Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel 12 Rem hatası

M@HiR

🌱Yeni Üye🌱
mrb arkadaşlar corel 12 de çalışıyorum 8 sayfalık gazete hazırlıyorum bazen çalışma tam bittikten sonra rem hatası alıyorum program otomatik kapanıyo bunun nedeni nedir yardımcı olrsanız sevinirim saygılar . . .

Benzer konular

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
corel tools menüsüne gir

mrb arkadaşlar corel 12 de çalışıyorum 8 sayfalık gazete hazırlıyorum bazen çalışma tam bittikten sonra rem hatası alıyorum program otomatik kapanıyo bunun nedeni nedir yardımcı olrsanız sevinirim saygılar . . .
corelin tools menüsüne gir options a gel oradan workspace gel oradan memory yazan kısma gel ram miktarı büyük ihtimal %25 dir onu %50 yap menüden çık toolsa gel gene save settings as default yap coreli kapat tekrar aç

enstantane53

🌟Usta Tasarımcı🌟
remini arttır bence.

birde, gazetendeki resimleri büyükten küçülterek kullanma, yani PS'de boyutunu ayarlayıp öyle import et, gölge varsa bitmape çevir, çalışmanı gereksiz bi şekilde boyutunu büyütme yani. 1 gb rem olan yavaş bi bilgisayarda 8 sayfa tek dosyada corel için çok ağır... sayfaları tek tek dosyalarda yap, 8 dosyada yani, hata verince kaybın az olur en azından... normal bu hatayı vermesi corelin.

senin şu an yaşadığın hatayı 8 sene evvel corel 5 de yaşardım ben :)

M@HiR

🌱Yeni Üye🌱
diğer bilgisayarımdada 2 gb rem var aynı hatayı alıyorum genelikle resimlerin kenarlarını falan kesince oluyo bu hata

en iysi ben hata aldığım ekranı dondurup koyim öyle çözimini bulalım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben hergün günde 10 ve üzeri karşılaştığım bir hata idi ram yükselttim bu hata günde 2-3 e düştü ama nafile işlerim gene yarım kalıyor sen direkt 4 GB al :D

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
2 gb ram ile çalışıyorum

ben hergün günde 10 ve üzeri karşılaştığım bir hata idi ram yükselttim bu hata günde 2-3 e düştü ama nafile işlerim gene yarım kalıyor sen direkt 4 GB al :D

kimi dosyalarım 15- 20 gb oluyor ama yavaşlamaktan başka bir sorunla karşılaşmadım bugüne kadar dediğim ayarları kontrol ederseniz pek sorununuz kalmaz gibime geliyor

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
%50 değil %75 yaptım ama hala kasıyor problem corelin kendisinde çalıştığınız dosyayı ( örneğin JPG )kendi dosyası içine aldığından dolayı yapıyor bu sıkıntıyı, freehand de böle bir sıkıntı yok sanırım :)