Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Afiş Yarışması

tuna1248

🌱Yeni Üye🌱

Yarışma tüm grafikerlere açık

Grafikerler, meslek kuruluşu üyelerine, grafik tasarım / görsel iletişim tasarımı bölümü öğrencileri ve mezunlarına; amatör - profesyonel tüm grafikerlere açık olan yarışmaya gönderilen eserlerin kopya edilmemiş, herhangi bir yayın – broşür - çalışma vb… kapsamında kullanılmamış; yurtdışında – yurtiçinde herhangi bir yarışmaya katılmamış; bir etkinlik kapsamında sergilenmemiş olması gerekiyor.
Dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilen renklerin dışına çıkılmadan hazırlanacak afişlerin, 50×70 cm boyutunda dikey ve yatay olarak çalışılması gerekiyor.
Katılımcılar yarışmaya en fazla bir eserle katılabilecek.

Yarışmaya katılmayı düşünen sanatçılar yarışma yönetmeliğine altinportakal.org.tr adresinden ulaşabilir; katılım formlarını aynı adresten elde edebilirler.

Yarışma jürisi

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali afişinin seçileceği yarışmanın akademisyen, sanatçı ve iletişim uzmanlarından oluşan jürisinde şu isimler yer alıyor:
Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan (Ressam – Grafiker / Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Kurucu Dek. Yönetim Kurulu Üyesi);Prof. Dr. Hasip Bektaş (Ressam – Grafiker / Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölüm Başkanı); Cihan İşbaşı (Akdeniz Reklamcılar Derneği Başkanı); Himmet Öcal (Ressam – Grafiker / Orkun&Ozan Medya A. Ş. Sahibi); Tufan Dağıstanlı (Seramik Sanatçısı-AKSAV Yön. Kur. Üyesi); Akgün Keskin Sakarya (Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı); Yrd. Doç. Dr. Merih Taşkaya (Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi).

Yarışma Takvimi:
  • Son Başvuru Tarihi : 30 Nisan 2012
  • Değerlendirme Tarihi : 7 – 11 Mayıs 2012
  • Sonuçların Açıklanması : 11 Mayıs 2012
  • Ödül Töreni : Festival kapsamında, sergi açılışında
  • Sergileme : Festival kapsamında

Ödüller
  1. Ödülü 5.000 TL.
  2. Ödülü 2.000 TL.
  3. Ödülü 1.000 TL.

Yarışma detayları için altinportakal.org.tr

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
en fazla bir eser iyimiş yahu :)

Ugurkan83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
50*70 fotoblok baskı 80tl.. daha kargosu dvd vs. var, çok masraflı! ben vazgectim katılmaktan bitmek üzere olan çalışmamı, isteyen birisi varsa verebilirim.

Ugurkan83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben alabilirim daha kimseye vermediyseniz :)

böyle birşey yapmıştım.. beğendiysen layerları açık psd olarak gönderim sana.. boşa gitmesin o kadar uğrastım.

runWz.jpg

Ugurkan83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence başka kimsenin katılmasına gerek yok. Birinci belli olmuş (!).

Yahu insanı dinden imandan çıkarırsızın siz. Neyse ya sabır, ya sabır, ya sabır!!!!

ula alicinki ula alicinki ne boş adamsın sen bee.. anca kuru sıkı sallıyon.. o gün sana göster marifetini dedim tamam dedin haftalar geçti bisey yok ortada, sordum nedir sonuç hadi paylas görelim dedim ona bile cevap vermedin.. anca boş boş eleştiri yapmayı biliyon, baska bi . bildiğin yok!

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
ula alicinki ula alicinki ne boş adamsın sen bee.. anca kuru sıkı sallıyon.. o gün sana göster marifetini dedim tamam dedin haftalar geçti bisey yok ortada, sordum nedir sonuç hadi paylas görelim dedim ona bile cevap vermedin.. anca boş boş eleştiri yapmayı biliyon, baska bi . bildiğin yok!

"Ula" lafını yöneticilere havale ediyorum. Gören olursa o ilgilensin.

Vaktim olursa yapar gönderirim. Seninle .... yarışı yapmaya ayıracak fazladan zamanım yok şimdilik.

