Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

araç giydirme programı

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar araç giydirme konusunda ölçülendirme yaparken hangi programı kullanıyosunuz cevaplar için simdiden tesekkürler

Benzer konular

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben freehand kullanıyorum, tavsiyem giydireceğin aracın bir teknik çizimini edin, daha sonra freehande çağır üzerinde ölçüleri yazar, genelde %3000 büyütüldüğünde gerçek ebatlarında oluyor. Bir deneyip karşılaştırırsın. Daha sonra %25 küçült 1/4 oranında çalış, daha hızlı çalışırsın. tabi çalıştığın oranı baskıyı yapacak olan firmaya bildirmeyi unutma... Kola gelsin...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
ben photoshop kullanıyorum ve direk fotoğraf üzerinden büyütme yapıyorum
vektörel araç çizimlerinden çalışmayı çok sağlıklı bulmuyorum
bi çok kez hatalı iş çıktığına şait oldum
onun için en sağlıklısı aracın fotosunu çekip ölçülerini alıp birebir büyütmek ve onun üzerinde çalışmaktır

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben photoshop kullanıyorum ve direk fotoğraf üzerinden büyütme yapıyorum
vektörel araç çizimlerinden çalışmayı çok sağlıklı bulmuyorum
bi çok kez hatalı iş çıktığına şait oldum
onun için en sağlıklısı aracın fotosunu çekip ölçülerini alıp birebir büyütmek ve onun üzerinde çalışmaktır

Teknik çizim kullanmak en doğrusudur. Hata olacağına inanmıyorum her gün ikitane araç giydiriyorum. Bir kere bile hatalı işim olmadı. Fotoğraf üzerinden çalışmak sağlıklı değildir. Fotoğraf çekimindeki en küçük persfektif, araç giydiriminde kaymalara bir objenin yada yazının, kapı kolu, cam vesaire yerlere denk gelmesine neden olabilir. Teknik çizimi freehand de ölçülendirdikten sonra photoshop a çağırıp üzerinde istediğiniz gibi çalışabilirsiniz tabiki...

Mustafa KÜÇÜK

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.mustafakucuk.org
Teknik çizim kullanmak en doğrusudur. Hata olacağına inanmıyorum her gün ikitane araç giydiriyorum. Bir kere bile hatalı işim olmadı. Fotoğraf üzerinden çalışmak sağlıklı değildir. Fotoğraf çekimindeki en küçük persfektif, araç giydiriminde kaymalara bir objenin yada yazının, kapı kolu, cam vesaire yerlere denk gelmesine neden olabilir. Teknik çizimi freehand de ölçülendirdikten sonra photoshop a çağırıp üzerinde istediğiniz gibi çalışabilirsiniz tabiki...

yalnız şöyle bi durum var bende şimdiye kadar sayısız araç giydirmesi yaptım
ve sayısız araç giydirmesini de baskıya yolladım
çizim olarak gelen araç tasarımlarında çok sorun yaşadım
tabi hatasız yapabilen olduktan sonra çizim de hiç sorun çıkarmaz
ama her zaman iddia ederim birebir çekilmiş fotoğraf üzerinden yapılan araç giydirmesi daha garantidir tabi yapmasını bildikten sonra

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
çalışma görsel olarakta istendiği için fotograftan çalışma taraftarıyımdır
ölçülerde bir hata yoksa
uygulamayı yapacak kişilerde bilinçliyse hatasız bir iş ortaya çıkar
bende fotograftan photoshopla çalışıyorum ama herhangi bir sorun çıkmadı şimdiye kadar

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışma ister teknik çizim ister fotoğraf olsun titiz çalışıldığı taktirde hata olmayacaktır. Ben her ikisinde de çalışıyorum ve hata olduğunu hiç görmedim. Önemli olan araç değil aracın olması gerektiği ölçüleri ile çalışmaktır.

