Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor

nightime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
EMvXa.jpg

Merhaba arkadaşlar yukarıda gördüğünüz gibi, 2 yıldır bilgisayarımda kurulu olan Corel Draw X6 sürümü an itibari ile sadece "Görüntüleme Modunda" çalışmaktadır.

"Save,Export,Import vs." gibi özelliklerin tümü çalışmamaktadır.

Webte biraz konuyla alakalı araştırma yapınca hemen hemen tüm kullanıcıların bu duruma maruz kalacağını gördüm. Corel Draw'ın türkiye distribütörü Eti Bilgisayar'ın web sitesi üzerinden, bilgisayarınızda hali hazırda kurulu olan Corel Draw'ınızda görüntülenen indirim kodu ile lisans alımı yapabiliyorsunuz.

Şuan çok az kişide bu sorun yaşanıyor. Ama tespit edildikçe Corel Draw mağdurları artacak gibi.

Konuyla alakalı bilgisi olanlar başlık altında bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.

Benzer konular

senoladnar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardesim aynı durumu bende yasadım. Büyük ihtimalle lisanssız ürünün için kullanıcı adı sifre girişi yapmısındır. Kaldırıp internetimi kestim tekrardan kurulum yaptım suan bir problem yok. Hiçbir şekilde güncelleme yapma.

illegall

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardesim aynı durumu bende yasadım. Büyük ihtimalle lisanssız ürünün için kullanıcı adı sifre girişi yapmısındır. Kaldırıp internetimi kestim tekrardan kurulum yaptım suan bir problem yok. Hiçbir şekilde güncelleme yapma.

Dediğiniz gibi yaptım ancak bendeki seri numaraları kabul etmedi. Hepsi deşifre olmuş, Şu an son 30 gün :[

sorix

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.bilbortcu.net
adamlar uğraşmış program yazmış eğerki sizde bu programdan ekmek yiyorsanız lisanslı kullanmanızı tavsiye ederim sonuçta sizin aldığınız 1 lisanstan kaç aile ekmek yiyor ben lisanslı kullanıyorum en ufak bir sorunda ilgilenip çözüyorlar

nightime

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Lisans alma konusuna tamamen bende katılıyorum. Sonuçta burada bir emeğin karşılığı isteniyor. Ama bu emeğin ederi ne kadar ve insanlar bu program aracılığı ile bu lisans ücretlerini ödeyebilecek kazancı sağlayabiliyorlar mı, bunların da deşilmesi lazım. Yaklaşık 3000 tl isteniyor Corel X7 lisansı için. Bu rakamlar geriye çekilebilir. Alınabilir bir rakam haline getirebilir. Bu politikayı izlemediğiniz sürece insanlar illegal yollardan başka versiyonlarını kurarak kullanmaya devam ediyorlar. Bence burada, lisanssız kullanım sağlayan kullanıcılar kadar program üreticisinin de hatası var ama takdir onun takdiri.

senoladnar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kardeslerim bu işi yeni öğrenecek arkadaslarım için yada evinde ufak tefek bir kaç iş yapan kişiler için lisanslı ürün almanın mantıklı bir açıklaması var mıdır. ?

kskahmt

🌱Yeni Üye🌱
coreli kaldırın interneti kapatıp tekrar kurun yakalanmamak için coreli açarken interneti kapatıp açın yok sa belli süer sonra tekrar yakalanırsınız ;) ;) ;) ;)

yusufvevo

🌱Yeni Üye🌱
Güncelleme ve İnternet

Aynen öyle dostum bu tür programları kullanmadan önce kullanacağınız dosyaları internetten indirin sonra internetinizi kestikten sonra kullanın hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.

grafii11

🌱Yeni Üye🌱
ben internetsiz kurulum yaptım fakat yine aynı oldu..coral draw x7 yükledim :(

canxk

🌱Yeni Üye🌱
Ben uyarı çıktığından beri internetsiz kullandım, bugün yine de aktivitesini kaybetti,
bu silinecek regedit kalıntıları tam nerede.. Pratik yöntemi yok mu? Kaldırıp yeniden yüklemeden halledemiyor muyuz?
Programı arada bir kullanıyorduk, işe yarıyordu..
Yardım Lütfenn...

grafii11

🌱Yeni Üye🌱
çalıştır- regedit yapıyorum fakat açılmıyor bugün hiç uyarı vermeden x7 kullanamamaya başladım yardımcı olursanız sevinirim

crossfade

🌱Yeni Üye🌱
1.Revo Uninstaller Pro programıyla coreli kaldırın sonra tekrar baştan kurun. 2. Windows Güvenlik Duvarından Gelişmiş ayarlar sekmesine gelin. Giden Kurallarına gelin Yeni kuralı seçin. Sonra Coreli seçin ve programın internet ile bağlantısını kapatın. Ancak bu özelliği yaptığınızda What the fontu kullanamıyorsunuz.

grafiker_emrah

♾️Grafik Gurusu♾️
beyler bahsettiğiniz sorunu bende yaşadım bütün dosyaları sildim, formatta attım her seferinde gene yakalandım ve çözümü x7 ye geçmekte buldum şükür sorun yok şuan.

sunshine20

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eskiden çalıştığım ajansta lisansız corel kullanıyorduk eti bilgisayar her hafta bizi arardı konu hakkında işin özü her firmanın bu programları satın alması lazım sonuçta bunun üzerinden ekmek yiyorsun bence lisansız programlar kesinlikle yasaklanmalı iyi yapıyorlar:)

grafii12

🌱Yeni Üye🌱
coral x7 yüklemiştim ve şimdi yine aynı sorunları yaşıyorum ne yapıcam...format atıp portable x7 yüklemeyi düşünüyorum ve x3 yüklemeyi...işleri x7de açıp düşük kaydedip x3de çalışmayı düşünüyorum olurmu sizce bilgisi olan varsa yazsın format atmadan önce :(

selimbabat

🏆Pro Tasarımcı🏆
X7'ye geçmek çözüm değil, keza aynı hatayı X7'de de vermekte.

fatih272715

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İndirme linki atabilcek varmı acill ki ne acil 2 gündür hiçbişey yapamıyorum x8 kurmaya calıstım dosya eksık diyor x7 kuruyorum yükseltlme tamamanlanamadı diyor.

blackmass

🌱Yeni Üye🌱
1.Revo Uninstaller Pro programıyla coreli kaldırın sonra tekrar baştan kurun. 2. Windows Güvenlik Duvarından Gelişmiş ayarlar sekmesine gelin. Giden Kurallarına gelin Yeni kuralı seçin. Sonra Coreli seçin ve programın internet ile bağlantısını kapatın. Ancak bu özelliği yaptığınızda What the fontu kullanamıyorsunuz.

eline sağlık hocam teşekkür ederim çok güzel özetlemişsin kurtuldum interneti kapatıp açmaktan :) :D