Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çin malı makinalar mı yoksa diğerlerimi

sgunyeli

🌱Yeni Üye🌱
Her yönden değerlendirmek gerekirse kalite,ikinci el piyasası ve yedek parça fiyatları hangi tür makinaları tercih etmek gerekir.Evet çin malı makinalar ucuz belki ama sağlam mı,ikinci el i varmı bu konuda ne düşünüyorsunuz hangisini almalı Teşekkürler

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence çin malı kullananlardan referans almanız doğru bir yaklaşım olur.
çin malı kötü diye bir şey yok. iyiside var kötüsüde.

eso1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yenireklam99.com
sağlamlık konusunda onlarca çin malı makinanın içinde birkaçına iyi diyebilirim. iyi olanlarından aldınmı diğer makinalardan pek farkı yok. yaptığı iş aynı. piyasada ikinci elleri var. ama onlarda ya dandik olanlar yada büyük makina alıpta elindeki küçük makinaları çıkarmak isteyenler. makinayı sağlam bi firmadan ithal ettinmi parça sıkıntısı çekmessin

sgunyeli

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için Teşekkür ederim arkadaşlar peki bu konuda önerebileceğiniz çin malı makina markaları nelerdir,söylemenizde bir sakınca yoksa şayet ve fiyatları konusunda bir yorum yapabilirmisiniz.

eso1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yenireklam99.com
benim makinem my jet 1.5 yıl oldu daha tık yok. kullananlardanda bi şikayet gelmedi. 45000 ytl ye almıştım. diğer makinalar hakkında pek fiyat bilgim yok. sana tek tavsiyem yapabileceğin kadar pazarlık yap ellerindeki müşteriyi kaçırmazlar

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çin malı makinalar arasında inceleyebileceğin ilk marka infiniti olarak düşünüyorum...
çok geniş bir yelpazeye sahip, öyleki çoğu ülkede aynı makina farklı isimlerde birden fazla satıcılar tarafından bile satılmakta... piyasada gerçekten çok sorunlu ve kullanımı zor çin makineleri'de var ve aynı zamanda fiyatına göre fazlasıyla performanslı olanlarda... şuda bir gerçekki (spectra kafalılar hariç) çin makinalarında makina ölçüsü nekadar büyürse sorun ve problemler artmakta randıman düşmekte şahsi fikrim 2,5 metrenin üzerindeki bir makinada spectra kafa seçimi yapılması gerek.. aynı zamanda xaar kafalar küçük ölçülü makinelerde fiyat performans açısından çok mükemmel sonuç vermekte... sonuç olarak makina seçiminin iş potansiyeline göre yapılması doğru seçim olur.. çin makinası kullanıcısı olarak yazdıklarım tamamen şahsi değerlendirmemdir..

sgunyeli

🌱Yeni Üye🌱
anladığım kadarıyla 3 tip kafa kullanılıyor seiko,xaar ve spectra ve bunların içinde en iyisi spectra bu spectra yeni bir teknolojimi yoksa diğerleri ile aynı klasmanda ama daha kaliteli bir yapısımı var eğer bu kafa gerçekten bu kadar iyi ise yeni yatırım için başka kafa düşünmemek gerekir diye düşünüyorum siz ne dersiniz.Bu arada diğer kafaları kullanan makinalar ile arasında çok fiyat farkı var mı. Teşekkür ederim.

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çin malı olması bence avantaj.Sebebleri birden fazla fakat kısaca ;

Makina parasının 4-5 katını rahat çıkarırsın diyelim..

Daha sonra kafaları değiştirirsen problem kalmaz diye düşünüyorum.Zaten kasa çin imalatı bildiginiz gibi en önemli unsur olan kafalar alman veyahut ingiliz imalatı

Önemli olanda kafalar.Bence çin malı ideal fakat markayı iyi seçmek lazım.

Myjet yada ZY-7216 tavsiye olunur

sgunyeli

🌱Yeni Üye🌱
Peki arkadaşlar yerli olduğu söylenen makinalar gerçekten yerli mi yoksa öylemi gösteriliyor ayrıca bu makinalar ile ilgili ne düşünüyorsunuz.

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tam olarak yerli oldukları söylenemez zira ana malzemeler dışarıdan temin edilmekte...
fakat servis konusunda sağlam olduklarını söyleyebiliriz çünki makinenin tamamına hakimler
eurotech... troyjet vs....

kartegene

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ne düşünüyosunuz yerlı varken neden yabancıya parayı kaptırıyosunuz parası fazlada olsa o para doner dolasır sana gelir benımde tavsıyem eurotech istanbul troyjet izmir

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaslar ne düşünüyosunuz yerlı varken neden yabancıya parayı kaptırıyosunuz parası fazlada olsa o para doner dolasır sana gelir benımde tavsıyem eurotech istanbul troyjet izmir

Sonuçta parayı gene Amerika ve İngiltereye kaptırıyorsun yerli olması veya çin olması benim açımdan bir şey farketmiyor kafalar ve data sistemi sonuçta Amerikan veya İngiliz geri kalanda hammaliyesi...

