Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel x4'te Snap to object olayı sorunu

cihan_ofset

🌱Yeni Üye🌱
ilk kare çizerken seçme olayı diğer versiyonlarda içini doldurmayana kadar seçemiyorduk yada snap to olayında işaretlemeyene kadar olmuyordu. corel x4'te
ilk kare yada nesne çizme olay gerçekleştirilirken örneğin kare çizerken içi dolu seçme olayı gerçekleşiyor. Bu olayı eski versiyonlardaki gibi içi boş olarak sabitlyemez miyiz ? Önerisi olan bi zahmet cevap yazsın. teşekkürler.

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Ben x4 kullanmıyorum ama corel 8 den beri bu olay aynı şekilde yapılıyor....

önce kare çizim aracını tıklayın ve hiç bir şey çizmeden renk paletinden en üstte olan içinde çarpı olan boş rengi tıklayın corel bir soru penceresi açacaktır ve OK'i tıklayın daha sonra kare çizdiğinizde içinin boş olduğunu göreceksiniz..

cihan_ofset

🌱Yeni Üye🌱
kardeş senin dediğin olayı biliyorum. bu sorun corel x4'te var. kareyi seçip çizmeden renk paletinde "x" renksiz olayı ile sorun hal oluyor. ama ben kareyi seçip çizmeye başladığım gibi içinin boş olmasını doldurulmayana kadar seçilmemesini istiyorum eski versiyonlardaki gibi. acaba properties'te bunun ayarları var mı ? denedim ama bir sonuç alamadım. Kafayı buna takmış durumdayım. içini renksiz yaptığım halde snap to object te herhangi bir kutucuk işaretlemediğim halde karenin ortasından bile nesne seçili hale geliyor. Bu da logo veya cetvelli haneler yaparken sıkıntı veriyor. nerdeyese eski versiyonlara döneceğim. Fikri olan lütfen ?

salih_kent

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
şu ayarı yapabilirsiniz;

> tools
> options

çıkan ekranda soldaki menüden "TOOLBOX" bölümünü açıp,
"Pick Tool" seçeneğine gelin.

Buradaki "Treat all objects as filled" kutucuğunun işaretini kaldırın.

işlem tamamdır.

cihan_ofset

🌱Yeni Üye🌱
kardeş teşekkür.el elden üstündür. pick tool olayı hiç aklıma gelmemişti. oraya kadar da geldim orjinal ayarları bozarım diye kurcalamadım. sağol varol.

niyogara

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eyvallah kardeşim benimde işime yaradı gıcık etmişti bu olay beni SAĞOLASIN. Varsa birde şu tırnak olayını çözsek çok mutlu olağım.

conquerorpolat

🌱Yeni Üye🌱
Eyvallah kardeşim benimde işime yaradı gıcık etmişti bu olay beni SAĞOLASIN. Varsa birde şu tırnak olayını çözsek çok mutlu olağım.

aynen bende de var. normalde shift+7 olan tırnak corelx4 te olmuyor.yapabilmek için önce 7sonra shift+7 yaptığımda oluyor ama silmeyi unuttuğunda ordaki 7 kalıyor.sizde de böylemi?

cracker89

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aynen bende de var. normalde shift+7 olan tırnak corelx4 te olmuyor.yapabilmek için önce 7sonra shift+7 yaptığımda oluyor ama silmeyi unuttuğunda ordaki 7 kalıyor.sizde de böylemi?

Options>Text>Quick Correct Single Quote (Tek tırnak) ve Double Quote (çift tırnak)
Özel tırnakları kullanmak istemiyorsanız Change straight quotes to typographic quotes işaretini kaldırmanız yeterki.

cobracan

🌱Yeni Üye🌱
cok saol kardeşim salih kralsın

disko kralı kingodisko