Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

altın yaldız cmyk renk kodu

grafiker79

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar.bana acil olarak altın yaldız renginin cmyk renk kodu lazım,bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Benzer konular

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
benim bildiğim o tek renk olarak geçiyor. seni işinde altın yaldız yapacağın yerleri belirle oraları siyaha boya ama çalışmanın üstünde değil çalışma üstüne denk gelecek şekilde kalıbını çıkararak yap sonra siyah yerlerde altın yaldız olcak diye not düş. matbaacı işlem bittikten sonra altın yaldızı o bölgelere kendi atar.

ŞENGÜL BOZKURT

🌟Usta Tasarımcı🌟
aytın, gümüş yaldız cmykdan ayrı 5. renk olarak basılması gerek, pantone black verebilirsin mesela... ama yaldız değilde ona yakın cmyk istiyorsan gold ( c:0 m: 20 y:60 k:20) yap...

sLosH

🌱Yeni Üye🌱
Gümüş Yaldız CMYK renkleri
30c 25m 25y 5k

Altın Yaldız CMYK renkleri
30c 40m 90y 0k

Bakır CMYK renkleri
35c 70m 80y 20k

zybornicus

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben bu değerleri verdiğim zaman çıkan renk hiç tahmin ettiğim gibi görünmüyor bilgisayarda, koyu bir renk çıkıyor. acaba baskıda mı değişiyor

rekpaosman

🌱Yeni Üye🌱
KARDEŞİM PANTONE 871 C yi girdinmi yaldız olmaz ama yaldızsız halini yakarsın

dilekuludag

🌱Yeni Üye🌱
c20 m40 y100 k0 yapıyorlardı önceki çalıştığım yerde davetiye firmasıydı

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Monütörün renk ayarları yapılmadıysa CMYK değerlerinde monüterde gördüğün tüm renkler baskıda alakasız bir renk olarak çıkar. Yapabileceğin tek şey( ki sağlıklı ve temiz bir sonuç almak istiyorsan) yaldız gibi işlemlerde yaldızın basılacağı alanı pantone (5.renk)bastırman.

costigan

🌱Yeni Üye🌱
0 20 80 40 altın yaldız kodu bunlar dostum umarım işine yarar

HardNRoll

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar hiçbirzaman trigromi'de tire renkleri yakalayamazsınız. bunu işverenlere kabullendirin artık.

ByGRAFF

🏅Acemi Tasarımcı🏅
HardNRoll arkadaşıma aynen katılıyorum arkadaşlar ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın trigromide tire yakalayamazsınız mantıklı düşünün eğer yakalamak mümkün olsaydı pantone neden var? Neden extra renk kavramı var?

selinay_22

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar yaldız rengini arkadaşların söylediği gibi yapabilirsin ama baskıya gönderdiğiniz zaman altın veya yaldız ofset olduğunu kesinlikle bildiriniz çünkü yaldızlar cmyk kodlarından çıkan bi renk değildir.

mithat57

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yana döne arıyordum, teşekkür ederim....

izmox

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Peki bu altın yıldız rengini siyah üzerine yaldız değil de düz boya (renk) olarak basmak istersek yaldız hissi verebilir miyiz? En azından anımsatabilir miyiz?

1. Hamur Amerikan bristol kağıdına ya da 300 gr mat kuşeye bunu böyle basarsak altın yaldız rengi görüntüsünü alabilir miyiz?

ÇALIŞMA: https://img257.yukle.tc/images/730yaldiz.jpg

msergek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
maalsefe yakalayamazsın. verilen değerler doğru hemen hepsini kullanmış ve bastırmışımdır. ancak senin istediğin gibi bir şey sadece extra renk (tire renk) olarak olabilir.

eğer basılacak iş bu ise 3 tire renk (siyah, pembe, ve yaldız) olabilir. Ama ebat ne bilmediğim için illa yaldız istiyorsan varak yaptırman lazım.

BeCh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Altın Yaldız Genelde Tek Renk olarak sürülür makinaya..

Aydınger Çıktısı Alacagında eger iş tek renkten fazlaysa Altın yaldızı farklı renk olarak çıktı alıp daha sonra makinaya altın yaldız sürebilirsin.

Kolay gelsin..