Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Büyük afis tasarımı nasıl yapılır ? yardım

umutelagoz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.umutelagoz.com
50x190 cm
120x100 cm
50x3000cm

boyutlarında stand görselleri hazırlayacağım.Görsellerde fotograflar kullanıcam boyutlar büyük olduğu için fotoğraflarda bulanıklık oluyor.Baskıda problem olmasını istemiyorum.Fikir ve önerilerinizi alabilir miyim?

Teşekkürler

Benzer konular

tolgahan038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu ebattaki çalışmalar için görseliniz iyi değilse farklı altertatifler bakmalısınız, mesela görsel satın alabilirsiniz veya tipoğrafik ve illustrasyon denemelisiniz. Fotoğraflarınızın özellikleri nelerdir (ebat ve çözünürlük)?

umutelagoz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.umutelagoz.com
bu ebattaki çalışmalar için görseliniz iyi değilse farklı altertatifler bakmalısınız, mesela görsel satın alabilirsiniz veya tipoğrafik ve illustrasyon denemelisiniz. Fotoğraflarınızın özellikleri nelerdir (ebat ve çözünürlük)?
Açıkcası elimde bana verilen bir görsel yok sadece yüksek çözünürlüklü konsep çalışmalar üzerinde shop yaparak, bazı materyaller eklenerek tasarlamam isteniyor küçük afiş vs broşür katalog bu gibi tasarımların standart boyutlarını bildiğim için sayfayı nasıl kullanacağımı da biliyorum ama bu kadar büyük tasarım yaparken bozulmalar oluyor..Mesela 1980x1080pixel bir görseli kullanmak istiyorum büyüttüğüm zaman baskıda sıkıntı olur mu ?

tolgahan038

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eğer bu pixeller 300 dpi ise
50x190 cm
120x100 cm için uygun, çünkü bu ebatlarda ters orantılı olarak düşer. Yani görsel çalışma
50 dpi ya indirirseniz, boyutu 2850 x 1555 gibi olur kalite de düşmez fakat dpi yı fazla düşürmeyin, 50 en az olnıdır, bu oranlarda.

aosmancrc

🌱Yeni Üye🌱
Dostum yaptıgın çalışmaya %125 zoomla yakınlaştıktan sonra görüntü nasıl gözüküyorsa baskıda o şekilde gözükür %100ile 125 zoom' hayat orda baskı için.