Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çini desinatörü

Benzer konular

dega21

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
alirizaeren.blogspot.com
Eğitimini aldığım sanatı yaşatmak için canla başla çalışıyorum.Türk sanatını yaşama ve yaşatma çabası içerisindeyim ama mağlum iktidar sahipleri sanata ve sanatçıya değer vermedikleri için bu ülkeninde can damarları tek tek koparılmış oluyor.Aç karnına sanat olmuyor. yakın zamanda askere gideceğim.Kalabilirsem kalacağımda.Sanatçı olma savaşçı ol matığını kullancam mecbur:s Şaka bir yana çini bölümünden yeni mezun oldum. 4 sene boyunca gerk çini olsun gerekde diger tezhip halıkilim gibi dallardan aldıgım adan zye eğitim bana bi kapı açacakmı öğrencilik yıllarımda aldığım eğitim gözümün önüne geliyorda okadar baskı disiplin kurallar ne içindi?çok yetenekli olmak herkesten farklı uslup anlayışı içinde kendini göstermek okul yıllarında belki güzeldi hocalar arafından pohpohlanmak sergilere katılmak popülerlik ... okul dışındaki hayatıma basamak hazırladımı hayır ne zaman bi basamak inşa etmeye çalışsam hep hayal kırıklığı bazen diyorum okusamda olurmuş okumasamda daha bölümümün adını hiç duymamış çoğunluk var duyduktan sonrada yüzüme çevrilen uzaylı boş anlamsız bakışlara sürekli kendi sanatmı açıklama ihtiyacı duymaktan yoruldum birde cahil insanların alaycı tutumundan
-aaa tabak çanak m boyuyrsun onun okulumu varr eee okul bittiğinde ne iiş yapcaksın çok gereksiz başka bölüm yokmuydu hımmm onumu kazandın:p gibi cahilce zaman zaman güldüğüm bazende sinir krizi geçirmeme sebep olacak sorularla karşılaşıyorum.İşte bu yüzden onların istediği olmasın diye uğraşıp didiniyorum tek korkum var sanatımı bi hobi niyetine yapıp bölümümle alakasız bi meslekte çalışmak ben ancak ürettiğim taktirde yaşayabilirim ama sanatçı aç kalrsa önüne imkan sunulmassa nasıl üretim olur ve nasıl bi gelişme takip edilir.biz ya seramik fabrikalarının yada tekstil fabrikalarının kapısını tırtıklıycaz (tekstil artık ölü orayı eledik)yada restarasyon yapan yerlerde (ki oyerlerlede iletişim kurmak cok zor) çalışmak hoş iskelede çalışıncada amele olmak için okula gerk yok gibi alaylı şahısların küçümsemesine maruz kalınabiliyor.korkularımı beklentilerimi kısaca anlatmaya çalıştım ayakta kalma mücadelesi sürecek elbet...

89398982.jpg
burda çiniyi teknik olarak kullandım Klasiğin yanısıra Modern çalıışmalar yapmaya bayılırım daha fazlası için MY HANDMADE TİLES AND ART WORK

Son düzenleme:

adnan başnak

🌱Yeni Üye🌱
ali bey calışmalarınız cok güzel bende cam sanatı ile ilgileniyorum butür calışmaları cam üzerinde uygulamak istiyorum sizlerinde bilgilerinden ve calışmalarınızdan yaralanmak isterim halen kendi atölyemde vitray sanatıyla uğraş varmekteyim işimei cok seviyorum cam konusunda sizlerede yardımcı olmak isterim