Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arkdaşlar mac fontlarıyla ilgili problemim var

ADAMAC

🌱Yeni Üye🌱
System klasöründeki fontlar yanlışlıkla silindi.Ve bundan sonra olan oldu safaride herhangi bir sayfa açarken fontlar abuk subuk çıkmaya başladı.Bu system fontlarını nasıl tekrar yüklerim ???:hmm2:

Benzer konular

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
root daki users/library içerindeki fontlasrı da sisteme kopyalayarak sorunu çözebilirsin. ama benim tavsiyem yeniden güzeşce bi sistem kurulması.

ve en onemlisi sevgili MAC kullanıcı arkadaşlarım fontları sistem klasorune kurmayın... :))

bir font manager programu kullanın. fontlarınızı bir yerde toplayın, lazım oldukca acın kapayın istediğiniz fontları......

bölelikle hem sisteminiz yavaşlamaz hem de HDDniz dolana kadar font kullanabilirsiniz.

tabi aynı önerim PC kullanan arkadaşlarım için de geçerli.

bu tür manager programlarından önereceğim ise Extensis Suitcase Fusion dur.

şimdiden kolay gelsin.

ADAMAC

🌱Yeni Üye🌱
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkdaşlar...

graphesra

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar benim merak ettiğim mac te ki font maneger programlarından hangisi daha sağlıklı. Ben daha önce Extensis Suitcase kullanıyordum. yeni font yüklediğimde de font book a install ediyordum.gül gibi çalışıyordum. sistemi yeniden yüklemek zorunda kaldım. Extensis Suitcase Fusion yükledim. ve bana kullanımı daha basit olduğu için Font Agenti tavsiye ettiler.fusion u kaldırım yerine agent i yükledim ama hiççç memnun kalmadım. Kullandığım fontları otomatik activate özelliği var denmişti. extensis te bu yok.fakat hiç bir şekilde activate etmiyor. bütün fontları manuel activate ettiğimdede freehand çalışıyor fakat illustrator çalışmıyor.
siz hangisini kullanıyorsunuz. ve ne düşünüyorsunuz.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
extensis suitcase bu işin uzmanı bana göre.

illustrator indes cs serileri ve quark icin activasyon plug inlerini kurarsan sorunun kalmayacaktır. www.extensis.com adresinden bunlara ulaşabilirsin