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
Sana Yerli Üretim Troy - Jet i Tavsiye Ederim. Servis Konusunda Hiç Sorun Yaşamazsın , Baskıları Mükemmel İç Mekan Kalitesinde Baskı Alabilirsin Xaar Makinesinde Dahi
Hem Dış Hemde İç Mekan Baskı Yapmak istiyorsan Troy - Jet in Spectra Galaxy Modeli Var Tek Kelimeyle Mükemmel. Detaylı Bilgi İçin Mesaj Yazabilirsin.

pegasusnuri

🌱Yeni Üye🌱
Üst sınıf makinelerle boy ölçüşebilecek Çin Makinesinden biraz pahalı, Üst düzey NUR-VUTEK gibi makinelerden ucuz DGI'ı tavsiye ederim. 5 yıldır VT-III ve 1,5 yııldır 3204-T modelleri var bende.

kespir

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar ben bursadan yazıyorum bu konulara yeniyim ama bi şekilde işimi büyütmek istiyorum o yüzden araştırma yapıyorum Myjet yada ZY-7216 bu makinede neler yapabilirim ve fiyatı nakadar diye bi soru sorsam nedersiniz

lastpatriot

🌱Yeni Üye🌱
ben 3 sene çin makinesi kullandım ve saçlarımın yarısını döktüm. şimdi vutek kullanıyorum.. gürlaşti saçlarım :)) açıklama yetermi :)

siberturc+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşalrım ben dijital baskı makina operatörüyüm....

bence çin mallarına hiç bulaşmayın başınız arımasın her hangi bir sorun olduğunda 1 hafta malzeme beklemek istermisiniz...

eğer pahallı olmasını istemiyorsanız orta sekmentte eurotech yani nac diji talin makinelerini öneririm buyrun gidin kullananlara bakın...büyük ebatlı makinalarda sakın xaar kafalı makinaları tecih etmeyin...

eğer yüksek kaliteli baskı isterseniz seiko kafayı tercih edin(ondada voltaj sorunu var hava şartalrına ortamn şartlarına göre voltajını değiştirmek gerekiyor....)

spectra kafa en güzeli....

ama enson şunu söyleyeyim sorun istemiyorum diyosan kaliteyse kalite diyosan mimaki kardeşim made in japan...

haa bide servis şartlarıda önemli be ondan nac dijitalin makinelerini aklınızdan çıkarmayın...

tasarımlar yerli mühendisler yerli her ne kadar malzemeler yabancı olsada...
herkese kolay gelsin...

lastpatriot

🌱Yeni Üye🌱
bence makine almadan önce teknik servis desteğini öğrenin.. 7/24 servis verebilecek bir firmadan makine alın..Çok fazla sayıda makine satıcısı var. ama çoğunun teknik servisi yok. makineyi kuruyo ve gidiyo.. daha sonra problem olduğunda teknik servis bulmak zorunda kalabilirsiniz.. maliyetlerden öte en önemli konu teknik servis konusu..

MarlboroMan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese merhaba,
Cemil Ozalit - Platformİst - Alpali - DT Tanıtım - Printtech - HKS - Seda...Saydığım tüm reklamcılarda VUTEK var,saydığım tüm reklamcılarda da çalıştım,vede hiçbir zaman sorun yaşamadım süratte ve kalitede,ben derimki sana her zaman VUTEK,çin makinasına hiç girme derim,mutlaka bierde patlarsın he sorununsuz da kullanırsın ama biere kadar derim,benim fikrim tabi bu ama.infiniti sakın düşünme derim zaten,uzun zaman kullandım xaar ınıda spectrasınıda ikiside yaramaz tek kelimeyle,spectranın baskısı iyi ama sorunu çok,zaten özak makinayı bize gele gide öğrendi hergün biyerini değiştire değiştire,en kısası formlara bak herkes infiniti nin bi parçasnı yada bi kafası ile yada başka bi sorunu ile bölümler açmış tartışıyo :) burdan nekadar sorunlu bir makina olduğu belli yani,xaar kafaya zaten girmiceğini tahmin ederim artık tarih olmuş kafalar ve baskı kalitesi çok düşük olduğu için,vede çok hassas oldukları içinde sürekli sorun çıkarma ihtimali çok yüksek,arkadaşın dedği gibi yüksek kalite ise seiko yada konica kafa tarzını seçebilrisin ama kimi markalarda maliyet biraz yükseliyor,vede sürati spectra kadar olamaz hiçbir zaman,bunda da mimaki derim sana maliyeti 1€ dolum boya,orjinal boya kullanırsan eğer 2€ ile 2,5 - 3€ arası maliyeti,ama tabi orjinalde fazla temizlik yaptırmadığın için kafalara maliyetin biraz daha düşübiliyor,ama tabi mimaki alırsan da JV5 derim şuan ben JV3 ve JV5 kullandım ama tabi sürat ve kalite JV5 de,çok güzel bir baskısı var,serviside çok iyidir,eco solvennte HP1000s de var ama sakın bulaşma yavaş ve maliyeti 5$ civarı ömrünü yer :) servisi 0 mat kağıt ve yatay satıo ama makinayı bilmiolar diebilirim özellikle mat kağıt,
gelelim spectraya :) tabikide vutek derim sana seri ve endüstriyel baskılarda her zaman tek geçilecek bir makina,alternatifi çok ama ömrü kısa mesala gandi yani Jet-İ ama yalan tabi sürat süper sağlam ama kalite yok,vutek in eski mühendislerinin çıkardığı bir makina bunun yanında Nur diebilirm sana çok sağlam ve güzel bir makina ama vutek ten pahalı ikinci eli 110.000€ civarı sen düşün artık vutek i tam teşşekküllü 230.000$ kapatırsın ömür boyuda kullanırsn derim..saygılarımla

MarlboroMan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arada 8 senedir dijital baskı operatörlüğü yapıyorum...