Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir Font Ailesini Satın Almak / Lisanslamak

hdblack35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Herkese merhaba.
Şuan ilgilendiğim bir font ailesi var. Bu font ailesini satın alıp kendi adıma lisanslamak istiyorum.
Örnek vermek gerekirse, Coca-Cola için bir font var mesela ve kendi ismiyle lisanslanmış. İşte bende varolan bir font ailesini bu şekilde lisanslamak istiyorum.

Bunun için ne yapılması gerekiyor? Fontun tasarımcısı yabancı bir kişi.

Hangi yol izlenmeli?

Bilgisi olan bu bilgilerini paylaşabilirse sevinirim.

Tşk.

Benzer konular

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
var olan bir font ailesini lisanslayamazsınız, zaten adı üzerinde lisanslanmıştır. Ha kendiniz bir font ailesi yaratırsnız, işte onu lisanslayabilirsiniz. Mesela Coca Cola gibi. Adam zamanında el yazısı ile coca cola yazmış, şirket bunu önce logosu olarak sonra da fonta çevirip, fontu olarak lisanlamış. Yoksa satın aldığınız fon ailesi mesela gilsans aldınız, Bu font Charles Giles adına lisanlanmıştır. Siz sadece kullanabileceğinize dair bir izin almış olursunuz.

Zaten elin adamı didinmiş, gecelerce uğraşmış bi font yaratmış, Ona ayıp olurdu herhalde adamın fontunu kendi adınıza lisanslamanız. Bu yüzden olacak ki yasalar bu tip araklama çabalarına engel teşkil edecek biçimde düzenlenmiş.

ilgilendiğiniz fontun yaratıcısı ile konuşup, istediği parayı ödeyerek ancak istediğiniz şeyleri yapabilmeniz mümkün. Yani abi al sana şu kadar para, sende bu fontun tüm haklarını bana sat diyeceksiniz ki olsun.