Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adım Adım Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

müverrih35

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar. Geçen gün bir işe başvurdum ve araç kaplama ağırlıklı çalışıyorlar. Fakat benim bu konuda pek bir bilgim yok. Forumda biraz araştırdım fakat genelde ayrıntıya girilmemiş. Yani adım adım araç kaplama nasıl yapılır (photoshop veya corelde) diye anlatabilirseniz hem benim için hem de benim gibi bu konuda birşey bilmeyenler için çok büyük faydası olur. Bir de resimli anlatım olursa süper olur. Biliyorum çok şey istiyorum sizden fakat lütfen yardımcı olun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
önce aracın ölçülerini alırsın.kapı kolları gibi tasarımın üzerine gelecek yerleri hesaplarsın.sonra mümkünse aracın vektörel çizimi üzerinde,eğer vektörelini bulamazsan yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafının üzerinde çalışmaya başlarsın.özellikle fotoğraf üzerinde çalışırsan,birebir boyutlandırmaya dikkat etmelisin.tasarımı photoshop,freehand,corel vs.. gibi programlarda hazırlayabilirsin.kullanacağın görseller için 72 dpi uygundur.digital baskı olacağı için rgb çalışabilirsin,ama yine basılacak yere sormanda fayda var.istenirse cmyk olarak hazırlarsın.kesim paylarını ve kapı kolu gibi yerleri göz önünde bulundurarak tasarımını birebir boyutlandırdıktan sonra baskıya gönderebilirsin.benden bu kadar umarım açıklayıcı olabilmişimdir.:)

müverrih35

🌱Yeni Üye🌱
Yardımın için teşekkrüler elkor84. Fakat merak ettiğim bir husus var. O da tasarımın şeklini nasıl yapcaz. Yani tasarımı arabanın şekline göre yamultup kesip, yapıştırıp birşeyler mi yapılıyor, yoksa dikdörtgen mi yapcaz? Cam kısımlarını falan nasıl ayarlıcaz ? Belki çok komik geliyodur bu sorum fakat araç giydirme konusunda gerçekten bir fikrim yok:(

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
araç için tasarımı araç ölçülerine (kapı - kol - cam vs.) göre kendin çalışacaksın
eğerki mevcut bir tasarım varsa onuda araca uyarlayacaksın tabi çalışmanın layerleri açıksa

yani çalışmayı aracın dıştan dışa ölçüsüne oturtup hadi baskıya gitsin demeyeceksin
alttaki örnek sanırım bu şekilde yapılmış ve hatalarını kırmızı ile belirttim

img0226au30dn3ls1.jpg

o yüzdendirki
forumu incelediysen araç çizimleri ve ölçüleri istenmektedir.

umarım yardımcı olabilmişimdir

kubilayad

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle merhaba arkadaşlar

araç tasarımı ve uygulamadan bende biraz bahsedeyim cünkü birtakım arkadaşlar hala birşeyleri bilmiyor gerçi bildikleri bilmediklerinden cok oldugu için sıkıntı yok arkadaşım önce carart diye bir program var onu indir hemen hemen tüm araçların vektörel çizimleri mevcut ama program her köşeden 2cm kısa cıkıor ama sen göster basarken aynı aracı bul ölç öyle bas yoksa cok k sıkıntı çekersin özellikle yazıları ek yerlerine getirmemeye dikkat et yazı kapıkoluna kanala ek yerine denk gelmesin yoksa anlamsız ve kötü durur tasarımın bittikten sonra cmyk çalış ve tiff olsun gerçek boyutlarında çalış ve minimum 28e kadar baskı makinesi temiz basar özellikle infinity

Moderatör tarafında düzenlendi:

pretrack

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba

Mondial extreme max 150 motoruma bende böyle birşeyler yapmak istiyorum ama hiç anlamıyorum bu işlerden yardımcı olabilecek varmıdır acaba ?

milreklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bende bu konuda daha geçen hafta bir yazı yazdım mil reklam hizmetlerimiz kısmında dikkat edilmesi gereken noktalar. kolay gelsin