Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

atatürk karakalem...

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yorumlarınızı bekliyorum değerli dostlar...daha bitmedi omuzlarındaki ışıklar ve portrede hafif gölge ışık olayına daha girmem gerekiyor...bitmeden sizlerle paylaşıp yorumlarınızı almak istedim...teşekkürler şimdiden yorumlarınız için..

Benzer konular

mac_ist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.matbaa.org
İlk dikkatimi çeken; vücut yapısıyla kafa arasındaki orantı. Ayrıca kafa bölümü yatayda biraz basık gibi geliyor. Belki de çekim açısından kaynaklı bir göz yanılması olabilir. Genelde çizim hakimiyetiniz epey ustaca. Tebrikler...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
gözlerin bakışında bir tuhaflık var. İki göz farklı yönlere bakıyor gibi. Böyle biri öne biri yukarı sanki... dudakları çok güzel olmuş... Atam'ı çizmek başlı başına güzel. tebrikler...

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
genel olarak çok başarılı bir çalışma, ama birkaç detayı belirtme ihtiyacı hissettim.

gözlerin bakışında bir tuhaflık var. İki göz farklı yönlere bakıyor gibi. Böyle biri öne biri yukarı sanki...
atatürk neredyse bütün fotoğraflarında şehla bakar. o yüzden arkadaşın çizimine hatalı diyemeyeceğim.

Giydiği şey mont'mudur, ceket midir, tam anlayamadım. eğer montsa pek sorun olmaz da, ceketse (ki muhtemelen ceket, çünkü kıravat/ceket oranı tutarlı) kafa kısmı biraz ufak kalmış.

baktığı yöndeki kaş ve göz sanki biraz daha yukarıda olmalıydı. bu haliyle biraz "oblique" çizim gibi olmuş.

kulak ve çene birleşim yerinde, çeneden saça kadar çok sert bir çizgi çekmişsiniz. o çizgiyi yumuşatmanızı öneririm.

bir de genel olarak kompozisyonunuzun renk yayılım planında hata var. yerleşimi iyi ancak, fon çok koyu ve tek ton çalışmışsınız. biraz daha degrade geçiş yapsaydınız daha hoş durabilirdi. ya da atatürk'ü daha büyük çalışabilirdiniz.

omuz, imzaya yakın bir yerde kesik duruyor. orayı da düzeltmelisiniz.

ışığa göre, suratın bize bakan kısmı biraz koyulaşsa da, hatları net seçebiliyoruz. bu ışığı ve gölgelendirmeyi referans alacaksak, gömlek ve kravatta biraz daha gölgelendirme ve koyu tonlar olması gerekirken, elbise (ceket ya da mont) biraz daha açık olmalıydı zannediyorum.

bir de kıravat'ın alt kısımlarında ceketle birleştiği yerde, beyaz kalın bir hat var. bunun ne olduğunu ve amacını anlamadım. kıravat ceket altında kalmalıydı.

iyi çalışmalar