Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel baski problemi

djyalniz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaslar,
Corel X5 kullaniyorum.. tek renk baski icin bir calisma hazirladim.. yazilara outline pen ile kontur veriyorum..
matbaaci arkadas baskiyi yapti ve bazi harfler baskida cikmiyor
ornegin; "BU BIR ORNEKTIR" yazisi, yazi rengi beyaz disinda kirmizi outline cizgisi..
baskidan cikan "BU BIR OR TIR" gibi..
baskiyi yapan arkadas font lisansligi olmadigi icin boyle oluyor diyor fakat ben buna olanak vermiyorum cunku 4-5 yildir kullandigim sabit fontlar 4 renkte yada baska bir baskida problem yaratmadi bu gune kadar..
suan yapilan baskidada 3 yerde boyle bir sorun var 3 farkli yazi fontunda meydana geldi.. tek bir fontla alakali da degil..
Corel surumu ile alakali olacaginida sanmiyorum cunku 1-2 yil oncede boyle bir problem olmustu o zamanlar 12. surumu kullaniyordum ve ayni sorun olmustu..
sebebini veya cozumunu bilen arkadaslar varsa yardimci olurlarsa sevinirim.
tesekkurler..

Benzer konular

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Fontları (çizimi) convertlemeden mi göndermiştiniz ki???

poetmen

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben bu gibi durumları yaşanmaması için çalışmalarınızı filme yani renk ayrımına göndermeden önce cmyk 300 dp export ederseniz bir sorun yaşamazsınız probleme gelince corelin sürümünden kaynaklanıyor muhtemelen crakli kullanıyorsun x5 'in craginde çok hata var özelliklede baskı aşamasında rekler yazışar fontlar vs vs .

izge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
corel 5 kullanıcısı arkadaş;olay baskı hatası .. çözüm,ıı yeniden tabii

djyalniz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kusura bakmayin konuyu unutmustum :)
Cevaplariniz icin tesekkur ederim izge arkadasin dedigi gibi baski hatasi benden kaynaklanmadigina emindim ve dedigim gibi cikti.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
göndermiştiniz ki???
Konu bir yana ama sormadan edemedim bu nasıl bir Türkçe ? göndermiştiniz ki derken emin değilsin soruyor musun ? eminsin sebep olarak mı gösteriyorsun? gönderMİŞ ile gönderDİnizi birleştirip aynı kelimede hem miş'li geçmiş zaman hem de di'li geçmiş zamanı aynı anda kullanmayı mı çalıştınız? Türkçe'de böyle bir yazı veya konuşma dili var mı? yoksa sadece size özel mi? Özetle süper bir kelime aynı çok bilinmeyenli denklem gibi. Tekrar tekrar okuyup gülüyorum sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün başka ne denir ki? ...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Konu bir yana ama sormadan edemedim bu nasıl bir Türkçe ? göndermiştiniz ki derken emin değilsin soruyor musun ? eminsin sebep olarak mı gösteriyorsun? gönderMİŞ ile gönderDİnizi birleştirip aynı kelimede hem miş'li geçmiş zaman hem de di'li geçmiş zamanı aynı anda kullanmayı mı çalıştınız? Türkçe'de böyle bir yazı veya konuşma dili var mı? yoksa sadece size özel mi? Özetle süper bir kelime aynı çok bilinmeyenli denklem gibi. Tekrar tekrar okuyup gülüyorum sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün başka ne denir ki? ...

:):):)

Türkçe'ye çok dikkat ederim aslında. Hatta bu dikkati abartır ve çok alakasız yerlere bile götürürüm bazen.

Farkettiğiniz gibi ben bile, evet ben nasıl hata yaparım ya (???), hatalı yazmışım bu konuda.:) Utandım şimdi.:)

Dikkatiniz için teşekkür ederim. Tüm üyelerimizin dil konusunda aynı hassasiyette olmasını dilerim.

Sevgiler.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Amacım hatanızı yüzünüze vurmak değildi sadece kelimenin yazılışı çok ilginç geldi merakıma yenildiğim için sordum ki zaten bir yanlışlık olmuş. Sizi utandırdığım için özür dilerim, anlayışınızdan dolayı tşk.ler ...