Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bowling afiş çalışmam

casper41

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba kullanılmış bir afiş çalışmamı göndermek istiyorum.Yorumlarınız önemli .
Şimdiden teşekkürler.;)

grafik1copy.jpg

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Açıkçası profilinde grafiker yazan bir insanın çok daha iyi çalışmalar yapmasını beklerim. Ya mesleğiniz bu değil ve grafiker olmak istiyorsunuz. Ya da mesleğiniz bu fakat hala grafiker olmaya çalışıyorsunuz.

Aslında konu burada grafiker ve yardımcı grafiker kavramına dayanıyor.

Hazırladığınız çalışma afişten çok el ilanı broşür gibi durmakta. Hoş renkler itibarı ve sayfa kullanımınıza bakınca bu iki kavramdan da uzak bir izlenim oluşturuyor.

Afiş hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, neye vurgu yapmak istiyorsanız onu insanların gözüne sakarcasına sunabilmekten geçmektedir. Afişlerde çok fazla şey anlatmaya çalışmak afişin başarısına gölge düşürecektir.

Kullanılan renkler anlatılmak istenilen konu ile alakalı olmalıdır. Zira bir afişe insanların ne kadar süre odaklandığını forumumuzda bir çok yerde dile getirmiştir. İlgili konuları bularak başarılı afiş çalışmalarının nasıl olacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca sloganlarınızdan bir tanesi de işletmeyi kötü yönde etkileyecek gibi.

Ben olsam müşteri yok diye ağlanan bir yere katiyyen gitmem. Gideni de yolundan döndürürüm.

casper41

🌱Yeni Üye🌱
ovv ilk gönderdiğim çalışma için biraz ağır bir eleştiri olmadı mı?

Birincisi ,bu bir işletmenin afişiydi kendi konseplerinde kullandılar. Bowling takımlarını kendi aralarında anlaşacakları günlerde kapatacakları bir salona davet etme niteliğindeydi.

İkincisi siz de biliyorsunuz ki bazı bilgilerin size yazılı verildiğinde o bilgileri kullanmanız istendiğinde bunları kullanamam diyemiyorsunuz.Yazıların çokluğu bundan kaynaklanıyor.

Sonuçta ben eksiklerim olduğunu kabul ediyorum ama sizin eleştirilerinizin de biraz ağır olduğunu düşünüyorum.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ovv ilk gönderdiğim çalışma için biraz ağır bir eleştiri olmadı mı?

Birincisi ,bu bir işletmenin afişiydi kendi konseplerinde kullandılar. Bowling takımlarını kendi aralarında anlaşacakları günlerde kapatacakları bir salona davet etme niteliğindeydi.

İkincisi siz de biliyorsunuz ki bazı bilgilerin size yazılı verildiğinde o bilgileri kullanmanız istendiğinde bunları kullanamam diyemiyorsunuz.Yazıların çokluğu bundan kaynaklanıyor.

Sonuçta ben eksiklerim olduğunu kabul ediyorum ama sizin eleştirilerinizin de biraz ağır olduğunu düşünüyorum.

Kullanılmış bir afiş çalışması..
İlk ekledğiniz çalışma olmasında, eleştirilerde (oov) voooov harika, bomba, sansasyonel bir broşür harikasın diye bir patlama beklemiyordunuz umarım..
Öyle bir çalışma olsa emin olun hakkını alırdı..

Kendi konseptlerinde olabilmesi için, konseptlerinin araştırmasını siz yapmalıydınız..Yapılacak işin araştırması yapılmadan, netten foto destekli işin konsept olayı olmaz..

Kullanacağınız yazılarda ki tezat durumu müşteriyle paylaşmalıydınız..Sizde eksikliklerin ve yanlışların olabileceğini billiyor, müşteriyi yönlendirmeyip önüne geçemiyorsanız, şuanki ben yazmadım müşteri dedi..o yaptı banane, banane gibi bir durum olamaz..

Çalışmanız Sloganın amacı ile sunduğu polemik garip..
'' Evet yine toplar, yine müzik ama MÜŞTERİ YOK''

Fazla üstüne düşülmemiş bir çalışma..Diğer çalışmlarınızda aynı düşünceyi sakın kullanmayın..Yarım saat fazla üstünde durursanız daha iyi işler çıkacaktır..

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
aslında teknik olarak basit gözükebilir ama bütün olarak güzel duruyor