Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç animasyon test render

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
animasyon üzerine bi kaç deneme yapmaya çalıştım tabi vakit ve tecrübe eksikligi yüzünden oluşan render hataları tabiki mevcut ama okadar saat render aldıgım paylaşmak istedim.proje dosyası hata verdigi ve kısıtlı vaktim oldugu için çalışma buraya kadar geldi.c4d+vray kullanıldı render süresi 10 saat ortalama toplam 4000 frame
https://www.youtube.com/watch?v=KEhF-nUTfiY&feature=youtu.be

fareliadam

🌟Usta Tasarımcı🌟
proje guzel yalnız render teknikleri ile çalışman lazım gibi.
birde kamera geçişleri sert. time line den easy ayarlarını dene daha güzel olur.
emeğine sağlık.

seckinsahin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
animasyon üzerine bi kaç deneme yapmaya çalıştım tabi vakit ve tecrübe eksikligi yüzünden oluşan render hataları tabiki mevcut ama okadar saat render aldıgım paylaşmak istedim.proje dosyası hata verdigi ve kısıtlı vaktim oldugu için çalışma buraya kadar geldi.c4d+vray kullanıldı render süresi 10 saat ortalama toplam 4000 frame
https://www.youtube.com/watch?v=KEhF-nUTfiY&feature=youtu.be

dostum cahil bi adam sana soru soruyor. şimdi bu görüntülerde ki herşey bu programla mı yapıldı? yani çizim, araba, garaj, koridor, kolonlar?

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dostum cahil bi adam sana soru soruyor. şimdi bu görüntülerde ki herşey bu programla mı yapıldı? yani çizim, araba, garaj, koridor, kolonlar?

estarfullah kardeşim ne cahilligi.istersen kralını yaparsın yapanların senden fazlası yok 2 eli 2 ayagı var :) sadece emek sabır tecrübe gerekiyor.bende yeni başladım animasyon işlerini okadar iyi oldugunu söylemiyorum. arabanın modellemesi hariç,mekan modelleri ışıkl ayarları,araç hareketleri kaplamalar hepsi bana ait c4d yapıldı.sadece dof için after effect kullandım.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Eleştirmek anlamında değil ama merak ettiğim kapıya doğru gidip gelinen bölüm neden o kadar hızlı? Biraz daha yavaş olsada mekanı seyrederek gidilse daha iyi olmaz mıydı?...

seckinsahin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
estarfullah kardeşim ne cahilligi.istersen kralını yaparsın yapanların senden fazlası yok 2 eli 2 ayagı var :) sadece emek sabır tecrübe gerekiyor.bende yeni başladım animasyon işlerini okadar iyi oldugunu söylemiyorum. arabanın modellemesi hariç,mekan modelleri ışıkl ayarları,araç hareketleri kaplamalar hepsi bana ait c4d yapıldı.sadece dof için after effect kullandım.

Ya cok karisik gorunuyor. Yani bunu yapabilmek icin nereden baslamam gerek. Yani mesela tv icin teaser (programlar veya kanalin kendi reklam arasina koymak istedigi farkli gorsekker icin) mukemmel seyler yapilabilir diye tahmin ediyorum. De ben bunu nasil ogrencem daha program bile yok elimde... Cok mu acele ediyorum yaa

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eleştirmek anlamında değil ama merak ettiğim kapıya doğru gidip gelinen bölüm neden o kadar hızlı? Biraz daha yavaş olsada mekanı seyrederek gidilse daha iyi olmaz mıydı?...

kardeşim pek seyredecek kısım yok açıkcası orada izledigin bölüm sadece giriş sahnesi kapı açılıp araçlar gelecek bir yarış sahnesi olacaktı ama proje dosyası hata verdigi için oraya kadar yapabildim.yani izleyici sıkmak istemedigim için orayı hızlı giriş yaptım.yorum için teşekkürler

xdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ya cok karisik gorunuyor. Yani bunu yapabilmek icin nereden baslamam gerek. Yani mesela tv icin teaser (programlar veya kanalin kendi reklam arasina koymak istedigi farkli gorsekker icin) mukemmel seyler yapilabilir diye tahmin ediyorum. De ben bunu nasil ogrencem daha program bile yok elimde... Cok mu acele ediyorum yaa

karışık olan bir şey yok.animasyon yapmaya başlamadan önce tv yada internetten animasyonları izle kamera nasıl hareket ediyor,nereyi gösteriyor,olaylar neyi anlatmak istiyor aynı film sahnesi gibi kafanda çizmelisin
bunuda daha çok tv de animasyonlar dikkatli seyredersen ordan taktikler kapa bilirsin. yapmaya gelince 2 olay çok önemli 1. C4d yada max maya tarzı 3d programlara yöneleceksin programları nette çok ders var kolaylık öğrenirsin yada egitim setleri indirip örnek sahneleri yaparak ve bakarak nasıl yaptıklarını kapabilirsin tabi bu işte animasyondan önce tek kare renderı ne kadar gerçekçi alırsan animasyonlarında daha kaliteli olur. 2. olay ise herşeyi c4d yada maxden bekleme after effect diye bir olay var patlama duman yanma olaylarını buradan ekle render'dan sonra ufak rutuşlar ve effectler ile daha güzel hale getirebilirsin. bu işlere başlıcaksan acele et bana sorarsan keşke ilkokul ortaookul çaglarında iken bunları yapabiliyor olsaydım diyorum.çünkü önümde okadar çok şey varki öğrenmek yapmak için günlerin neden 36 saat olmadıgına bile üzülüyorum :) sana kolay gelsin