Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Basit ama anlamlı :)

ercanarslans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kaplumbagagrup.com
Yıllar önce yaptğım tasarımdır. Bugün buldum.. Vay be derdirtti bana. E o zamanın şartlarında böyleydi :)

365.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Şu anki yaşınız 21 olduğuna göre; "yıllar önce" (bu çalışmayı yaptığınızda) kaç yaşındaydınız, merak ettim.. :)

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
"Yıllar önce yaptğım tasarımdır. Bugün buldum.. Vay be derdirtti bana."

bu düşüncende bana 2 kere vay be! vay be! dedirttirdi :D

ercanarslans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kaplumbagagrup.com
Şu anki yaşınız 21 olduğuna göre; "yıllar önce" (bu çalışmayı yaptığınızda) kaç yaşındaydınız, merak ettim.. :)

Puhuhaha ortalık karışmış burda ya la! :D Gençler ben 2 kartvizit yapıp ahanda ben grafıker oldum dıyenlerden değilim hiçte olmadım benı onlarla hıc karıstırmayın.. okulda da öğrenmedım bu işi çekirdekten yetişmeyım.. 13 yasımda matbaa da başladım bu işe 1 sene sonrasında da stajer grafıker oldum bu calısmayı da lıse 1 de yanı stajerken yaptım.. dıkkat edın stajerdım dıyorum.. benım bır stajerlık bır ezılme dönemım oldu.. kalkıp başkaları gıbı burnum kalkıp ben grafıker oldum dıye gezmıyordum ortalıkta.. 1 sene stajerlık yapıp sonra da ben profesyonelım dıye de kımseye gıdıp benı işe alın demedım.. neysem oydum ve hayat bana bır ödul verdı.. şimdi geldıgım noktaya ne sızın aklınız ne de cuzdanınız yeter.. hayat böyle işte 17-18 yasında stajerlık yapan adamla 13 yasında matbaadan başlayan adamlar arasında kı aadamlık farkı yukarıdakı kartvızıt gıbıdır. Hadı kolay gele ;)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
"şimdi geldıgım noktaya ne sızın aklınız ne de cuzdanınız yeter.. "

what didin gülüm ?
Kimse kimseyi burada zorla tutmuyor.
Kimse sizin hayat hikâyenizi bilmiyor.
Eğer bu yaşınızda başarılı birisi iseniz ne mutlu size ;)
ancak sizi pohpohlamak ya da sizinle daima aynı fikirde olmak zorunda değiliz.
Kibirli bir yazıdan sonra; isterseniz en iyi grafiker olunuz farketmez. Bir noktadan sonra geri sayarsınız.

Buradaki kullanıcıların bazıları da sizinki gibi yollardan geçmiştir elbet ki nitekim ben gibi.
Gerektiğinde yer sildim, cam sildim, çay getir/götür yaptım. Mağaradan bozma yerlerde çalıştım. Didinerek ve hevesleyerek geldim ben de şu anki konumuma ama tutup da ben "oldum" demedim; hatta ve hatta mesleğimde zaten okuduğum bölüm yazılı olsa da ben halen grafikerim diyememekteyim. Ben "grafikerlik" yapmaktayım demekteyim.
Son olarak 10 küsür yaşlarında bu işe isteyerek mi yoksa ailenin zoruyla mı gittiğin çok önemli bir ayrıntı. Ben 3 yaşımda elime kalemi aldığımda perspektif içerikli çizimler yapıyordum. Yanlış seçimlerden dolayı grafik okumadım. Şimdi ise pişmanlık yerine okul okuma çabası içerisindeyim. Bu bir iş değil bu bir sanattır. Sanat ise gelişerek bir yere varabilir ancak doğuştan ise sınırsızdır. Beğenmiyorsanız alt+f4 yapma hakkına sahipsiniz.

yıllar önceden kastınız kaç yıl bilemem ama tatlı bir kartvizit çalışması
Hadi kolay gele !

