Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

CDR Dosyaları Önizleme (Thumbnail) Sorunu

ozcipa

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba;
CorelDraw X7 Update 6.0.1021 yükledikten sonra, CorelDraw dosyalarının ön izlemesi kayboldu bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

-Kaldırıp defalarca yükledim.
-Özelliklerden 'Corel ile aç' defalarca denedim.
-Windows varsayılan programlardan cdr ile Coreli Defalarca ilişkilendirdim.
-Denetim masasından ''Repair' Defalarca denedim.
-3. parti uygulama ile yapmak istemiyorum.

Teşekkür Ederim.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Program ekle kaldırdan, Corel Graphics - Windows Shell Extension uygulamasını kaldırın. Bilgisayarı yeniden başlatın, ve Windows Shell Extension tekrar kurun.

Not: Corel'in birden fazla versiyonu yüklü ise sorununuz devam edecektir.

Hasnicktir35

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
t.me
sorunu çözdüm

sorunu yabancı forumlarda arayarak çözdüm. öncelikle
C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X7\Setup\CGS17 dizinine girin ve daha sonraaşağıdaki ShellExt.msi çift tıklayarak kurun. sorun çözülmüş olacaktır muhtemelen :)

senoladnar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite X7\Setup\CGS17 dizinine girin ve daha sonraaşağıdaki ShellExt.msi çift tıklayarak kurun. sorun çözülmüş olacaktır muhtemelen :)

hocam aynı sorun bende de var yalnız iki sürüm vardı bende sürekli kaldr kur yaptığım için en son 12 ve 17 sürümleri yüklüydü bir sorunum yoktu. Taki 18 sürümünü yükleyip arayüzüne bakıp tekrar kaldırdıktan sonra önizlemelerin hepsi gitti. Çözüm bulamadım yardım eder misiniz ?

genceras

🌱Yeni Üye🌱
Önizleme Sorunu

Herşeyi deniyoruz kesin bir çözüm yok mu ya?

devtasreklam

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.devtasreklam.com
1. Windows Gezgini ile diskinizde bir CDR dosyası bulun.
2. Dosya üzerinde sağ tuşa tıklayın, açılan menüden "Özellikler" seçeneğini seçin.
3. Açılan pencerede "Birlikte aç" bölümünde CorelDRAW seçili olmalı. Değilse sağdaki "Değiştir" düğmesine tıklayın ve "C:program FilesCorelCorelDRAW Graphics Suite XXPrograms" klasöründeki "CorelDRW" uygulama dosyasını seçin.

CorelDRAW içinde ilişkilendirme yapmalısınız:
1. CorelDRAW programını çalıştırın, herhangi bir dosya açık olsun.
2. Tools> Options> Global> Filters> Associate> (Araçlar> Seçenekler> Genel[listenin en altındaki]> Filtreler> İlişkilendirme> ) penceresini açın.
3. Sağdaki listede CDR ve CMX seçeneklerini işaretleyin.

Ayarların devreye girmesi için Windows'u kapatıp açmanız gerekebilir.
TÜM BU İŞLEMLERDEN SONRA ESAS YAPILMASI GEREKEN PROĞRAMDA ÖN İZLEME YAPMAK
COREL PROĞRAMI AÇIP DASYA AÇA GELİP SAĞ ÜSTTEKİ ARAMA YERİNE *.CDR YAZALIM PC DEKİ BÜTÜN COREL DOSYALARINI BÜYÜK SİMGE YADA ORTA BOY OLARAK CORELE GÖSTERMELİYİZ
SONRA BİLGİSAYARDA BÜTÜN COREL DOSYALARINI TEKRAR *.CDR OLARAK ARATIP SAYFAYI YENİLE YAPALIM SORUN ÇÖZÜLECEKTİR

murathankarta

🌱Yeni Üye🌱

hocam önceden bu sorunla alakalı çok uğraşmış ve çözüm bulamamıştım. tekrar aynısını yaşadım çok kolay bir şekilde çözüldü sayenizde. çok teşekkür ederim.