Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Araç kaplama için yardım.. (Özel Malzeme)

lewent

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar sitenin genel formatıyla ne kadar uygun bilmiyorum ama başka bir yere karar veremediğimden konuyu buraya açma gereği duydum.

Oğlum 13 yaşında ve Türkiye Karting Şampiyonu Kullanmış olduğu bir aracı var aşağıda resmini vereceğim araca özel bir tasarım yaptırıp stiker bastırmak istiyorum, sorun şu ki bu işi profesyonel olarak yapan sadece kanada da bir firma var ancak hem iletişim problemi hem zaman yonunden aynı yadar benzer bir uygulamayı burada yaptırmak istiyorum.
Geçen sene istanbul hasanpaşada bir firmaya yaptırdığım ürün (bildiğim kadarı ile kendinden yapışkanlı folyo üzerine dijital baskı ve laminasyon ypıldı) gerek benzin ve yağ temasından gerekse hafif de olsa sürtünmelerden dolayı çok çabuk deforme oldu şu anda elimde bahsettiğim kanada firmasını yapmış olduğu çalışmanın numuneside var (ürünün arkasında flexcon flexmark bilbrd yazıyor anladığım kadarı ile vinil diye tabir edilen yaklaşık 1-1,2 mm kalınlığında çok kuvvetli yapışan ve üzerine dijital baskı yapılmış ve oldukça sağlam ve azda olsa esnek bir malzeme) bu ürünü istanbulda gosterip olur yada olmaz diye kesin bir cevap alıp yaptırabileceğim (özellikle avrupa yakasında) işinin uzmanı bir reklam firması varmıdır.

Saygılar Teşekürler.

dsc01384resize.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba.

Öncelikle konunuz başlığını değiştirdim, daha anlaşılır bir başlık olmalıki üyeler size yardımcı olabilsin..

Şimdi istediğiniz şey Türkiyenin heryerinde her ilinde yapılan basit bir araç kaplama işidir, ancak illaki mesajınızda belirtmiş olduğunuz vinil markasını kullanarak bu işlemi yaptırmak istiyorum derseniz o zman iş değişir hatta başlığınız bile değişmeliki, sadece bu yönde yardım edebilecek arkadaşlar konuya yorum yazsınlar.

Anladığım kadarı ile iki şeye dikkat ediyor ve istiyorsunuz:
1. Bu işe uygun güzel ve profesyonel bir tasarım yapabilecek ajans.
2. "Lexcon flexmark bilbrd" marka vinil..

lewent

🌱Yeni Üye🌱
üstad alakana teşekkürler

illa o marka olsun demiyorum ancak konuya yabancı olduğum için ipucu olsun diye yazdım sözkonusu ürün sırf karting araçları için çalışan bir kanada firması tarafından yapılıyor mutlaka aynı yada benzer ürünleri farklı alanlarda kullanan türk firmalarıda vardır bahsettiğim gibi en öenmli özelliği sağlam ve kuvvetli yapışan bir malzeme olması örneğin ürünün sitesinde 1mm 1.2mm 1.8mm gibi secenekler var eskiden muşamba diye tabir ettiğimiz malzemenin çok çok kalitelisi ve daha incesi diye bir benzetme yapabilirim

dediğiniz gibi

1. Bu işe uygun güzel ve profesyonel bir tasarım yapabilecek ajans.
2. "Lexcon flexmark bilbrd" marka yada muadili vinil

teşekkürler

bu arada aynı konuyu ödevler bölümünede açmıştım silmenizi rica ediyorum

Son düzenleme:

lewent

🌱Yeni Üye🌱
elimdeki malzemeleri bugün istanbulda büyük bir firmaya yolladım (malzeme satan) bu malzemelere en yakın olarak cast folyo ve cast laminasyon olacağını soylediler az cok konu şekillendi şimdi sizlerden ricam en kaliteli malzemeler hangileridir (yapışma baskı kaltesi ve laminasyon konusunda) ve nasıl bir yol izlemeliyim

görüştüğüm bir reklam firması oracal folyo ve laminasyon onerdi

teşekkürler

Son düzenleme:

EGI-Visuals

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar bu is icin kullanabilecegin malzeme 3m controltac hard lamination. Kapladigimiz Nascar ve F1 araclarinda olumlu cozum aldik ama hic go kart kaplamadim. Onlardada isinma ve benzin damlaciklari soz konusu oldu.Isinmanin hicbir zarari olmuyacaktir fakat benzin damlaciklarini hic bir sekilde etkilememesi icin cozum getirmek oldukca zor. Hard lamination un ustune uygulama yapildiktan sonra belki bir kat daha ustunde atilabilir fakat yazi veya resimlerin okunurlugu belirgin parlakligi kaybolacaktir artan her lamination un kat sayisinda.Kolay gelsin......

hawfinch_

🌱Yeni Üye🌱
bahsi gecen üründen daha önce bende gördüm ktm kros motorlarında da bu imaja lexsan uygulanmış altına da 3m çifttaraflı bant uygulanmıştı biz bi benzerini yaptık sonrada yarışlarda kullanıldı,neden bu tip bir malzeme kullanıldıgına gelince 1ncisi.kaportanında pp içerikli plastik olması folyoda da pp degerler oldugundan kalıplı plastiklerde içte oluşan yağlanma nedeniyle bu tip plastik ürünlerde (plastik granaj,atv,granaşları,ve araç tamponları),gibi yerlerde folyonun tutunma ömrü çok uzun sürmez .dolayısıyla size çok uzun süre ve seri olarak gerekiyorsa araçtaki sticker bölgelerinin kalıpları çıkacak o kalıplarda baskı yapılacak lexsan malzemeye sıvanarak altına da 3m çifttaraflı yapışkan sıvanarak araca monte edilecek ve sizinde istediğiniz orjinaliteye kavuşacak..

hawfinch_

🌱Yeni Üye🌱
yada çok basit bi yaklaşım folyo kalıplı folyo baskes te olabilir baskıyı 3m ciftaraflıya sıvayın üstünede duratrans laminasyon yapın hayatta bişi olmaz sanırım en basiti bu ..