Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel photo-paint 'in ayrı bir konu başlığı olsun mu?

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
corel kullanıcı arkadaşların göz ardı ettiği; kasmayan vede arayüz olarak corel 'le aynı mantık ve menüye sahip kıymetini kullanmaya başlayınca anlayacağımız, fotograf ve resim düzenlemek için pixel tabanlı çalışma mantığı olan bir program, yeteri kadar anlatımı vede video ders zenginliği olmadığı için farklı farklı programlar kullanmak zorunda kaldık bir çoğumuz...

vede şu anda bir başlığı olmadığı için konuyu paintshop-pro konusunda üzülerekte olsa paylaşmış vede 4 adet ders içerikli video yüklenmiştir

Lütfen karıştırmayalım corel ailesinde paintshop-pro ayrı bir lisanslı programıdır

sitede yaptığım araştırmalar sonucunda, konu açan, ders anlatanlar olmuş ama en önemlisi konuyu güncel tutabilmek ve yeni yeni konularla photo-paint 'e gerekli önem nedense bir türlü verilmemiş....

Konu başlığı yeri yurdu olmazsa haliyle bir kenarda atıl kalmaya mecbur kalmış !

Şöyle diyenleriniz olabilir ; biz ( X ) programla/programlarla zaten ihtiyacımız olan pixel işlemleri yapabiliyoruz... elbette çok haklısınız fakat gözden kaçırdığınız bir nokta var; Corel Photo-Paint için ayrıca bir lisans ödemesi yapmamıza gerek yok, corel satın aldığınızda zaten photo-paint 'ide satın almış oluyorsunuz...

En büyük sıkıntı bu konunun başlığı olmadığı için bir kenarda atıl olarak kendi halinde kalmış olması....takdir ederseniz ki corel draw 'la aynı yenilenme sürecine sahip .... her yeni versiyonda yeni özellikler kazanmış photo-paint 'ede bedel ödemiş oluyoruz.. bizler hiç bir zaman illegal paylaşımlı programların sorun üretmekten öteye gitmediğinin bilincinde olan bireyler olarak neden lisanslı programımızın bir konu başlığı olmaması konusunda girişimde bulunmayalım?
bugün ben grafikerlernet ailesinin bir bireyi olarak bu girişimi sizden destek alarak küçük bir adımla başlamak / başlatmak istiyorum...
tüm kalbimle inanıyorumki ; zaman içersinde yeni anlatımlar, dersler, videolarla gün geçtikce zenginleşecektir, yeni üyelerimize bırakacağımız bir yol haritası olması dileğiyle, lütfen hep destek ve tam destek yaklaşımınızı corel kullanan kullanmayan herkesten ısrarla talep ediyorum...

sizlerinde fikirleri çok önemli çekinmeden görüşlerinizi bildirin lütfen...

Son düzenleme:

Benzer konular

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu sitenin genel amacı bu sitede ihtiyacı olanlara bilgi ve belge paylaşımı ve yardımlaşmak ise (ki öyle), her ne kadar corel kullanmasam da bence olmalı.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu sitenin genel amacı bu sitede ihtiyacı olanlara bilgi ve belge paylaşımı ve yardımlaşmak ise (ki öyle), her ne kadar corel kullanmasam da bence olmalı.

teşekkürler martin78 :) sitemizin vede biz bilgi paylaşanların tek amacı zaten budur...

Hayat paylaştıkça güzel...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Açık olmak gerekirse Photo Paint'in bu kadar kullanışlı bir program olduğunu bilmiyordum. Bir corel, bir Ps arasında sürekli bir koşturmaca içinde çizimlerimi yapıyordum. Aylar önce merak edip interneti bayağı bir kurcalamıştım Photo Paint için. Ne yazık ki hüsranla sonuçlanan araştırmam beni bildiğim şekilde çalışmaya itmişti. Şimdi görüyorum ki elimizin altında kocaman bir hazine var. Kullanmayı bilmediğimiz ve elimizden tutan da olmadığı için bu hazine küllenip duruyor.

Murat Abi; başlattığın harekete sonuna kadar destek veriyorum. Corel içinde ayrı bir bölüm olmalı, arayan kolayca erişebilmeli bilgiye. Şimdi bazılarımız "e zaten corel bölümü içinde Paintshop Pro diye bir bölüm var, ne gerek var ki?" diyebilir. İkisinin aynı şeyler olmadığını hatırlatır, ilk mesajı tekrar okumalarını tavsiye ederim.

Elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanabilmek dileğiyle.

Teşekkürler Murat Abi.:)

musdemir

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben bir matbaada yaptığıma grafikerlik denirse yapmaya çalışan vektörel olarak corel draw programıyla haşır neşir bir şekilde uğraşmaktayım. 3 seneden beri corel photo-paint bilgisayarlarımızda yüklü yüklü olmasına; lakin nedir? ne değildir? neler yapılabilir hiç bir bilgim yoktu. duyardık görürdük büyük ajanslardan yada yurtdışı kaynaklı işlerde hep kullanılırmış ama nerde... bir bildiğimiz plastic effect menüsünü kullanarak yazıyı plastik görünümü vermek yada vermeye çalışmak.....

