Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çekim Hızı

caneralcilioglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selamlar,
Arkadaşlar elimde finepix s2950 modeli var ve fotoğraf çekimlerinde serilik yakalayamıyorum. Yani arka arka fotoğraf alamıyorum. Bunun için fotoğraf görüntülemesini vs. kapattım ama her fotoğraftan sonra 1.5-2 sn bekletiyor. Tabi bu da topluluk fotoğrafı vs. çekerken sıkıntı çıkartıyor.

Biraz önce Kodak EasyShare C443 modeli olan kompakt makinem ile deneme yaptığımda s2950 ile 2 fotoğraf çekebileceğim sürede kodak ile 6-7 fotoğraf alabiliyorum. Biliyorum s2950 her ne kadar profesyonel bi makine olmasa da bütçem nedeniyle bunu almak zorunda kalmıştım. Ama kompakt bir makinenin de dslr-like bir makineden hızlı olmasını beklemek biraz saçma geliyor.

Sizce nerede hata yapıyor olabilirim veya ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi forumlar..

cyberjack08

🌱Yeni Üye🌱
Kullanım klavuzunu incele buradakinden daha detaylı bilgiler alacaksınız.Fotoğraf makinası almak kolay fotoğrafı çekmekte ama önemli olan makinaya bilgi olarak iyi sahip olmak.Fotoğrafçı bir insan ilk önce makinayı bilmeli daha sonra fotoğraf çekmeli.

Arkeography

🌱Yeni Üye🌱
Seri çekim modu kapalı olabilir, kılavuzu muhakkak okuyun. Makinanın megapixel değeri düşürüldükçe çekim hızı daha fazlalaşır, sizin makinenizde durum böylemi bilmiyorum. Bir de hafıza kartının okuma hızı kaydetme hızı ile de olması mümkün bu hatanın. Küçük bir örnek verecek olursam, kompakt makinemde cep telefonlarında kullandığımız MMC hafıza kartını kullandığımda yavaşlama yada seri çekimde hiç bir sorun olmazken. Aynı kartı Pentax makinemde kullandığımda fotoğraflar arası geçişlerde de zorlanıyor, uzun pozlama kayıt süresinde de. Seri çekimde hiç denemedim ama teknik olarak seri çekimde de problem yaratacağını biliyorum.