Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çıktılar tonerle kirletiliyor neden acaba

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar lazer printerle aldığım çıktılarda toner oluyor yani tonerle kirleniyor bu neden kaynaklanıyor acaba. bir de bir sürü çıktı aldı başta bakmadığım için farketmedim bu kirlenmiş kısımları çıktılarını tekrar almadan bir şekilde acaba temizleyemezmiyim.yardımlarınızı bekliyorum herkese iyi çalışmalar.

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm arkadaşım aynı olay benimde basıma geldi ve hala daha kucuk yazıcılarda bu sorunlar mevcut bunun sebebi birincisi tonerdeki murekkebin kalitesi ikincisi ve enbuyuk sebebi ardı ardına cok fazla cıktı alıyorsan makina fazla ısınıyor ve tonerlerde murekkeb dagıtmaya baslıyor onun için yavas yavas bamak gerekli. birde bastıgın kagıdın özlellikleride önemli genelde bunu etiket veya kalın gramajlı kagıtlarda sıksık yapıyor.saygılar.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
emre-kara arkadaş cevabın için teşekkürler. ağır gramajdan kaynaklı olabilir. bir de acaba diyorum yeterli ısınamamadan kaynaklı da olabilir mi?çok baskı yapmıyorum onun için ondan kaynaklı olacağını sanmıyorum. bir de acaba o çalışmayı atmamak için çünkü bazen çok küçük bir leke oluyor onu atmak insanın içine sinmiyor- o tonerleri silmek için bir önerin var mı?herkese iyi çalışmalar.

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
toneri orijinal mi kullanıyosunuz. yada kendiniz mi dolum yapıyorsunuz.
lazer printlerde belli kullanımdan ve dolum yapıldıktan sonra böyle sorunlar olabilir.
yeni bir kartuş almanızda gerekebilir.
birde katuşunuz çiplimi. bir adet sınama sayfası çıkarın. orada size bir takım bilgiler verecektir.
bu bilgilerin içinde işinize yarayacak olan kartuşun kaç tane çıktı verebileceği ve sizin şu ana kadar kaç çıktı aldığınız filan.
bunları kontrol edin. kartuşunuz oynanmamış etiketi sökülmemiş garanti kapsamında ise teknik servise müraccaat edin.
genel anlamda bıçak sorunuda olabilir.

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
toneri orijinal mi kullanıyosunuz. yada kendiniz mi dolum yapıyorsunuz.
lazer printlerde belli kullanımdan ve dolum yapıldıktan sonra böyle sorunlar olabilir.
yeni bir kartuş almanızda gerekebilir.
birde katuşunuz çiplimi. bir adet sınama sayfası çıkarın. orada size bir takım bilgiler verecektir.
bu bilgilerin içinde işinize yarayacak olan kartuşun kaç tane çıktı verebileceği ve sizin şu ana kadar kaç çıktı aldığınız filan.
bunları kontrol edin. kartuşunuz oynanmamış etiketi sökülmemiş garanti kapsamında ise teknik servise müraccaat edin.
genel anlamda bıçak sorunuda olabilir.

arkadaşımızın acıklaması için tşk ederim ama sunu sölemek isterim bu olay benim basıma 4 sefer geldi her bir makinada ayrı ayrı markalarda idi tonerin orjinalligi hiç bişeyi farketmiyor aksine dolum tonerlerde daha kaliteli murekkeb kulanılırsa bu sorun ortadan kalkıyor. makinanın garantisi var olablir makinacınız size bu durumda sadece makinanızı deiştirir ama yine aynı sorunla karsılasırsınız bu sorunu hala cozemediler çünkü. cumali arkadaşımızın dediginden bir şey anladım kalın gramajlı bir kagıt kulanıyor sorunda burdan kaynaklanıyor cumali arkadaşım makinanın özlelliklerine iice bak bence . bu kullandıgın makina ileride senin işini görmucek gibi geliyor bana eger surekli böle işler basıyorsan tşk ettim saygılar.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
ilginizden dolayı teşekkürler arkadaşlar. ben tonerden kaynaklı olduğunu sanmıyorum. büyük ihtimalle ağır gramajdan kaynaklanıyordur. fakat ben ağır gramajlı kağıtlar kullanamıyacak mıyım? bazen bristol kağıda baskı yapmam gerekiyor o zaman ne yapacağım. kaldı ki printerim öyle kötü de değil gelişkin bir hp markasıdır. acaba bir ayarı mı eksik yapıyorum.herkese selamlar.

frank

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
selam arkadaşım aynı olay benimde başıma geldi.

ben sorunu çözdüm umarım sende aynı sorunu yaşıyosundur da yardımcı olurum.
yazıcıdan çıktı almadan önce print komutu verdiğinde içeriğe girip orda kağıt kalitesi ve gramajlarıyla ilgili bi bölüm var.
orda kalın gramaj seçeneğini tıklatıp print edersen bu sorun ortadan kalkar...

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben bu makinada genede etiket basıyordum 80+80 die hitap edilen 160gr. veya kalın gramajlı kraft kagıtları bende hp kullandım ama sorun yasadım şimdi şimd daha buyuk tonerli baskı maknası aldırdım şirkete onu kullanıyorum ve bu sorun u sadece tramlı merdane kirlendiginde yaıyorum onun da cozumu basit yani arada bir bence kalın gramajlı etiket basacaksan makinan o gramajı destekliyormu ilk almadan önce ona bakmalısın saygılar.

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dramı yanmıs bilader aynı sorun bende de oldu tekrar dolum yaptıgınızda dikkat edilecek hususları soylim size

1 en fazla 3 kere dolum yapabilirsiniz her marka icin
2 kullanılan murekkep ingiliz malı olmalı cin malında demir tozu var boya diye yutturuyorlar
3 kaliteli mürekkep yanında dolumu yapan cok onemli cunku elle sokuluyor

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar mesela A4 ebatındaki teslin kağıda yine A4 ebatında bir yüzeyi beyaz ve parlak kağıda baskı yapacağım zaman kağıt kısmında ne işaretlenmelidir. ne tür ayarlar yapmak lazım. bu iki soruma arkadaşlar kısaca cevap verirlerse sevinirim. çalışmalarınızda hepinize başarılar.

Slayerrr

🌱Yeni Üye🌱
Eğer sorun sadece ağır gramajlı medyada oluyor ise sorun baskı seçeneklerini kullanmaman. Zaten yukarıda birkaç kişi de aynı şeyi söylemiş. Öncelikle makinanın kaç gr a kadar baskı yapabildiğini öğren, her makina 250 gr basamaz mesela. Eğer makina destekliyorsa 100-120 gr üzerindeki baskılar için kalın kağıdı belirten seçenekleri kullan. Bu "Heavy, Heavyweight, Extra heavyweight" gibi bi seçenek olabilir. Sorun normal kağıtlarda da oluyorsa toner kartuşunda yada fırın ünitesinde probem vardır. Eğer öyleyse makinana bakım yaptır sorun çözülecektir.