Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel photoshopda bunlar yapılmıyor

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bi üçgen çizip kenarlarını kıvırma olmuyor ve resimde gördügünüz gibi ordaki efeck uyguladıgım borular tek bir bütün olmuyor bunları yapabilen varmı ?

Benzer konular

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

ayrıca gölge efeckti veriyorum corel temp hatası veriyor ve ekran donuyor (ara sıra) izmir yazıyorum corel aniden kapanıyor. ctrl - x yapıyorum 1 saat bekliyorum.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
bi üçgen çizip kenarlarını kıvırma olmuyor ve resimde gördügünüz gibi ordaki efeck uyguladıgım borular tek bir bütün olmuyor bunları yapabilen varmı ?
CorelDRAW'da köşelere dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Fillet/Scallop/Chamfer'i deneyin. Sağdaki şekildeki birleşim yerlerinde oluşan sorunları da engelleyebilirsiniz. Bunun için de Blend ve belki bir de powerclip yeterli olacaktır.

İkinci örnekte ise çizimlere dönüştürülen yazı hiçbir programda bir yol oturtulamıyor. Belki envelope efekti işinize yarayabilir.

Yazı yazarken CorelDRAW çöküyorsa otomatik yazım denetimi özelliğini kapatın, bir daha çökme yaşamazsınız.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
corelblend.jpg

Bu şekli CorelDRAW'da sadece düz çizim ve blend kullanarak oluşturdum. Yani Fillet ve Blend'e de gerek yok.

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
yahu neden corel kullanıyorsunuz? corel programı daha çok teknik grafikerlerin tercih ettiği bir programdır. Teknik grafiker, tekstil sektöründe çalışan, desen tasarımları yapan kişidir. Bu tasarımcılar kullanırlar bu programları. Freehand, photoshop, illüstratore yönelin.

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
haklısınız larana ama corel photoshopdan başka bişey bilmiyorum ki
ilisratörü denemek istiyorum ama hiç bir bilgim olmadıgı ve bana yardımcı olacak biri olmadıgı için olmuyr malesef :S
K.Çakır Fillet/Scallop/Chamfer'i bulmadım :( :D

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bu şekli CorelDRAW'da sadece düz çizim ve blend kullanarak oluşturdum. Yani Fillet ve Blend'e de gerek yok.[/QUOTE]

amaninn buna inanmıyorumm bunu nasıl yaptın açıklayıcı olarak anlatırmısın lütfen ??
birde corelde çok büyük ölçüdeki işleri tiff olarak aynı ölçüde kaydetmiyor. daha önceki konularda önce 1 dpi sonra 72 dpi kaydetme yöntemi sunulmuş ama bu seferde 2 cm küçük kaydediyor. bu yüzden çok sorun yaşadım

Son düzenleme:

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
yahu neden corel kullanıyorsunuz? corel programı daha çok teknik grafikerlerin tercih ettiği bir programdır. Teknik grafiker, tekstil sektöründe çalışan, desen tasarımları yapan kişidir. Bu tasarımcılar kullanırlar bu programları. Freehand, photoshop, illüstratore yönelin.
Şimdi söyledikleriniz verdiğiniz program isimleriyle çelişkili. CorelDRAW'ı Photoshop ile kıyaslayamazsınız çünkü ikisi çok farklı kulvarlardalar. Eğer CorelDRAW'ın karşılığı Photoshop olsaydı Adobe gibi bir firma illustrator gibi bir yazılım üretmezdi.

Freehand ise tamamen bitti. Adobe macromedia'yı satın aldıktan sonra Freehand'i geliştirmeyeceğini açıkladı. Freehand ölü bir yazılım. Gelecek işletim sistemlerinde çalışmayacak. Çalışsa bile mutlaka sorunlar yaşanacak.

Geriye bir tek illustrator kalıyor ve CorelDRAW'la da bir tek bu yazılımı kıyaslayabilirsiniz. Bu durumda CorelDRAW ya da Illustrator tamamen tercih meselesi. Ayrıca CorelDRAW ya da başka bir yazılımı şu sektörde kullanılıyor diye sınırlandıramazsınız. CorelDRAW'da da pekala istediğiniz her türlü illustrasyonu ya da tasarımı yapabilirsiniz.

@mustm, asıl konuya gelince. Resimdeki gibi şekli sadece outline olarak çiz. Çizgi kalınlığını 10 mm gibi yüksek bir değer ver ve outline rengini siyah yap. Sonra aynısını üstüne kopyala ve bu sefer çizgi kalınlığını 0.1 mm ver ve rengini beyaz yap. Sonra da bu iki nesneyi seçip blend efekti ver. Kenar yuvarlaklığı için ise outline corner round yapmalısın.

mustm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Şimdi söyledikleriniz verdiğiniz program isimleriyle çelişkili. CorelDRAW'ı Photoshop ile kıyaslayamazsınız çünkü ikisi çok farklı kulvarlardalar. Eğer CorelDRAW'ın karşılığı Photoshop olsaydı Adobe gibi bir firma illustrator gibi bir yazılım üretmezdi.

Freehand ise tamamen bitti. Adobe macromedia'yı satın aldıktan sonra Freehand'i geliştirmeyeceğini açıkladı. Freehand ölü bir yazılım. Gelecek işletim sistemlerinde çalışmayacak. Çalışsa bile mutlaka sorunlar yaşanacak.

Geriye bir tek illustrator kalıyor ve CorelDRAW'la da bir tek bu yazılımı kıyaslayabilirsiniz. Bu durumda CorelDRAW ya da Illustrator tamamen tercih meselesi. Ayrıca CorelDRAW ya da başka bir yazılımı şu sektörde kullanılıyor diye sınırlandıramazsınız. CorelDRAW'da da pekala istediğiniz her türlü illustrasyonu ya da tasarımı yapabilirsiniz.

@mustm, asıl konuya gelince. Resimdeki gibi şekli sadece outline olarak çiz. Çizgi kalınlığını 10 mm gibi yüksek bir değer ver ve outline rengini siyah yap. Sonra aynısını üstüne kopyala ve bu sefer çizgi kalınlığını 0.1 mm ver ve rengini beyaz yap. Sonra da bu iki nesneyi seçip blend efekti ver. Kenar yuvarlaklığı için ise outline corner round yapmalısın.

çok şey istiyorum belki ama bu söylediğin menüleri bulamıyorum :S resimli göstermen mümkünmü acaba ?

dozi2582

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corelde istediğini yapabiliyorsun kardeşim photoshop a bile gerek kalmayacak yakında :=)