Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cok acıl yardım :(

lusy90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar herkeze benım cok sorun yasadıgım tek konu taşma payı nasıl verılır neye göre verılır ve bıcak ızlerı ne işe yarar neye göre cızerız 2 kırmlı brosur nasıl yapılır vektörel programda olceklendırme nasıl yapılır ve photospda dekupe eettgm resımı sağlıklı bır sekılde nasıl corele freehanda alırım bunları cozmem gerekıor yardım edebılırmısnz lutfen :(

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
Baya soru sormuşsun ama :)

Kırım payı, kartvizit için 3 - 4 mm, a5 için 7-8 mm , a4 için 1cm, a3 için 2 cm olarak verilebilir. İlla kesim çizgisi atmana gerek yok, onuda bi zahmet baskıcın ayarlasın , ben hiç koymam mesela :)

Dekupe ettiğin resmi psd veya png olarak kaydedip corel de rahatça açabilirsin ancak freehand de bu durum daha karmaşık galiba(hiç kullanmadığim için bilmiuorum açıkçası)

lusy90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cok teşekur ederım :)
Fakat taşma payı veremıorum ufak bir ders hazırlayabırlmısızn video gibi ? cok memnun kalırım :)

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
310x220 mm yatay şekilde bir sayfa oluştur.Bunun içine 300x210 bir çerçeve çiz ve tasarımını buna oturacak şekilde hazırla yani arkaplanlar falan kesme payına göre olsun.Daha sonra sayfayı cetvel çizgileri ile üçe bölün ama sağdaki biraz daha dar olsunki katlanabilsin.Tam tersi şekilde de arkasını oluşturun yani sol taraf dar olacak şekilde tasarlayın.

lusy90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ya ben sızı cok kızdırdıgımn farkındayım afeyleyın :crying:
Keske bir video hazırlasak taşma payını açıklayacak şekılde taşma nasıl verılır Cok güzel olur :)

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
Bir soruda o kadar detay sormuşsun ki cevaplamak çok uzun sürer.Resim import ayrı bir konu ölçüler ayrı bir konu.Ne yazık ki bunlar bir anda olmuyor.Herkesin bile bilmediği çok şey var ve herkes bir konuda kendini geliştirmiştir.

lusy90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:( Sızde haklısınız ama su tasırma paylarını nasıl verıldıgın bıcaklar neye göre cızıldıngını ne ıse yaradgınıı bi ögrensem :S

yenerberktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
goo.gl
:( Sızde haklısınız ama su tasırma paylarını nasıl verıldıgın bıcaklar neye göre cızıldıngını ne ıse yaradgınıı bi ögrensem :S

Yapacağın işin boyutunu her yönden 1 cm artır ama tasarımını gerçek boyuta göre ver.Ayrıca gerçek boyutun iç kısmından 1er cme yazı ve resimleri ekle ki kesilmesin

lusy90

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Cok tesekkur ederım Son bir sorum olucak Kusura bakmayın :)
8 sayfalık katalog hazırlmamı sölediler corelde su yolda tasarıma basladım a3 den
biraz buyuk açtım ıcınde 2 tane a4 açtım yan yana calısorum bu calısma stılı dogrumudur ?