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Puhuhaha ortalık karışmış burda ya la! :D Gençler ben 2 kartvizit yapıp ahanda ben grafıker oldum dıyenlerden değilim hiçte olmadım benı onlarla hıc karıstırmayın.. okulda da öğrenmedım bu işi çekirdekten yetişmeyım.. 13 yasımda matbaa da başladım bu işe 1 sene sonrasında da stajer grafıker oldum bu calısmayı da lıse 1 de yanı stajerken yaptım.. dıkkat edın stajerdım dıyorum.. benım bır stajerlık bır ezılme dönemım oldu.. kalkıp başkaları gıbı burnum kalkıp ben grafıker oldum dıye gezmıyordum ortalıkta.. 1 sene stajerlık yapıp sonra da ben profesyonelım dıye de kımseye gıdıp benı işe alın demedım.. neysem oydum ve hayat bana bır ödul verdı.. şimdi geldıgım noktaya ne sızın aklınız ne de cuzdanınız yeter.. hayat böyle işte 17-18 yasında stajerlık yapan adamla 13 yasında matbaadan başlayan adamlar arasında kı aadamlık farkı yukarıdakı kartvızıt gıbıdır. Hadı kolay gele ;)

Hayatı anlamaya çalış...

Son düzenleme:

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
“Olgun başak eğik durur! eğer ki; dikse içi koftur” lafını bir başka severim.

Bir hali, özlüce ve kestirmeden bu denli anlaşılır anlatan sapsade bir açıklama olmasındandır bu lafa değer verişim.

Olgunluk , doygunluk getirir. Bu gurur yeter içi dolu başaklara.

inşaallah bu yazdıklarımı doğru anlarsın.......

musdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ortam yine ısınacak galiba

ercanarslans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.kaplumbagagrup.com
"şimdi geldıgım noktaya ne sızın aklınız ne de cuzdanınız yeter.. "

what didin gülüm ?
Kimse kimseyi burada zorla tutmuyor.
Kimse sizin hayat hikâyenizi bilmiyor.
Eğer bu yaşınızda başarılı birisi iseniz ne mutlu size ;)
ancak sizi pohpohlamak ya da sizinle daima aynı fikirde olmak zorunda değiliz.
Kibirli bir yazıdan sonra; isterseniz en iyi grafiker olunuz farketmez. Bir noktadan sonra geri sayarsınız.

Buradaki kullanıcıların bazıları da sizinki gibi yollardan geçmiştir elbet ki nitekim ben gibi.
Gerektiğinde yer sildim, cam sildim, çay getir/götür yaptım. Mağaradan bozma yerlerde çalıştım. Didinerek ve hevesleyerek geldim ben de şu anki konumuma ama tutup da ben "oldum" demedim; hatta ve hatta mesleğimde zaten okuduğum bölüm yazılı olsa da ben halen grafikerim diyememekteyim. Ben "grafikerlik" yapmaktayım demekteyim.
Son olarak 10 küsür yaşlarında bu işe isteyerek mi yoksa ailenin zoruyla mı gittiğin çok önemli bir ayrıntı. Ben 3 yaşımda elime kalemi aldığımda perspektif içerikli çizimler yapıyordum. Yanlış seçimlerden dolayı grafik okumadım. Şimdi ise pişmanlık yerine okul okuma çabası içerisindeyim. Bu bir iş değil bu bir sanattır. Sanat ise gelişerek bir yere varabilir ancak doğuştan ise sınırsızdır. Beğenmiyorsanız alt+f4 yapma hakkına sahipsiniz.

yıllar önceden kastınız kaç yıl bilemem ama tatlı bir kartvizit çalışması
Hadi kolay gele !

