Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

com la com.tr arasında ne gibi fark var?

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
selam arkadaşlar. ilk kez bir site yapmaya çalışcam. ücret almadan bi akrabamıza. ufak bi site olacak. size bi kaç soru sormak istiyorum.

1. ihlastelekomun domainini tavsiye edermisiniz. 14.5 TL alan adı, 19.5 (250 mb) yer. ilerde bi sorun çıkartırmı sizce.

2. .com la .com.tr arasında ne gibi bi fark var.

3. Bana gönderebiliceğiniz hazır bir temp varmı. internettekiler pek hoşuma gitmedi. ortada büyük bir resim ve köşelerde küçük resimler olacak .ayrıca küçük resimlere tıklandığında ortadaki büyük resim değişsin istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekürler.

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
com.tr kurumsal bir alan adıdır yani sana vermeleri için evrak la başvuru yapman gerek vergi mükellefi gibi bişi alan adı olacaksanda sitemizin server sağlayıcısından alabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
com'u herkes kullanıyor, com.tr ise genellikle şirketler kullanıyor ama com.tr için istenilen belgeleri gönderdiğiniz takdirde şirket olmasanızda kullanmanız mümkün. Tabi arada birazda ücret farkı var

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekürler arkadaşlar. peki arama motorlarında aramada az da olsa com.tr nin bi avantajı varmı.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Uzantıdan ziyade, backlink ve seo daha önemli

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekürler arkadaşlar. peki arama motorlarında aramada az da olsa com.tr nin bi avantajı varmı.

Arama motorlarındaki avantaj sitenizin içeriği ve istikrarı ile ilgilidir. İsim ile bir bağlantısı yoktur.

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o zaman com.tr sadece prestij için mi kullanılıyor.

MuGi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1 - com uzantılı isimler yurtdışı üzerinden tescil edilirler. İlk gelen alır sistemi geçerlidir. (artik ulkemizdende yapilabilir halde geldi)

com.tr uzantılı isimler ise ODTÜ üzerinde tescil edilirler.

2 - com uzantılı isim tescillerinde belge gerekmez.

com.tr uzantılı isim tescillerinde Ticaret Sicil Kaydı , Oda Kaydı ya da Marka Tescil belgesi ya da Marka Başvuru Belgesi gereklidir.

3 - com isimlerin transferinde ismi alan kişinin onayı gereklidir.

com.tr uzantılı isimlerde ise ismin sahibi olan kurum ODTÜ'ye yazılı bir belge göndermesi durumunda ismi transfer edebilir.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence com'un en önemli ayrıcalığı yazım kolaylığı..

Örneğin adobe [ctrl] + [enter] deneyin. :)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Bence tr daha prestijli :p elle yazmaya değer :D

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekürler arkadaşlar cevaplarınız için. bi de güzel hazır bir temp gönderebilirmisiniz acaba :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekürler arkadaşlar cevaplarınız için. bi de güzel hazır bir temp gönderebilirmisiniz acaba :)

İşte bu dediğinize hazır bir cevap vermek isterim:

Hazırı yerine "kendin pişir kendin ye" daha güzel olmaz mı?

FiRARDA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.ss.ss
firefox u bu yüzden seviyorum işte ctrl + shift yaptığınızda ise (net) oluyor

hazır yeriyken hotmail.com.tr çıkmış tükenmeden alın derim ben :D:D:D:D

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İşte bu dediğinize hazır bir cevap vermek isterim:

Hazırı yerine "kendin pişir kendin ye" daha güzel olmaz mı?

doğru söylüyorsun ama önce bi pişirmesini öğrenmek lazım :) Ben daha önce hiç site yapmadım. hiç bir bilgim yok. internetten öğrendiğim bi kaç bilgiyle photoshopta yaptım ama
dreamweaver 'a attığım zaman yazı yazamıyorum. hiç yoktan hazır bi siteyi kurcalayarak belki öğrenirim diye düşünmüştüm. ve bu iş acil. amcama yaparım dedim şimdi kafamı kaşımaktan başka bir şey yapamıyorum :)

