Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

4K video çeken fotoğraf makinesi önerisi?

kaoline

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Arkadaşlar 4K video çeken fotoğraf makinesi önerisi olan var mı?
ben amatör olarak videolar çekip shutterstock'ta satacağım.
Ama 4K videolar daha yüksek fiyata satılıyor almışken 4K çeken bir makina olmayı düşünüyorum...

Cep telefonumla çekip satıyorum ama cep telefonunda zoom ve bazı açıları ayarlaması hiç kolay değil.

Cep telefonu kameramanlığı makalesinde bahsedildiği şekilde cepten çekip satıyorum ama bazı çekimleri istediğim gibi yapamıyorum. 4K çeken kameralar çok yüksek fiyatlı ben istiyorum ki bir fotoğraf makinesi alayım 4K video da çeksin aynı zamanda...

Önerisi olan?

Benzer konular

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
4k çekmekle beraber bir çok yönden günümüzün en iyi video çeken uygun fiyatlı iki makinasını önereceğim size biri panasonic gh4 diğeri ise onun iki katı kadar fiyatı olan sony a7r2 bu iki makina her yönüyle çok iyi aynasız makinalar. Boyutları küçüktür fakat işlevleri çok büyüktür. DSLR camera ile video çekiminde en iyi uygun fiyatlı çözümleri bu iki marka sunar.

kaoline

🌱Yeni Üye🌱
Canon XC10 u nasıl değerlendirmek gerekir? Canon için de iyi diyenler var?

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Canon XC10 u nasıl değerlendirmek gerekir? Canon için de iyi diyenler var?

Testlerini incelemedim, incelemek lazım. Fiyatı 7.5 bin tl gibi. GH4 4-5 bin TL civarı alınabiliyor. Videosu çok başarılı bizzat kullandım fotoğrafta da hiç fena değil lens eko sistemi de fena değil. Sony ise 10 bin Tl civarı bir çok yönden başarılı 10 bit kaydetmesi ve iso başarımıyla gh4'ün biraz önünde ama ciddi fiyat farkı var. Lens ise sony'e bağlı sadece

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bu arada Canon'un lensi sabit sanırım bu paraya kaliteli de olsa kompakt makine almamak lazım diye düşünüyorum.