Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

4 senelik bir bölümden mezun olmak ne kadar fark ettirir?

Chocomel

🌱Yeni Üye🌱
Herkese merhabalar,
Ben 4 senelik bir Grafik Tasarım programından mezun olmanın işverenler açısıdan ne kadar fark ettirdiğini merak ediyorum, daha doğrusu portföyde görünen yetenek mi, 4 senelik bölüm mezunu olmak mı?

Şahsen 2 senelik bir Grafik Tasarım programından mezunum, aynı şekilde 2 senelik bir Fotoğrafçılık bölümünden de, photoshop, freehand, flash gibi programlara hakim olduğumu da söyleyebilirim, çizimim de iyidir.

4 seneye tamamlamak benim için biraz vakitten çalcak gibi, bu nedenle 2 ya da 4 sene olması fark eder mi iyi bir kariyer yapabilmek ve yükselebilmek için, yoksa olay salt yeteneğe mi bakar?

deniz kavalcı

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben bu yıl grafik bölümünden mezun oldum. 4 yıl okudum ve zamanımızı boşuna harcıyoruz sanıyordum ta ki mesleğe başlayana kadar. Patron için farketmiyor olabilir ama senin o 4 yıl içinde grafik tasarıma dair birikimlerin ve çalışmaya başladığındaki tecrübe kazanma sürecin devreye giriyor. Operatörlüğü herkes yapabilir programları öğrendiği sürece ( 3-5 ay kursa giderek) ama tasarımcı olmak farklı birşey öncelikle bilgi birikimin ve cin fikirliliğin devreye girer. 4 yıl içinde sadece programlar gösterilmiyor pratik ve teorik olarak tasarım adına birçok bilgiye erişiyorsun. yeteneğinin farkına varıyorsun. Yeteneğinle bilgiyi tasarlıyorsun. "Bilgi tasarlanır" bilgi yoksa tasarlayacak bişeyde yok demektir.

saygılarımla

StyleType

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çizim ve tasarım gücü farkımız oluyor 2 yıllıklardan.. 2 yıllıkların hç birinde yok denecek kadar el çizimi var.Buda eksi puan... çizim bilmezsen sen ne çizeblrsn ki ? program sadece göz boyuyor. el çizimsiz hiç bir şey olmuyor...bir adım 4-5 adım öndeler 4 yıllıklar