Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :)

Albayrammatbaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar Firmamız 16 Senelik Bir Firmadır.
Matbaa ve Grafik Hakkında Tüm Sorularınızı Eksiksiz Yanıtlamak İçin
Size Yardımcı Olalım Dedik . Sorularınız Var ise Buyrun Sorun Yanıtlayalım .

Benzer konular

See4D

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle yardımcı olmak istemenizi takdir ediyorum. Konu için teşekkürler.

Bir matbaa olarak dışarıdan gelen projelerde en çok karşılaştığınız sorun nedir? Matbaa olarak çalışma gönderen grafikerlere "keşke şunu şöyle yapsalar" dediğiniz konular varsa nelerdir?

Albayrammatbaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Valla Kardeşim dışardan fazla iş almıyoruz biz . genellikle tasarımı ben yapıyorum ve basıyoruz ama Ara Sıra Gelirsede Mesela Yapılan İşin Kurum ile İlgili olması gerekir yani mesela bi kartvizit yapıyoz firma diyelimki bir lokanta tutupta sen o kartvizite yemek resimleri yerine lastik,jant koysan nasıl olur :D komik geliyo ama yapacağın işin tamamen firma hakkında olması gerekir.bir firma için iş yapıyosan YARATICILIĞINI konuşturacaksın:)
Çok konuştum Galiba :D :D Ama yardımcı olabildiysem çok mutlu oldum :) Sorun için Teşekkirlr

See4D

🏅Acemi Tasarımcı🏅
matbaa firması olduğunuzu varsayarak, tasarım olarak değil teknik anlamda sormuştum.

recep1991ist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
See4D 4 kardeşim sorunla ilgili Ben bir kaç bişey söyleyeyim dışarıdan gelen fason diye tabir edilen işlerde katalogdan yola çıkalım işde taşırma payı olmayabilir. sayfalar tek tek sıralı olması gerekirken birleşik gelir yani 1 sayfada 2 sayfa vardır yan yana. Sayfa sıralaması karışık olabilir. Bütün çalışmalarda renk kodları CMYK olması gerekirken RGB'dir. Eğer PDF geliyorsa ki genelde PDF olur çalışma baskı kalitesinde değildir düşük ayarlarda kaydedilmiştir. Bunlar karşılaştığım sorunlardan birkaç tanesi.

Caner5516

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.canerkorkmazli.com
Arkadaşlar bazı grafik çalışmaları genelde zemininde çok desen olanlar corelde feci şekilde kasıyor ama illustrator da gram kasma yapmıyor coreldraw da bu normalmi acaba.

recep1991ist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana artık normal geliyor. Orjinal Kullandığım halde CorelDrawda ne kadar çok desenli vektör kullanırsak kasma yapıyor. Bazende program kitlenip donuyor.

Caner5516

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.canerkorkmazli.com
Bana artık normal geliyor. Orjinal Kullandığım halde CorelDrawda ne kadar çok desenli vektör kullanırsak kasma yapıyor. Bazende program kitlenip donuyor.

Hocam bilgisayardanda kaynaklı değil sağlam bir bilgisayardada aynı şekilde dediğiniz gibi orjinal coreldrawda da aynı şekilde.Keşke buna bi çözüm bulabilseler.

recep1991ist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çözüm bulamıyorlarmı bulmakmı istemiyorlar bilmiyorum bıktırdılar iyice zaten artık COREL Kullanmıyorum işlerimi genelde İLİSTRATÖR'de yapıyorum İLİSTRATÖR'de böyle sorunlar olmuyor. Adobe Programları MAC bilgisayarlarda daha verimli çalışıyor. Hem PC Hem Mac Kullandığım için aradaki fark belli oluyor.