Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bu kadar fontu nasıl kullanıyorsunuz?

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar,
kendi çapımda grafik tasarm ile uğraşıyorum. size sormak istediğim şey belki çok saçma gelebilir ama yine de sanışmak istedim. elimde çok fazla türkçe font var. bu fontları windows altındaki fonts klasörüne kopyalıyordum fakat şimdi elimddeki font sayısı çok fazla. bu kadar fontu o klasöre yüklesem windows kullanımında sorun olur mu? 2-3 bin tane fontu yüklemek sanırım doğru değil. diğer taraftan yapacağım çalışmada hangi fontun daha güzel duracağını görmek isteyince ne yapmak lazım?

bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
teşekkürler...

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
2 3 bin tane fontu windows < fonts klasörüne kopyalamak sorun çıkarır. Fontun çokluğu işletim sisteminin yavaşlama nedenlerinden biridir.
Böyle durumlarda
Suitcase ATM gibi font programları edinip bu font programları aracılığı ile fontları sisteme tanıtıp işiniz bittiğinde ise bu fontları deaktif edebilirsiniz..
Böylece daha seri bir çalışma yapabilirsiniz

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2 3 bin tane fontu windows < fonts klasörüne kopyalamak sorun çıkarır. Fontun çokluğu işletim sisteminin yavaşlama nedenlerinden biridir.
Böyle durumlarda
Suitcase ATM gibi font programları edinip bu font programları aracılığı ile fontları sisteme tanıtıp işiniz bittiğinde ise bu fontları deaktif edebilirsiniz..

çok teşekkür ediyorum. şimdi dediğiniz programı araştırıyorum. bu sorunu halledebilirsem çok sevineceğim.

ilginize teşekkürler...

shnbrs

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Böyle durumlarda

merhaba dediğiniz programın üretici sitesinden demosunu indirdim. fontları dediğiniz gibi kullanıyorum fakat ir sıkıntım var. font dosyasını açtığımda türkçe karakterler çıkıyo ama bu bu program sayesinde active yaptığım fontu illustratorda görüyorum fakat türkçe karakterler çıkmıyo. programda bi şeyler mi yapmam gerekiyo. menülere baktım ama bulamadım. normalde türkçe karakterler var fakat suitcase fusion da çıkmıyo.

bilginiz var mı acaba?

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba dediğiniz programın üretici sitesinden demosunu indirdim. fontları dediğiniz gibi kullanıyorum fakat ir sıkıntım var. font dosyasını açtığımda türkçe karakterler çıkıyo ama bu bu program sayesinde active yaptığım fontu illustratorda görüyorum fakat türkçe karakterler çıkmıyo. programda bi şeyler mi yapmam gerekiyo. menülere baktım ama bulamadım. normalde türkçe karakterler var fakat suitcase fusion da çıkmıyo.

bilginiz var mı acaba?

Türkçe font adı altında veya türkçe karakter görünüpte programda çıkmama sorunu fonttan da kaynaklanabilir..
Tüm fontlarda bunu yapıyorsa programın demosu olduğundandır..

bahattin_ckr

🌱Yeni Üye🌱
Bilgisayarında Corel Draw yüklüyse Bitstream Font Navigator kullanabilirsin. Fontları yönetmek çok pratik.

racoon_tr

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben Xfonter kullanııyorum süper (bence)