benımle bu sekılde konusman hiç hoşuma gitmedi.. zorla da kalmıyorum burda.. bu meslege kendı ıstegımle gazete ve dergi tasarlamak ıcın basladım.. ayrıca lafının hoşuma gitmyen tarafı ise "ben senı zaten bılıyorum ve burda ıyı bır takıpcınım yorumlarına saygım oldugundan ve ıyı bır elestırmen oldugun ıcın hoşuma gıtmedı." burda sana bır cuzdan mantıgı yapmadım.. sadece söylemek ıstedıgım su ankı piyasayı göruyorum gelen yetsen grafıkerlerıde göruyorum.. ama hepsı sankı grafıker yaratılmıs gıbı burunları havada gezıyor ve ne stajerlık ne cıraklık yapıp ınanılmaz rakamlar ıstıyorlar ve önlerıne iş koydugunda da paintte yapılandan farksz işler yapıyorlar.. cuzdan meselesı aslında buydu.. ben oraya bır kartvızıt ekledım yıllar önce yaptım dedım adam benımle ta*ak gecer gıbı yorum atmıs altında.. bugun ozan guvenin muhabrılere ettıgı küfür vıdeosunu ızledım.. adamın yanındakı nısanlısı sevgılısı degıl. muhaberın bırı ılıskınız nasıl gıdıyor dıye soru soruyor dalga gecer gıbı.. bu da buna benzedı.. yaptıgım ekledıgım bır resmın altına bu cvplar yakısı kalır mı? kaç yasında başladınkı hahahahaha.. ben bana kötu bır yorum yapılsa bıle altına tum erdemlıgımle haklı olabılırsın dıyorum yorumun benım ıcın önemlı dıyorum.. ama bu kendıne grafıker lakabını takmıs ınsanlar kalkmıslar konunun altına 3 kısı bırlık olup eleele dalga gecmısler.. gerı adım mı atsaydım? yaa evet hahaha ne yaparsın 13 yasından berı böyleyız bız mı deseydım? daha öncede sesımı cıkarmadım bır kac konunun altında.. ama cıkarmaya cıkarmaya bızde yaşımızın farkındalıgını kaybtmeye basladık.. bende yorum atıyorum ınsanlara ve ınsanlar gayet guzel msj atıyorlar dusuncen ıcın tesekkurler dıye.. Neyse arixira yınede tesekkur ederım ;)

tebrik ederim babushka (bahadır) ;

ne kadar net ve anlamlı bir ifade... :)

Bak işine..

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
.. hayat böyle işte 17-18 yasında stajerlık yapan adamla 13 yasında matbaadan başlayan adamlar arasında kı aadamlık farkı yukarıdakı kartvızıt gıbıdır. Hadı kolay gele ;)

Sözünü ettiğiniz "adamlık farkı" şu üslup sanırım. (Tek kelime ile: Hezeyan.)

