Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

AutoCAD`dakı sorunlarımız

attrition

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle bir konu olmadığı için ben açmaya karar verdim.Şimdi arkadaşlar ilk olarak ben kendi sorunumu yazayım.Ben bu işu kendim öyrenmeye başladım.Şimdi ben her hangi bir hat çiziyorum, onu kalış yapmak istiyorum ama yapamıyorum?Nerden edeyim?Eğer o toolbar bende yoksa nerden aktiv edeyim?BUndan başka dikdörtgen çiziyorum ora pencere kapı koymak istiyorum ama yapamıyorum bunları nerden edeyim?

Önceden yardımlarınız içinteşekkür ederim!

karanfil54

🏅Acemi Tasarımcı🏅
açmış olduğun konu için teşekkürler arkadaşım gerçekten gerekli bir konu bence :

senin problemine gelince

anladığım kıadarıyla daha önce AutoCAD le hiç işin olmamış ve kullanmamışsın daha yeni yeni öğreniyorsun

Başlangıçta şunu bilmen lazım AutoCAD programı grafik programlarıyla aynı mantıkta işlev yapmaz sadece teknik çizim programıdır zaten modelleme kısmı daha sonra ihtiyaç olarak eklenmiştir fakat yinede istenen görsellik alınamamaktadır

senin sorununa gelelim çizgileri kalın yapamıyorum demişsin AutoCAD de çizgiye kalınlık vermiş olsan bile ekranda görünmez ancak yazdır komutundan önizleme yaparsan kağıt üzerinde nasıl çıkacağını görürsün bunun dışında bir kısa yolu vardı ama şuan aklımda değil

kapı pencere eklemek istiyorum olmuyo diyosun bu eklemek istediğin nedir jpg mi
cdr mi
psd mi
nedir ki ekliyosun
eğer dwg formatındaysa yani yine Autocad çizimi ise dwg yi açıp o ekleyeceğin objeyi seç ctrl+c yap
ekleyeceğin sayfada ctrl+v yap o sayfaya atacaktır
fakat yinede istediğin ölçüde ve koordinatlarda gelmeyecektir
scala komutundan büyütüp küçültebilirsin
rotate ( döndürme ) komutundan da yön değiştirebilirsin

fakat ben her zaman sıfırdan çizerim
daha net ve hatasız oluyor çünkü hazır objeler genelde sıkıntı oluşturuyor

sorunu tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım umarım faydası olur

sana kolay gelsin iyi çalışmalar...

aysglkck

🌱Yeni Üye🌱
çizgi özellikleriyle ilgili(renk-tip-kalınlık) araç çubuğu; properties araç çubuğudur. herhangi bir araç çubuğu üzerinde sağ tuş - properties i aktif et. kalın yapacağın çizgiyi seçip kalınlık ayarını yap. pencerenin en altında bulunan küçük düğmelerden LWT aktifse gerçek çizgi kalınlığı ekranda gösterilir.üzerine tıklayarak aktif edebilirsin.
diğer sorunu pek anlayamadım ama karanfil54ün yazdıkları heralde sorunun cevabı.
umarım yardımcı olabildim. iyi çalışmalar

dirim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dirilis.org
AutoCad vektörel ve ölçülü çizim yapmak için kullanılan bir programdır..
Grafik tasarım için çok uygun değildir...
Sorunun yanıtı yok.. yani kalın çizgi göremessin çizim ekranında..
Baskıda görürsün..
bahsettiğin toolbarı herhangi bir toolbarda sağ tıkladığında sana menü açılacak ordan istediğini ekle çıkar sana kalmş..
Unutma kalın çizgi ile çizim yaparsan ekranda göremessin ama baskıda kalın çıkar..
eklemek istediğin kapı vs 3b mi 2b mi arkadaşın dediğini gibi jpeg psd vs nedir

eczane

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kalın çizginin autoCAD'te anlamı nedir ki zaten??

cad i kullanırım bayadan beri ancak hiç lazım olmadı.. tabi bizim işler tamamen teknik iş.. mühendislik çizimi yani..

ama hiç kalın çizgi kullanmamıştım analamı nedir??

thelinux

🌱Yeni Üye🌱
autocad 2015 Dynamic imput sorunu

selamın aleyküm arkadaşlar benim pc de hem autocad 2015 kurulu hemde autocad 2014 fakat autocad 2014 de dyn açık ve dynmode 3 olduğu halde hiçbir sorun yok fakat autocad 2015 te dynmode 3 dyn açık ama çember çizerken kasılıyor yani çember kaybolarak çiziliyor lütfen yardımcı olun