Oysaki neler neler yapılabilirmiş bu photo-paint 'te hayran kaldım Photoshop 'tan bir farkı yok corel'le hemen hemen aynı arayüze sahip ama dediğim gibi anlatan bildiren olmazsa biz ne yapabiliriz ki... boş boş bakmaktan başka.

benim gibi bir çok matbaa grafikeri var elinin altında photo-paint olan ama kullanmasını bilen yoktur. Kullanmayı bilen zaten kimseye öğretmez, ben bir çok şeyi buradan gördüm vede öğrendim hala ddaha öğreniyorum ve öğreneceğim siz büyüklerimden.

eğer şu açılamayan konu başlığı için bir masraf yada buna benzer bişeymidir değilmidir orayı tam anlamışta değilim ama ne gerekiyorsa ben ve benim gibi yeni başlamış olanlar seve seve vermeye hazırız. sonuçta kurs adı altında nerelere neler vermedik ki...

açılsın diyorum vede dersler konular anlatılsın istiyorum.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Açık olmak gerekirse Photo Paint'in bu kadar kullanışlı bir program olduğunu bilmiyordum. Bir corel, bir Ps arasında sürekli bir koşturmaca içinde çizimlerimi yapıyordum. Aylar önce merak edip interneti bayağı bir kurcalamıştım Photo Paint için. Ne yazık ki hüsranla sonuçlanan araştırmam beni bildiğim şekilde çalışmaya itmişti. Şimdi görüyorum ki elimizin altında kocaman bir hazine var. Kullanmayı bilmediğimiz ve elimizden tutan da olmadığı için bu hazine küllenip duruyor.

Murat Abi; başlattığın harekete sonuna kadar destek veriyorum. Corel içinde ayrı bir bölüm olmalı, arayan kolayca erişebilmeli bilgiye. Şimdi bazılarımız "e zaten corel bölümü içinde Paintshop Pro diye bir bölüm var, ne gerek var ki?" diyebilir. İkisinin aynı şeyler olmadığını hatırlatır, ilk mesajı tekrar okumalarını tavsiye ederim.

Elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanabilmek dileğiyle.

Teşekkürler Murat Abi.:)

ben bir matbaada yaptığıma grafikerlik denirse yapmaya çalışan vektörel olarak corel draw programıyla haşır neşir bir şekilde uğraşmaktayım. 3 seneden beri corel photo-paint bilgisayarlarımızda yüklü yüklü olmasına; lakin nedir? ne değildir? neler yapılabilir hiç bir bilgim yoktu. duyardık görürdük büyük ajanslardan yada yurtdışı kaynaklı işlerde hep kullanılırmış ama nerde... bir bildiğimiz plastic effect menüsünü kullanarak yazıyı plastik görünümü vermek yada vermeye çalışmak.....

Oysaki neler neler yapılabilirmiş bu photo-paint 'te hayran kaldım Photoshop 'tan bir farkı yok corel'le hemen hemen aynı arayüze sahip ama dediğim gibi anlatan bildiren olmazsa biz ne yapabiliriz ki... boş boş bakmaktan başka.

benim gibi bir çok matbaa grafikeri var elinin altında photo-paint olan ama kullanmasını bilen yoktur. Kullanmayı bilen zaten kimseye öğretmez, ben bir çok şeyi buradan gördüm vede öğrendim hala ddaha öğreniyorum ve öğreneceğim siz büyüklerimden.

eğer şu açılamayan konu başlığı için bir masraf yada buna benzer bişeymidir değilmidir orayı tam anlamışta değilim ama ne gerekiyorsa ben ve benim gibi yeni başlamış olanlar seve seve vermeye hazırız. sonuçta kurs adı altında nerelere neler vermedik ki...

açılsın diyorum vede dersler konular anlatılsın istiyorum.

teşekkürler özgül bende seninle aynı fikirdeyim...:)

.......................................

sevgili mustafa; konu başlığı açmak için herhangi bir bedel yada ücrete gerek yok, burası ücretsiz bir paylaşım ortamıdır, grafikerlernet 'i başka başka forumlarla karıştırmamak gerek, burada asılolan paylaşmaktır. inanıyorum ki site yönetimi bu konuda yapılması gerekeni en kısa sürede yapacaktır. sağol var ol yüreğin vede yaklaşımın için, zaten sonuç olarak grafikerlernet 'i popüler vede vazgeçilmez yapan arşivinde bulundurduğu zengin içerik ve güncel kalan konulardır.

Elbette bugüne kadar böyle bir talep olmadığı için konu başlıksız kalmış ama yönetimimizle sağladığım irtibat ve sizlerin bu talebini göz önünde bulundurup en kısa sürede gereken fazlasıyla yapılacaktır diye düşünüyorum....

babushka1

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben konuyu daha yeni gördüm en kısa zamanda da bu konuyla alakalı döküman, ders, video ve anlatımların olmasını siz değerli ustalardan çok ama çok rica ediyorum,

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
ben konuyu daha yeni gördüm en kısa zamanda da bu konuyla alakalı döküman, ders, video ve anlatımların olmasını siz değerli ustalardan çok ama çok rica ediyorum,

sen hiç merak etme bahadır yönetim bu konuda elinden geleni yapacaktır,
hatta dün volkan tekin 'den aldığım bilgiyi sana olduğu gibi aktarayım;
(dün akşam saatleri)

bu akşam işlerimden fırsat bulduğumda bu konuyu halledeceğim....... mesaj yazan volkan tekin

dün olmadı ama inanıyorum bu akşam konu ayrı bir başlık kazanacaktır....

yeni anlatımlar vede videolar hazır konu başlığını bekliyor..... :)

mackali1

🌱Yeni Üye🌱
ark her şey güzelde bi ricam olsa sizden cözünürlüğü gzel kasap görselleri bulabileceğim bir yer varmı yeni üyeyim ama nerde bunu sorcağımı bulamadım yanlış yerde olabilirim şimdiden özür diliyorum hayırlı çalışmalar kolay gelsin