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
TesekkÜrler

TesekkÜrler Arkadaslar Yorumlariniz İÇİn:>

ozknyrk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
freehand kulanıyorum daha sağlıklı, güvenli ve hatasız..

zombi1976

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım en garantilisi car art diye bir program var butün araç ların çızımleri var sen sadece hangı aracı ıstıyorsan 2000 ölçek büyültüyorsun ve sana gerçek araba ölçüsünü veriyor saygılar

SiRiLLo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
CarArt Hakkında

arkadaşım en garantilisi car art diye bir program var butün araç ların çızımleri var sen sadece hangı aracı ıstıyorsan 2000 ölçek büyültüyorsun ve sana gerçek araba ölçüsünü veriyor saygılar

Sevgili arkadaşım aynı program bendede ve bende ufak tefekte olsa sorunlar yaşadım daha bu ay 25 araç giydirmesi yaptım türkiyede büyük bi firmanın bayilerinin araçlarını giydirdim fakat yeni araçlarda sorun cıkıyor o programda 2008 model araçlar yok mesela bende diger arkadasşlarım gibi en sağlılıklı araçın fotoğrafını çekip fotoğraf üzerinde tasarım yapmakta oldugunu gördüm perspektifinide fotoyu çekerken ayarlarsan hiç bir sorun cıkmıyor Ayrıca CarArt programı hakkında bi yazı okumuştum yazıda diyorki ölçülerde 2-3 cm oynama olabileceği yazıyordu oysa ben bi araçta 6 cm fark gördüm o yüzden çok dikkatli olmak lazım diyorum herkese iyi çalışmalar...

yirmi5

🏅Acemi Tasarımcı🏅
millet bende o araç çizimlerinin en son versiyonu var [2007-2008]isteyen arkadaşlara 20 ytl ye gönderilir :D :p

Musta

🌱Yeni Üye🌱
Folyo

Ben Belçikadan
Su an yeni diploma'mi aldim carwrapping uzerine.
sifir Chrysler uzerinde deneme yaptik.
Her gittigim folyo fabrikasi kendi folyo'sunu ovuyor.
Sizin tecrubenize dayanarak, multifix folyo'su kullaniyormusunuz.
Ve dokumlu folyo mu kullaniyorsunuz?

simgereklam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım ellerine sağlık birde nasıl resim yüklerim konuya anlatırmısın

bysekil_kys

🌱Yeni Üye🌱
yaa ben carart proğramını download edicem ama birtürlü bulamıyorum nerden bulabilirim yada size ricaam bana msn üzerinden yollarmısınız msn adres:
******@*******.com şimdiden teşekür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
yaa ben carart proğramını download edicem ama birtürlü bulamıyorum nerden bulabilirim yada size ricaam bana msn üzerinden yollarmısınız msn adres:

Forum kurallarını okumadığınız bariz bir şekilde belli oluyor.

• İletişim adreslerini forum genelinde yazmayınız
  • Forum içeriğinde warez program yayınlamak-paylaşmak istemek yada istemeyi ima etmek kesinlikle yasaktır.

kadox

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.dizayn6.com
bugune kadar 100e yakın araç kaplamasında görev aldım grafiker olarak.Çoğu değişik tipteki araçlardı.araçların teknik çizimlerinde 3 veya 4 cm lik şaşmalar olabiliyor.
bence de siz birebir araç ölçüüsün alın düz noktalardan. daha sonra photoshop programındaki crop özelliğini kullnarak, üstede aldıgınız ölçüyü yazarsanız birebir görüntüsünü elde edebilirtsiniz. daha detaylı anlatım yapmayı düşünüyorum videolu olarak. umarım buna vaktim olur.yinede pmden destek alabilirsiniz.

650 mb lik bi program msnden gelmez diye düşünüyorum. eğer bu işten para kazanma amaçlı yapıyorsanız bence 400 dolara kıyıp orjinalini edinin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu işi değilde konuyu uzun süredir merak ediyordum..Araç giydirme konusunda;

Arabanın teknik ölçüsü demiş arkadaş..Yani metre ile ölçümmü,yoksa bildiğimiz makine Müh.çizdiği şekilli ölçülermi?

Corelde mm ölçüleri ile fotograf üzerinde daha mantıklı geliyor ama,hiç denemedim tabii..Dediğim gibi işim değil ama merak ediyorum..
Diyelimki müşteri geldi araç giydircek..Ne yapıyorusunuz ilk olarak..Herkesin bir pratiği vardır ama forumun özü olarak bunun bir standart prensibi olmalı diyorum..Umarım bu başlıkta çıkar bu prensip..