Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

alfabenize de sahip çıkın!

Operadevil69

Kreatif direktör
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.instagram.com
alfabe2wt4.jpg

sahip çıkmamız gereken o kadar çok şey var ki!
bunu da unutmayalım...
"bir ülken'in lisanı yoksa, o ülkenin insanı yoktur."

hendorfine667

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dstum çok güsel profesyonel duruo beğendim ben

Admin1

PATRON
Yönetici
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Daha önce horus arkadaşımızın buna benzer başka bir konuya yazmış olduğu küçük ama gözlerden kaçan önemli ayrıntıyı sizlerle paylaşmak isterim:

1- "Alfabe alfa ve beta ile başlayan lisanı temsil eder.Bizim kullanmamız gereken ise "abece" dir.Çünkü bizim dilimiz a,b ve c harfleri ile başlıyor."

Not: Yukarıda ki alıntı horus arkadaşımızın mesajından bu konu ile alakasız yerler çıkartıldıktan sonra buraya eklenmiştir.

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Alfabenize de sahip çıkın ! demisin Operadevil 69.
Ama o "de" baglaci hiç de iyi olmamis.

Sanki alfabenizi de unutmayin, hani onu da bir zahmet aliverin bir yerlere der gibi.
Öyle olmaz "Alfabene sahip çik", gibi bir sey demelisin :D

Çalisman güzel ama, ben daha degisik bir calismani beklerim.

Operadevil69

Kreatif direktör
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.instagram.com

Sanki alfabenizi de unutmayin, hani onu da bir zahmet aliverin bir yerlere der gibi.

"Sanki alfabenizi de unutmayin, hani onu da bir zahmet aliverin gibi" düşünme benim orada de bağlacını kullanmada ki amaç kızgınlık belirtisi, bu hatayı yapacak kadar sağduyusuz değilim :)
Düşündüğün gibi değil bunu ben demiyorum türk dil kurumu diyor. ben desem senin yazdığın gibi yapmak zorundayım burada büyük ve halka konuşan ben değil o yani türk dil kurumu... :eek:ops1:

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
"Sanki alfabenizi de unutmayin, hani onu da bir zahmet aliverin gibi" düşünme benim orada de bağlacını kullanmada ki amaç kızgınlık belirtisi, bu hatayı yapacak kadar sağduyusuz değilim :)
Düşündüğün gibi değil bunu ben demiyorum türk dil kurumu diyor. ben desem senin yazdığın gibi yapmak zorundayım burada büyük ve halka konuşan ben değil o yani türk dil kurumu... :eek:ops1:

Sana sagduyusuz veyahut baska bir düsüncede eksik oldugunu söylemedim.
Bu bana cagristirdigi anlamdi.

Söylemek istedigim sadece benim böyle bir slogandan pek etkilenmeyecegimdi.

toosun

🏅Acemi Tasarımcı🏅

Bence arkadaşın çalışması gayet başarılı ve profesyonel eğer sloganı "Alfabene sahip çık" şeklinde koysaydı bu çok basit, insanların gözüne sokarmış gibi ve sığ bir slogan olurdu bence pek çok şeyinize sahip çıktığınız gibi alfabanize de sahip çıkın anlamı, başarılı bir slogan olmasına nedendir... Tipografi bilgisi de afişteki fontları kullanışından görülmekte.. BAŞARILAR;)

Operadevil69

Kreatif direktör
⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.instagram.com
Bence arkadaşın çalışması gayet başarılı ve profesyonel eğer sloganı "Alfabene sahip çık" şeklinde koysaydı bu çok basit, insanların gözüne sokarmış gibi ve sığ bir slogan olurdu bence pek çok şeyinize sahip çıktığınız gibi alfabanize de sahip çıkın anlamı, başarılı bir slogan olmasına nedendir... Tipografi bilgisi de afişteki fontları kullanışından görülmekte.. BAŞARILAR;)

toosun ilgin ve sözlerin için teşekkür ederim, demek ki vermiş olduğum sitemi anladın burada ki arkadaşlar farklı açıdan baktıkları için biraz ters gelmiş olabilir sağol...

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
Daha önce horus arkadaşımızın buna benzer başka bir konuya yazmış olduğu küçük ama gözlerden kaçan önemli ayrıntıyı sizlerle paylaşmak isterim:

HORUS´isimli üyeden Alıntı
1- "Alfabe alfa ve beta ile başlayan lisanı temsil eder.Bizim kullanmamız gereken ise "abece" dir.Çünkü bizim dilimiz a,b ve c harfleri ile başlıyor."

Not: Yukarıda ki alıntı horus arkadaşımızın mesajından bu konu ile alakasız yerler çıkartıldıktan sonra buraya eklenmiştir.

Çalışmanı beğendiğimi söylemiştim fakat acaba 'ABECENE DE SAHİP ÇIK' mı olsaydı diye düşünmedi değilim.
ellerine sağlık.

ozge.erman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tebrik ederim çok hoş bir çalışma hem tasarım yönünden sade ve güzel, hemde birşeyler anlatabilme yönünden güzel. Eline sağlık...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Afişi incelerseniz zaten Alfabenin ve abecenin açılımı verilmiş.

Kril abecesi - Kril alfabesi
Yunan abecesi - yunan alfabesi

-----------------------------------

Afiş genel olarak oldukça hoş. Kırımızı ve beyaz renklerin seçimi bayrağa hitaben düşünüldü sanırım. Şık ve güzel bir çalışma tebrik ederim.