Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe CS5 Effects Dersleri

shangai

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar Butun Heryerde Sadece Kucuk Kucuk Seyler Anlatıp Gecıyorlar Photoshop'ta Resımlere Effect Veriyorlar . Bunlarla ilgili Anlatıcak Yok mu ? REsımlere Guzel Effectler ?

Ashriel

🌱Yeni Üye🌱
Kesinlikle guzel bir soru. Ayni sorundan bende sikayetciyim... Daha yeni basladim,ama resimlere nasil effect verilir,dogru duzgun anlatan bir konu yok. sabahtan beri ariyorum bende...

dreambreaker

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle konuyu photoshop soru ve sorunlarınız kısmına açsaydınız daha yerinde olurdu sanırım. zannederim ki siz iki arkadaşım bu işde çok yenisiniz. photoshop biliyorum diyorsanız yanıldığınızı belirtirim ki sadece ezberlemişsiniz. öncelikle bir programı bilmek (karşılaşılan sorunları çözmek, istenilenleri işe aktarabilmek, kendi çizginizi oluşturabilmek vb.) bu işin özellikle photoshopun %20 sidir, geriye kalan tamamen sizin hayal gücünüzdür. ufak ufak anlatılan şeyleri mantık süzgecinizden geçirip hayal gücünüzle harmanlayıp yeni birşeyler aktaramıyorsanız, siz ezbere iş yapıyorsunuzdur. ne demek resimlere güzel efektler önce bunu bir açıklayın... ben photoshopu a'dan z'ye bilen biri olarak gün geçmiyorki bir tasarımcının yaptığı bir çalışma karşısında hayranlık duymayayım. böyle bir programdan bahsediyorsunuz ve resimlere güzel efektler yok mu diyorsunuz. bu nasıl bir soru ben anlamış değilim. ortaya bir çalışma bir uğraşınızı koyup fikir istediğinizi beyan etseniz anlarım ama ben böyle bir soruyu burda paylaşım yapan arkadaşlarıma haksızlık olarak algılarım. benden bir tavsiye önce programı en temelinden başlayıp öğrenin ama ezberlemeyin, yoksa sadece ezberlediklerinizle kalır yeni bir çalışma veya talep karşısında afallarsınız. eğer temelden öğrenip mantığınız ve hayal gücünüzle pekiştirirseniz istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz. saygılarımla...

Ashriel

🌱Yeni Üye🌱
Benim anlatmaya calistigim sey; evet bu konuda cok yeniyim ve programi bilmiyorum. Yavas yavas ogrenmeye calisiyorum.Resımlere effect veriyorlar,yanı kendı kısısel resimlerimize. Degisik effectler... Ama effect vermeyi bile bilmiyorum mesela ben. Effect vermeyi nasil ve nereden ogrenicem onu merak ediyorum...