Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Boyut ve tarayıcı sorunu

DorlioN26

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar css de site hazırlamaya çalışıyorum ancak boyutunu tam kestiremedim. Daha önce sayfa boyutuyla ilgili sorların cevaplarında 800 - 600 yazıyordu en fazla 1000 olmalı denmiş ama bu boyutlar sayfayı tam kaplamıyor. Ayrıca IE ye göre mi sayfa boyutumu baz almalıyım anlamadım çünkü IE de sayfa tam boyut görünürken diğer tarayıcılarda küçük ve sola yaslı görünüyor. Tüm tarayıcılarda aynı boyutta tam sayfa veya ortalanmış olarak nasıl yapabilirim lütfen yardım edin... Şimdiden teşekkür ederim.

max1299

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba arkadaşlar css de site hazırlamaya çalışıyorum ancak boyutunu tam kestiremedim. Daha önce sayfa boyutuyla ilgili sorların cevaplarında 800 - 600 yazıyordu en fazla 1000 olmalı denmiş ama bu boyutlar sayfayı tam kaplamıyor. Ayrıca IE ye göre mi sayfa boyutumu baz almalıyım anlamadım çünkü IE de sayfa tam boyut görünürken diğer tarayıcılarda küçük ve sola yaslı görünüyor. Tüm tarayıcılarda aynı boyutta tam sayfa veya ortalanmış olarak nasıl yapabilirim lütfen yardım edin... Şimdiden teşekkür ederim.

tasarımının hepsini bir div içine almalısın divin genişliği 960 yada 800 arasında olursa iyi olur yükseklik okadar önemli değil çünki aşağı doğru kaydırabiliyorsun sağtaraftaki scrollbardan
şimdi bu genişlik trayıcıya göre değil yani exporler yada chrom mozilla meselesi değil
bu genişlik bizim yani kullancının kullndığı monitörün çözünürlük değeri oluyor örneğin masa üstündeyken fareyi sağ tıklayıp kişisellştirmeden ekran çözünürlüğüne girip seçenekleri incelersen bilgi edinmiş olursun
genelde 800*600 // 1024*768 // 1440*900 gibi sık kullnılanlar bunlar

ayrıca ortalamn gerekir sola dayanma olayı için buda oyaptığın divi <center><div></div></center> şeklinde yazman ve diğerlerini bu divin içerisine başka divler gelecek şekilde yerleştirmendir

umarım faydalı olmuşumdur kolay gelsin

rafice

🌱Yeni Üye🌱
"max1299" dediği gibi boyutlandırma tarayıcı ile alakalı değil ama şunu da yapabilirsin width:100%; dersenher sayfada tam ekranı kaplar bu tam ekran olayı bıraz sıkıntılı 1000px ideal oluyor genelde sayfanın tam ortasında durmasını ıstıyorsan sunu kullan

#main{width:1000px;height:auto;margin:10px auto;}

margin'deki 10px yukarıdan ve aşağıdan 10px boşluk bırak demek auto ise sayfanın ortasına koy demek

Ahmetsrtk

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
ahmetsrtk.blogspot.com
yazı boyutu

arkadaşlar ben kod kısmında bir pragraf ya da bir cümle yazıorum ya da bir kelime fakat görüntüle dediğimde tüm yazı tibi büyük yani kod kısmında Ahmet yazıosam görüntülediğimde AHMET die gözüküo ne yapmam gerek:(

Webdizayn06

🌱Yeni Üye🌱
tasarımının hepsini bir div içine almalısın divin genişliği 960 yada 800 arasında olursa iyi olur yükseklik okadar önemli değil çünki aşağı doğru kaydırabiliyorsun sağtaraftaki scrollbardan
şimdi bu genişlik trayıcıya göre değil yani exporler yada chrom mozilla meselesi değil
bu genişlik bizim yani kullancının kullndığı monitörün çözünürlük değeri oluyor örneğin masa üstündeyken fareyi sağ tıklayıp kişisellştirmeden ekran çözünürlüğüne girip seçenekleri incelersen bilgi edinmiş olursun
genelde 800*600 // 1024*768 // 1440*900 gibi sık kullnılanlar bunlar

ayrıca ortalamn gerekir sola dayanma olayı için buda oyaptığın divi <center><div></div></center> şeklinde yazman ve diğerlerini bu divin içerisine başka divler gelecek şekilde yerleştirmendir

umarım faydalı olmuşumdur kolay gelsin

divi absolute veya relative yapmamız fark eder mi acil cevaplar iseniz çok sevinirim :(