Madem çok isteklisin açık açık söyleyeyim; şu yukarıdaki afiş var ya beş para etmez. Buna güzel diyen de bu işten anlamıyor demektir.

Kimileri emek var insaflı olun diyor ya, aslında insafsız olmak lazım. Böyle şeyler yaparken kendi zamanınızı boşa harcadığınız gibi buraya yükleyerek bizim de zamanımızı boşa harcıyorsunuz. Tasarımcı körlüğü dedikleri bu olsa gerek.

Neyse, yine ya sabır, ya sabır.

Ugurkan83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Afişte filmle ya da sinema ile ilgili birşey yok. Bence bunu sakın göndermeyin.

ilk mesajimda belirttim bitmemis hali bu! film negatifleri vs. seylerle hareket kazandırılabilir ama ben devam etmek istemedim masrafı cok katılım sartlarının diye.. daha önceki afislere bakarsanız bu tarz calışmalar derece almış.. ya ebru akel ve özgü namal'in elinde portakal, ya da martının gagasında film negatifi.. benim calismamdaki gün batımı fotosuna benzer bir durumu canlı gördüm Antalya tatilimde, böyle bir foto da bulmusken portakal da espirisi olsun istedim, hepsi bu.

Ugurkan83

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"Ula" lafını yöneticilere havale ediyorum. Gören olursa o ilgilensin.

Vaktim olursa yapar gönderirim. Seninle .... yarışı yapmaya ayıracak fazladan zamanım yok şimdilik.

Madem çok isteklisin açık açık söyleyeyim; şu yukarıdaki afiş var ya beş para etmez. Buna güzel diyen de bu işten anlamıyor demektir.

Kimileri emek var insaflı olun diyor ya, aslında insafsız olmak lazım. Böyle şeyler yaparken kendi zamanınızı boşa harcadığınız gibi buraya yükleyerek bizim de zamanımızı boşa harcıyorsunuz. Tasarımcı körlüğü dedikleri bu olsa gerek.

Neyse, yine ya sabır, ya sabır.

boş konuşma konusunda becerikli olduğun kesin.. sen değerli vaktini (!) harcama böyle şeylere.. bu laflar eski mesajlarından tanıdık geldi bana.. sen kimsin ki dinden imandan çıkacak duruma geldin bunu görünce.. ne sanıyon sen kendini? değerli vaktinden(!) biraz ayır da tasarla biseyler lafın geldiği yer boş mu dolu mu görelim.. boş konuşma bi' daha.

tHE uLTimaTe

🌱Yeni Üye🌱
ilk mesajimda belirttim bitmemis hali bu! film negatifleri vs. seylerle hareket kazandırılabilir ama ben devam etmek istemedim masrafı cok katılım sartlarının diye.. daha önceki afislere bakarsanız bu tarz calışmalar derece almış.. ya ebru akel ve özgü namal'in elinde portakal, ya da martının gagasında film negatifi.. benim calismamdaki gün batımı fotosuna benzer bir durumu canlı gördüm Antalya tatilimde, böyle bir foto da bulmusken portakal da espirisi olsun istedim, hepsi bu.

Kardeş afişin PSD formatını yollayacak mısın? pm atamıyorum malesef :(

r.yildirim

🌟Usta Tasarımcı🌟
şu konuyu tam anlamadım.
yarışmaya herkes başvurabiliyor mu?

r.yildirim

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben tasarıma son şeklini vermek üzereydim ki fotoblok baskının fiyatını görünce vazgeçtim.
50*70 fotoblok 80 tl.
fiyatlar konusunda bilgisi olan var mı? gerçekten fiyatlar böyleyse bende çalışmamı burda paylaşacağım.(fakat kimseye vermem.:D)

fdferi

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaslar yurtdisindan katilabirimiyim yarismaya ? Teşekkürler

r.yildirim

🌟Usta Tasarımcı🌟
katılım masraflarından dolayı katılmaktan vazgeçtim.çalışmalrım bunlardı.
9252gb1.jpg

7718gb2.jpg

fdferi

🌱Yeni Üye🌱
0tCPM.jpg

bende bole bi tasarim yaptim arkadaslar sizce?