benımle bu sekılde konusman hiç hoşuma gitmedi.. zorla da kalmıyorum burda.. bu meslege kendı ıstegımle gazete ve dergi tasarlamak ıcın basladım.. ayrıca lafının hoşuma gitmyen tarafı ise "ben senı zaten bılıyorum ve burda ıyı bır takıpcınım yorumlarına saygım oldugundan ve ıyı bır elestırmen oldugun ıcın hoşuma gıtmedı." burda sana bır cuzdan mantıgı yapmadım.. sadece söylemek ıstedıgım su ankı piyasayı göruyorum gelen yetsen grafıkerlerıde göruyorum.. ama hepsı sankı grafıker yaratılmıs gıbı burunları havada gezıyor ve ne stajerlık ne cıraklık yapıp ınanılmaz rakamlar ıstıyorlar ve önlerıne iş koydugunda da paintte yapılandan farksz işler yapıyorlar.. cuzdan meselesı aslında buydu.. ben oraya bır kartvızıt ekledım yıllar önce yaptım dedım adam benımle ta*ak gecer gıbı yorum atmıs altında.. bugun ozan guvenin muhabrılere ettıgı küfür vıdeosunu ızledım.. adamın yanındakı nısanlısı sevgılısı degıl. muhaberın bırı ılıskınız nasıl gıdıyor dıye soru soruyor dalga gecer gıbı.. bu da buna benzedı.. yaptıgım ekledıgım bır resmın altına bu cvplar yakısı kalır mı? kaç yasında başladınkı hahahahaha.. ben bana kötu bır yorum yapılsa bıle altına tum erdemlıgımle haklı olabılırsın dıyorum yorumun benım ıcın önemlı dıyorum.. ama bu kendıne grafıker lakabını takmıs ınsanlar kalkmıslar konunun altına 3 kısı bırlık olup eleele dalga gecmısler.. gerı adım mı atsaydım? yaa evet hahaha ne yaparsın 13 yasından berı böyleyız bız mı deseydım? daha öncede sesımı cıkarmadım bır kac konunun altında.. ama cıkarmaya cıkarmaya bızde yaşımızın farkındalıgını kaybtmeye basladık.. bende yorum atıyorum ınsanlara ve ınsanlar gayet guzel msj atıyorlar dusuncen ıcın tesekkurler dıye.. Neyse arixira yınede tesekkur ederım ;)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
Sevgili "ercanarslans"
Bu forumda bazen benimde çalışmalarım yerden yer vuruldu, bazen haklı olduğum ama haksız gibi göründüğüm tartışmalar da oldu. Ama ne olursa olsun üslubumda "bak işine" gibi tersleyici bir yazı ya da "cüzdanınız da yetmez" gibi altından onlarca anlam çıkarılacak yazılar yazmadım. Başkalarının düşünceleri saygısızdır değildir o beni ilgilendirmez. Ben kendi seviyemi koruduktan sonra gerisi önemli değildir ki martin78, muratvardar (muratv) gibi kullanıcılar yapıcı ve güzel yorum yapan arkadaşlardır(diğer birçok arkadaş gibi).
Konu uzatmaca oynamak istemiyorum ancak bu paylaşımda yaptığın yorumları bir tek ben değil bir çok kişi hoş karşılamadı. Savunma yapman doğal ancak yazdıklarını bir kere daha okumanı tavsiye ediyorum. Bir de "cüzdan" muhabbetindeki imân ne yazık ki okunduğunda benim çıkardığım anlam ile aynı. Ayrıca haklısın bir çok kişi powerpoint ya da paint öğrenince grafikerim diye zıplıyor. Yineliyorum okulumda şanslıydım ki grafik eğitimi aldım, sonrasında sürekli geliştirme için çabaladım kendimi ve şükür şu anda müşterilerimi memnun ediyorum; ancak halen mesleği kısmına "grafiker" yazamayacak kadar yetersiz olduğumu da düşünüyorum. O yüzden yazdığın yazıyı tekrar okumanı tavsiye ederim. Kibir kokuyor ki bu büyük bir tehlikedir geleceğin için.

Eğer ki tartışma olmasaydı yorumum sadece kartvizitin hakkında olacaktı ki o konudaki düşüncemi de sana yazdığım ilk yorumda son satırda dile getirdim.

...

bulletproof

🏆Pro Tasarımcı🏆
Çalışmanın grafiği 90ların sonu için güzel. iki renk baskı ve renk ayrımı kolay.

fakat bol hatalı yazım var, bunu kabul etmemeliyiz. gerçi televizyonda bile "aydın" tabir ettiğimiz kişilerin inatla programa "proğram", fotoğrafa, "fotograf" dedikleri bir dönemdeyiz. huhhah

sıvaalçı=alçı sıva
izalasyon: izolasyon
montajlama da aslında "montalama" olarak verilmişte, bu ne yaa deyip o hale gelmiş gibi. esası mantolama.

