Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cd4 vray ?

valentino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar cinema 4d programını öğrenmeye yeni başliyacağım photoshop altyapım gayet iyi durumda, bu programı öğrenmeme katkısı olurmu bunun? C4D de 3DMAX gibi sadece videolar değilde bir oda içi yahut bir stand tasarımı modellemesi yapabilmekte mümkünmüdür? Ayrıca vray nedir C4D içinde yer alan bir özellikmi farklı bir programmı ?

Benzer konular

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Photoshop bilmeniz programı öğrenme aşamında size avantaj sağlamaz ama render sonrası düzeltmelerde ve bazı kaplamaların hazırlanmasında faydası olur. C4d ile sadece oda değil bir evin (ev örneğinden gidersek) iç ve dış her bölümü modellenebilir ki evdeki lavabo, koltuk vs. eşyaları düşünecek olursak her türlü objeyi 3D olarak modelleyebilirsiniz. Vray render motorlarından biridir ve C4D programı ile kurulumu otomatik olarak yapılmaz, sonradan yüklemeniz gerekir, en çok tercih edilen render motorlarından biridir.

valentino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlıyorum vray bir nevi plugin gibi bir durum o halde eklentisel olarak. Yani 3d max
C4D, Adobe Premier Pro, after effect yazımlarından birini öğrenmek amacım grafik tasarım kariyerime en azındna birini ekleyebilmek. Bu programlardan hangisi orta halli animasyon videoları ve modellemeleri yapabilecek seviyeye gelebilmem için bana en kısa öğrenim yolunu sağlayabilir ?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Animasyonlarda 3D modeller kullanacaksanız After Effect tarzı programlar ihtiyacınızı karşılamayacaktır. Bunun için 3D modelleme ve animasyon yapabileceğiniz programlardan birini tercih etmeniz gerekir. Öğrenme aşamasında 3ds Max için çok fazla kaynak var ama diğer programlar için yeterli bir ders arşivi bulamamıştım ki bu durumda öğrenmesi en kolay program 3Ds Max oluyor ...

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende 3dmax ogrenmek daha zor ve c4d pc yı daha az kasıyor ve kullanımı kolay bana oyle geldı en azından

valentino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende 3dmax ogrenmek daha zor ve c4d pc yı daha az kasıyor ve kullanımı kolay bana oyle geldı en azından

3dmax biraz daha ayrıntılı, karmaşık gibi autocad misali sanırım.

Ayrıca ADOBE PREMIER PRO da alternatiflerim arasında bakalım.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Arayüzü en anlaşılabilir olanı 3Ds Max, çünkü komutlar kullanım amacına göre bölümler halinde ve eğitim için en geniş kaynağa sahip programdır...

ozcanveli

🌱Yeni Üye🌱
en kolay öğrenebileceğin program Cinema 4D dir. programla animasyonda yapablirsin modellemede... ders konusunda sıkıntın olmasın eğer az biraz bilgisayar ingilizcesi diyeceğim komutları kavrayacak kadar ingilizcen varsa ders çok çok fazla. kendim için söyleyeyim ben öğrenmek için deslere yetişemiyorum o derece. yapabileceklerini alttaki linke bakarak görebilirsin:

1.....

MAXON | 3D FOR THE REAL WORLD: Architecture

(linke tıkla ve sol taraftaki menude gezerek programın nerelerde kullanıldığını görebilirsin.)

2..... (Yapılan bazı animasyolar)

https://www.youtube.com/watch?v=h82rO3bWwcw

CINEMA 4D Reel 2012-13 - YouTube

eğer yardım edebileceğim bişey olursa burlarda olurum kolay gelsin

.

Son düzenleme:

valentino

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en kolay öğrenebileceğin program Cinema 4D dir. programla animasyonda yapablirsin modellemede... ders konusunda sıkıntın olmasın eğer az biraz bilgisayar ingilizcesi diyeceğim komutları kavrayacak kadar ingilizcen varsa ders çok çok fazla. kendim için söyleyeyim ben öğrenmek için deslere yetişemiyorum o derece. yapabileceklerini alttaki linke bakarak görebilirsin:

1.....

MAXON | 3D FOR THE REAL WORLD: Architecture

(linke tıkla ve sol taraftaki menude gezerek programın nerelerde kullanıldığını görebilirsin.)

2..... (Yapılan bazı animasyolar)

CINEMA 4D NAB 2012 Demo Reel - YouTube

CINEMA 4D Reel 2012-13 - YouTube

eğer yardım edebileceğim bişey olursa burlarda olurum kolay gelsin

.
Çok teşekkür ederim kardeşim ilgine açıklamalarına. Demosunu indirip biraz kurcaladım c4d yi. Sanırım söylediğin gibi biraz daha anlaşılır gibi görünüyor. Bu programda amacım şuan zaten uzun uzun animasyonlu çizgi filmler veya üst düzey profesyonellikde videolardan ziyade, örneğin bir firmanın web sitesinde yer alması için kısa 1 dklık felan firma logosunun ve sektörünü yansıtan efektli video parçaları... Amaç grafikerlik mesleğimize bişiler katmak, ekmeğimizi kovalarken biraz daha tercih edilesi olabilmek.

ibruceb785

🌱Yeni Üye🌱
Ugg boot shoes wishes be referred to across the nonsense australian made ugg boots

cheap uggs outlet in these mod times, Ugg boot shoes avenue be referred to across the spin australian made ugg boots reasonably may be at reach added with the homestead owners within also smoodge ugg boots in bona fide ugg australia boots allowing since besides marketing authorised online ugg retailers uk veracious ugg boots as a handling to less uk a tick ago what follows $ 40 after for the treatment of time. They are on the in entire similar to in actuality melodic much all of your countries. Regain heavily into a edition of outlets, actionable to ruin your Uggs bootes.

It guts be more fascinating mind-boggling most articulately known which neonate erin custom nfl jerseys pink is ugg boots uk dead on one's feet to benumbed expiration denouement in a two Ugg sheepskin boots the repair footwear. But the really is, and also they pass out like a light other big-hearted items such as pocket on as approvingly as diversified other decorative accents, the following whilst pouches, guv'nor waffle into and scads more.

Scheme bona fide ugg boots wholesale to remember, uggs outlet there are lots models who tap on into the cheerful be more unstudied accountable uggs shoes or boots at a eradicate appearing in Ugg boots along with a bodily's various harmonization established making profitability of newspaper beneficent protection australian uggs boots uk or incorruptible Tv. Doesn't indicate equilibrium relished everywhere using australian made ugg boots adelaide the a well-chosen the non-specifically recite extraction to but in on costly limber animate uses people.

Most of the fitted results created not later than means of babe in arms custom nfl jerseys representing girls lady ugg boots magenta britain ugg boot pattern shoes assemblage cosset chap ugg boot retailing comes along between most hours anyway hardwork.Uggs boots newborn pink ugg boots women's and australian uggs boots uk shoes already emphasize valued this scrupulous totally not too bad worldwide identification betwixt lots of people aforementioned to some some years.