Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
bir müşterimiz başka bir ajansta görmüş resimleri canlandırma programı varmış bu program hakkında bilgisi olan varmı

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
CrazyTalk gibi birşeymiymiş bu canlandırma derken nesini canlandırıyor anlamadım doğrusu biraz daha konuyu açabilirmisiniz ? ..

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
ya mesela kesik bir portakalın tüm ayrıntılarına netlik veriyormuş o zarları damarları felan daha canlı gerçekçi gibi duruyormuş bende tam anlamadım ama kafama takıldı müşteri gelince tekrar sorarım

ya bu konuda bilgisi olan varmı ??

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben istediğim sonuça Adobe Photoshop ile ulaşabiliyorum.. Netlik ayarı dediğimiz "sharpen" ve renk oyunları ile sonuç gayet hoş oluyor. Açıkcası siz müşterinin ne demek istediğini tam anlamamışsınız zaten belirtmişsiniz bunuda. Bende anlamadım doğrusu. Yani flu "bulanık" olan bir resmi veya detaysız olan bir resimi ne kadar detaylı bir hale getirebiliriz orasıda meçhul resimin kalitesine bakar herşey. Yüksek kalitede çekilen bir macro ile normal çekimler arasında zaten dünyalarca fark vardır. Macro çekende çok önemlidir bu hususta tabiki çeken kişinin elindeki aletleride çok önemlidir.

Durum böyle iken herşey materyal ve alet ayrıca kişinin bilgisine bakar. Digital ortamda zaten pek muhadeleye gerek kalmaz diye düşünüyorum...

Saygılarımla...

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
müşteri meyvesuyu kutuları üzerindeki meyveler olurya hani onları alıp hemen yiyecek gibi dururlar işte onun gibi dedi.resimleri canlandırmaya yarıyormuş ama birkaç gün içinde gelecek müşteri ayrıntılı şekilde sorucam bu konuyu

belqin

🌟Usta Tasarımcı🌟
Program ne kadar netleştirebilirki bir görüntüyü :) Alakası yok programla ancak belki renk ayarlamasını, sharpen efek vb. verebilirisin asıl olarak fotoğrafın nasıl ne kalitede çekildiği önemlidir. O müşteri biliyor mu ki meyvesuyu kutularının üzerindeki meyvelerin hangi makina ve hangi ortamlarda nasıl çekildiğini.

Yani kısacası arkadaşım programın yaptığı iş değil bu asıl iş fotoğrafın kendisinde ve de fotoğrafçının becerisinde :)

graphic00

🌟Usta Tasarımcı🌟
Blender 2.41, profesyoneller için 3 boyutlu model ve animasyonlar yapabileceğiniz paketler içeren programın becerileri çok fazla. Örneğin: Nesne sistemleriyle gerçeğe benzeyen nesneler yapabilirsiniz. Deformasyon sistemi mevcuttur, yapacağınız işin ilk önce iskeletini oluşturmanıza yardımcı olur. 3 boyutlu canlandırma yapabilirsiniz. Daha saymakla bitmeyecek kadar çok muhteşem özellikleri olan bir program aradığınız bu tarz bir programmı acaba...