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
com'u herkes kullanıyor, com.tr ise genellikle şirketler kullanıyor ama com.tr için istenilen belgeleri gönderdiğiniz takdirde şirket olmasanızda kullanmanız mümkün. Tabi arada birazda ücret farkı var

Şirket olmadan nasıl com.tr alabiliyorsunuz bu konu hakkında daha açık bilgi verin o zaman olmazmı?

doğru söylüyorsun ama önce bi pişirmesini öğrenmek lazım :) Ben daha önce hiç site yapmadım. hiç bir bilgim yok. internetten öğrendiğim bi kaç bilgiyle photoshopta yaptım ama
dreamweaver 'a attığım zaman yazı yazamıyorum. hiç yoktan hazır bi siteyi kurcalayarak belki öğrenirim diye düşünmüştüm. ve bu iş acil. amcama yaparım dedim şimdi kafamı kaşımaktan başka bir şey yapamıyorum :)

Bilginiz yoksa işi bilen birine ücretini verip yaptıracaksınız o zaman.

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şirket olmadan nasıl com.tr alabiliyorsunuz bu konu hakkında daha açık bilgi verin o zaman olmazmı?

Bilginiz yoksa işi bilen birine ücretini verip yaptıracaksınız o zaman.

ufak bi site için çoz fazla verecek paramız yok. para olduktan sonra zaten gerisi kolay :) bide yapılan bir çok site templerden yapılıyor. orjinal yapanlarda zaten iyi bi fiyat istiyor. madem çalıntı olacak bi kaç kişinin yardımıyla ben yapıyım

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
ufak bi site için çoz fazla verecek paramız yok. para olduktan sonra zaten gerisi kolay :) bide yapılan bir çok site templerden yapılıyor. orjinal yapanlarda zaten iyi bi fiyat istiyor. madem çalıntı olacak bi kaç kişinin yardımıyla ben yapıyım

Kusura bakmayın ama yapılan bir çok site hazır templateler kullanılıp yapılmıyor ayrıca böle çalıntı hırsızlık malzeme arıyorsanız bence yanlış yerde arıyorsunuz.

Size teknik konuda yardımcı oluruz size görseller her ne kadar lisanslı lisansız olsada yardımcı oluruz lakin sizi bu davranışınızdan dolayı kınıyorum.

Küçük basit bir site zaten önemsiz bir site diyorsunuz o zaman ne diye site yapmaya kalkıyorsunuzki hiç yapmayın bence ne gereği var o zaman yanlışlarınızla size hayattınızda başarılar diliyorum.

rockan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kusura bakmayın ama yapılan bir çok site hazır templateler kullanılıp yapılmıyor ayrıca böle çalıntı hırsızlık malzeme arıyorsanız bence yanlış yerde arıyorsunuz.

Size teknik konuda yardımcı oluruz size görseller her ne kadar lisanslı lisansız olsada yardımcı oluruz lakin sizi bu davranışınızdan dolayı kınıyorum.

Küçük basit bir site zaten önemsiz bir site diyorsunuz o zaman ne diye site yapmaya kalkıyorsunuzki hiç yapmayın bence ne gereği var o zaman yanlışlarınızla size hayattınızda başarılar diliyorum.

ben öğrenmek için istiyorum. bilgim olmadığı için. bir çok kişi temlate kullanıyor. en azından okuduğum forumlarda öyle yazıyor. ki ben herkes kullanıyor demedim. yaptığım sitenin büyük yada küçük olması önemli yada olmaması anlamına gelmez. sadece yapmam gerekiyor. ayrıca bilgi vermekyerine insanları kınamaya devem edin siz.böyle hada başarılı olursunuz.

bigtalk

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.aknetreklam.com
İlk başlıyorsan Joomla kur. Joomlanın zaten basit temaları ücretsiz dağıtılıyor basit bir site yapabilirsin. Forumda ve googlede joomla ile ilgili biligler bulabilirsin.