Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw ile özgür çizgiler

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhabalar Corel'de yaptığım basit ama göze hoş gelen özgür çizgileri sizlerle paylaşıyorum umarım beğenirsiniz...=)
grf3nu0.jpg

grf1jx9.jpg

grf2fu8.jpg

lawinyaaes

🌱Yeni Üye🌱
güzel olmuş emeğine sağlık,nasıl yaptığın konusunda da bilgilendirsen daha hoş olur

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar anlatıcam ama şu işyerindeyim bunlarıda arada yolladım müsait olduğumda uygulamalı anlatıcam en kısa zamanda

ajansnet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
blender3.jpg

iki ayrı çizgi çizersin. birini farklı renk yaparsın.
"İnteractive Blend Tool" ile birinden diğerine bağlantı yaparsın. aradaki çizgi adedini de kendine göre ayarlarsan sonuç bu. :lol:

güneşhoca

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence de güzele banziyo. bi deneyim bakım oluyo mu? bu arada teşekkürler

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
blender3.jpg

iki ayrı çizgi çizersin. birini farklı renk yaparsın.
"İnteractive Blend Tool" ile birinden diğerine bağlantı yaparsın. aradaki çizgi adedini de kendine göre ayarlarsan sonuç bu. :lol:

hocam eline sağlık ajansta işler çok yoğun bu aralar anlatamadım teşekkür ederim

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben yapamadım neden ya başka bir püf noktası daha mı var

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
valla arkadaşlar sizin dediğiniz gibi yapamadım ama iki çizgi çizdim sora effects-blend seçeneğinden yaptım oluyo bunları kullanıcam inşallah :)

setire

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler ben freehand kullanıyordum, bazı sebeblerden dolayı corele geçtim, böyle basit te olsa ara ara örnekler verirseniz çok iyi olur teşekkür ederim...sağlıcakla

canbaz18

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler ajans net
Hakkını helal et işime çok yarayacak

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
gerçektende güzel bir çalışma eline sağlık.

dj_harun_mix

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.yonja.com
wala denedm arkadaslar önce ajans netin dedigi uygulamayı yapıp 2.asamada blend yapıorz anca öle oldu =)

onparmak

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler Emeğine Sağlık Yenilerini Sabırsızlıkla Bekliyoruz

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu blend olarak adlandırılan bir uygulama. bir çizimden 2. çizime istenilen çizgi sayısınca geçiş yapmak, onları belli bir path a yerleştirmek, başlangıç ve bitiş nokta aralıklarını düzenlemek gibi özelliklere sahiptir. bir özelliğide arada seçilen başka bir çizgiyi yeni bir çizim gibi tanıtabilmektir. gerçi corel bunun neden sınırlar hala anlamadım.

yanlız bu konuda özellikle bir hataya dikkat çekmek istiyorum. renkli olarak blend geçişler yapılırken enklerin uygulamasına bazı yönlerden dikkat etmek gerekir. mesela siyahtan kırmızıya bir blend uygulaması yapacağımız zaman, kırmızı (c:0 M:10 Y:100 K:0 ) değeri olacaksa, yani bayrak kırmızı dediğimiz renk. siyahta bu renklere (c:0 M:10 Y:100 K:100 ) bu değerlerle uygulanmalıdır. sadece siyah verdiğimizde hoş olmayan bir renk geçişi çıkar.

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
bu blend olarak adlandırılan bir uygulama. bir çizimden 2. çizime istenilen çizgi sayısınca geçiş yapmak, onları belli bir path a yerleştirmek, başlangıç ve bitiş nokta aralıklarını düzenlemek gibi özelliklere sahiptir. bir özelliğide arada seçilen başka bir çizgiyi yeni bir çizim gibi tanıtabilmektir. gerçi corel bunun neden sınırlar hala anlamadım.

yanlız bu konuda özellikle bir hataya dikkat çekmek istiyorum. renkli olarak blend geçişler yapılırken enklerin uygulamasına bazı yönlerden dikkat etmek gerekir. mesela siyahtan kırmızıya bir blend uygulaması yapacağımız zaman, kırmızı (c:0 M:10 Y:100 K:0 ) değeri olacaksa, yani bayrak kırmızı dediğimiz renk. siyahta bu renklere (c:0 M:10 Y:100 K:100 ) bu değerlerle uygulanmalıdır. sadece siyah verdiğimizde hoş olmayan bir renk geçişi çıkar.

neden böyle bi yorumda bulundun anlamış değilmim ayrıca corelde blend konusunda bir sınırlama kesinlikle söz konusu değildir, yeterki iyi kullanmayı bilelim ve işin nihayetinde konu başlığında da yazdığım gibi özgür çizgiler bu free basit bi çalışma sadece göze hoş geliyor renk konusnda ince detaylara bence gerek yok.

Saygılarımla...