şuanda yol boyunca: gayrUmenkul tabelaları var. senden gayru?... kuruluş: 1268
ya harfiyata ne demeli? hatta faturada miktarı tutarı fiatı görmek mümkün. -fiatı neymiş ali? -doblo -hmmm.

aklınıza en ufak takılan kelimede bile tarayıcınızdan ısrarla isteyiniz; www.tdk.gov.tr

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şimdi herşey bir kenara...
yazdıkların, söylediklerin, yaptıkların, çizdiklerin, tasarladıkların, hatta “kristal elma ödülü” almış
tasarımlar yapmış yeteneğin olsa da gözden kaçırdığın bir ayrıntıya dikkatini çekmek isterim !
burada bu şekilde değerleri vede saygınlığı hiç ederek, kendinden yaşca vede meslekçe büyük nezih
kişilere kendi gurubundaki arkadaşlarınla olan seviyenle ne konuşabilirsin nede ithamda bulunabilirsin.
ortada seni vay be dedittirecek olan geçmiş dönemine ait bir çalışmandan duyduğun hayreti tebessümle
karşılıyorum, nereden nereye geldiğini kendince haklı içsel bir gururla yorumlamış olabilirsin. Belki şu anda
bulunduğun yer, mevki, bilgi, tecrübe sence çok iyi olabilir; ama bu sence! karşına aldığın ve bir kalemde karaladığın
murat vardar, martin78, skyfox, arixira isimli nezih üyelerin elinin altında belki senin gibi niceleri var bunu hiç
düşündünmü? Ben biliyorum Murat Vardar abimiz 40 kusur yaşında ve 21 yıldır bu mesleği yapıyor, tasedüf bu ya
senin yaşınla meslek tecrübesi aynı :) ... belki senin aile büyüklerinden annen yada babanla aynı yaştalar, belki
işvereninle aynı yaştalar, diğer arkadaşların yaşlarını bilmediğim için sadece murat abiden yola çıktım,
aynada bir bak kendine derim, cüzdan meselesi için; belki senin 1 aylık maaşının
3 yada 4 katını1 ayda alıyorlardır, nedersin? kim kime fazladan para verir? bilgi tecrübe birikim olmazsa!
sana göre 8 yıl çok büyük olabilir, ama ilkokul 2. sınıfa giden bir çocukda 8 senenin kendisi için çok büyük olduğunu
“artık büyüdüm ben” fikriyle düşünür vede etrafını güldürür, senin bizleri güldürdüğün gibi....
olan olmuş artık, yazılanlar yazılmış sana düşen bir özür var! ama dilersin ama dilemezsin bu sana kalmış birşey!
sen özür diledin diye ne küçülürsün, nede özür dilediğin insanlar yücelir...... unutma biz burda bire aileyiz!
tabiiki sence bu önemli bir değerse?
şimdi kendince şöylede düşünebilirsin... iyide sana ne oluyor? sen bunların avukatımısın? hayır değilim sadece bu
büyüklerimin konu, bilgi, yorum ve paylaşımlarına olan sevgim ve saygımdan dolayı sana tepki vermekteyim,
Söylemeden de geçemeyeceğim;

“Olgun başak eğik durur! eğer ki; dikse içi koftur” lafını bir başka severim.

Bir hali, özlüce ve kestirmeden bu denli anlaşılır anlatan sapsade bir açıklama olmasındandır bu lafa değer verişim.

Olgunluk , doygunluk getirir. Bu gurur yeter içi dolu başaklara.

inşaallah bu yazdıklarımı doğru anlarsın.......

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
işime baktıkdan sonra ki bir an şu an :)
babushka satırların için teşekkürler...
olmasaydı iyidi ama olan olmuş bir kere...
arkadaşda ayrılmış bir şekilde bu ortamdan !

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yazık ya hırs ve ihtiras insanı ne hale getiriyor.

faruuqq

🌱Yeni Üye🌱
burda grafikmi edebiyatmı yapılıo anlamadım :)

allykohl

🌱Yeni Üye🌱
Abicim ağzınıza sağlık ben 5 senedir bu işle ilgileniyorum ama ben sadece tabelacıyım kaynakçıyım ameleyim işin güzel yanıda bu değilmi emek vererek iş yapmak işi yaptıktan sonra benim eserim demek gurur verir insana ama boyle lavbali insanlar olunca meslektaş diyebilecekmiyiz bilmiyorum ha bu arada kartvizit hakkaten güzelmiş eline sağlık daha çok çalış daha başarılı ol