Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir sorunum var

drummer91

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle herkeze selamlar..Foruma dün aksam katıldım mükemmel 1 forum sitesi ancak 1 kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim..
İlk olarak bn 7 aydır karakelem çizmeye basladım genel olarak graffiti ve karikatür çiziorm ancak 1 obje çizdigim zaman gölgelendirme yapamıyorum büyük 1 sorun bnm için tek acılı olıo resimler gölge olmayınca gölge konusunda yardımcı olursanız sevinirim..
2.Sorum ise grafik tabletlerde a4 a5 a6 denilen şey nedir??..Yardımcı olursanız sevinirm şimdiden tesekkürler..

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
h.g canım kardeşim bu konuda bilgim yok ama eninde sonunda bilen hocalarımız yardımcı olacaklardır :)

iyi forumlar

drummer91

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
insalla yardım gelir özkan abi yorum için saol

MoRuQo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gölgelendirme yapamamanın sebebi karikatür ve grafitti çizmen senelerdir bu işin içinde olan biri olarak sana tavsiyem bıkmadan usanmandan eskiz çalış her gördüğün şeyi küçük bi deftere çiz sen çizdikçe göreceksinki gölgelendirme kendiliğinden oluşacak sana bi kaç resim yollayayım röprödüksyon yap ünlü ressamların desenlerinden elin açılr;) ama gölgelendirmeyide dışını çizim içini boyamak gibi algılama araştırma çizgileriyle yumuşak ve hafi çizgilerle yaparsan kendiliğinden çıkar zaten ışığı gölgesi desenin ;)

MoRuQo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1lasts4rm3.jpg

03profilaw1.jpg

2anne6pw7.jpg

07handszv0.jpg

bunlar Leonardo Da Vinci' nin

zjudge1fn9.jpg

2headpk2.jpg

1pietatr4.jpg

bunlarda Michelangelo nun bunlar kafanı rahatlatır belki , modeli çözmende yardımcı olur. hemen hemen her ressam adayı ünlü ressamların desenlerini röprödüksyon etmiştir;)

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
tablette A4 ve A5 çizim alanı büyüklüğüdür

ayşe_6107

🌱Yeni Üye🌱
moruquo arkadaşımın dediği gibi öncelikle desen kitabı al oraya bakarak çalış elini serbest bırak çizgileri bol kullan ve kalemlerini iyi seçmelisin 3hb ve 6hb arası olursa daha iyi olur.ben resim öğretmeniyim ve yukarda arkadaşın sana yolladığı resimleri üniversiteyi kazanmadan önce defalarca çizdim ve hiç bakmadan artık ezbere çizebiliyorum ve bir objeye gölgelendirme vermek çok daha kolay oluyo sadece kalemi korkmadan yumuşak ve bol çizgi çizecek şekilde kullan gördüğün herşeyi çiz bıkmadan . A4 ve A5 kağıtları aklına gelsin hepsinin boyu farklıdır oda bunun gibi yüzey üstünde çalışacağın alan A4 yada A5 ölçüsünde olur. umarım yardımcı olmuşumdur başarılar.

dostyol

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sevgili kardesim drummer,
öncelikle hosgeldin grafikerler sayfasina;
aslinda ara sira bizde graffiti cizeriz...
bastan sana su sayfayi tavsiye ederim: https://www.learngraffiti.net
ingilizce lisanli graffiti ögrenme sayfasi ve bunlara benzer graffiti sayfalarina bakarak,
tekrar sende ciz elini ve gözünü alistirmen gerekiyor..
abilerimizin dedigi gibi - devamli cizen kazanir.

ve gölgelendirmeye gelince ...
bildigim bir sayfa vardi onu simdilik bulamadim insallah
sana gönderirim veya senin icin cizim hazirlarim...

selamlar

Ali KASAPOĞLU

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alikasapoglu.com
Hoş geldin davulcu kardeş..
Öncelikle karikatürde gölgelendirme karikatürün konseptine göre farklılık gösterir.Rahmetli Oğuz Aral(Gırgır dergisi) 'gereksiz taramalardan kaçının' derdi çünkü mizah karikatürü için konuşurdu..Eğer çizdiğin karikatürlerde yazı balonları yoksa ve hiciv olayını batırıyorsa gölgelendir renklendir derim..fakat bir mizah ve konuşma balonları varsa gölgeye gerek yok ufak tefek taramalar yeterli olacaktır.Ama tabi ki karakalem için aynı şeyi söyleyemeceğim..bol bol obje ışık gölge yansımalarını inceleyip karamalar yapman gerekiyor..
Kolay gelsin...