Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkadaşlar web arayüz yardım acil.!

gktu

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar kadına şiddet ile alakalı bir web sayfası hazırlamak istiyorum fakat web sayfasının arayüzünü arkaplanını nasıl yapacağımı bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

demir13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Nasıl bir şey istediğine ihtiyaçlarından gidebilirsin.

İstediğin yardıma bakılırsa tasarımcı değilsin, peki coder mısın? Yani nasıl kodlayacağını biliyor musun?

Sana fikir versek, örnek göstersek grafik ve kodlama bakımından elinden neler gelebilir?
Sen yeteneklerini yaz, sorunu ve derdini daha iyi anlayalım ona göre bir şeyler söylemeye çalışırız.

gktu

🌱Yeni Üye🌱
Evet tasarımcı değilim daha yeniyim doğrusu kadına şiddet temalı web sitesi hazırlıyorum sitenin üst tarafında banner sol tarafında menü olacak fakat arkaplan hakkında birşey yapamadım uyum sağlayamadım daha doğrusu

gktu

🌱Yeni Üye🌱
photoshop ile elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum szn yonlendirmeleriniz dogrulltusunda daha da iyisini yaparım

demir13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tasarım yapmak, renkleri yönetebilmek, onlara hakim olmak, şekil şemal vermek kolay bir iş değildir. Çalışarak ve örnekler görerek bu yeteneğini geliştirebilirsin.

Hemen her sitenin üst tarafında banner, sol tarafında menü vardır.

Bence öncelikle kendine örnek alabileceğin siteleri gez, dolaş. Yerli - yabancı farketmiyor. Gez gör yeter ki. Algın gelişir. Seninkinde hangi bölümde ne olmalı onları belirle. Daha sonra tasarım dediğin "görüntüsüyle" uğraşırsın. Ve sonrasında oturup kodlarını yazmaya başla. Arka plan olarak şimdilik beyaz veya açık bir gri tonuyla başla. (orada kenara bir yere yerleştirebileceğin bir ikon : uçurtma, çiçek vb. bunların bile tek renk arka planına katkısı olur) Logoyu yerleştir. Bahsettiğin banner kısmını yerleştir. Sol tarafa menü'nü yerleştir, içerik kısmına örnek bir şeyler gir. Sitenin ana renklerini belirle. Onlara uyumlu oalrak linklerin renklerini belirle. Sitede görsel ögeler (fotoğraflar) olacak mı? Onları hallet..

Yapılacak çok iş var malesef. Veya istersen Joomla! gibi bir içerik yönetim sistemine başla. Hem kendine hazır bir tema da bulabilirsin. Eğer yukarıda yazdığım çalışma sistemini kuramayacaksan Joomla için bulacağın hazır bir temanın sana faydası çok olacaktır. Veya Wordpress de senin için faydalı olabilir. Hazır bir şeyler üzerinde oynamalar yaparak da öğrenebilirsin.

Ha bu kadar şeyi niye yazdım, sen ortaya bir ürün sunmadıkça neyin üzerine düşünüp seni yönlendirebiliriz ki? Kafandakileri ekranda bir görmek lazım ;)

Joymen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.trvitrin.com
Kadına şiddetise arka planı soluk bir mavi rengi yap facebook renginin dahada kapalısı gibi :)

gktu

🌱Yeni Üye🌱
örnek olarak gösterebileceğiniz var mı arkadaşlar ? arka fona gökyüzü hazırlasam nasıl gider uyar mı sizce

Joymen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.trvitrin.com
Html kod bilginiz varsa yapabilirsiniz. Göstermiş oldugunuz web sitesinde çerçeve içerisinde flash içerik var sayfanın kodlarını incele istersen.

demir13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fotoğraf çek dostum. O elleri fotoğraf ile halledersin ve o fotoğrafı zemin olarak kullanırsın.