Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel'da bu calısmayı nasıl yapabilirim

royykaan

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaslar yazılımcı olmama ragmen corel'da ve grafik konusunda cok yeniyim,yardımlarınız için şimdiden cok tesekkurler..

bir logo yapmak istiyorum,bu logo iki logonun üst üste gelmesinden olusacak ve alttaki logunun sadece sekli,üstteki logonunda sadece rengi kombinasyonundan olusacak olusacak..

layer konusunda cok eksiğim,iki logoyu farklı layerlara yüklemem gerekiyor galiba..detaylı açıklama yaparsanız cok senirim..tesekkurler

Benzer konular

ThorN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hangi logo hangi renk?

royykaan

🌱Yeni Üye🌱
alttaki logo siyah beyaz(yani bu logoyu renklendirmek istiyorum),üstteki logo mavi,cyan,yeşil ve orange renginde ve yıldıza benzer şekilde..yani alttaki siyahbeyaz logo,üstteki renkli yıldızın renklerini alsın istiyorum..

hocam birde ek soru olarak,bir sayfaya 2 obje acamıyorum,sayfaya ilk logoyu open yaptıktan sonra 2.logoyu da open yapıyorum fakat ilk logo kayboluyor?iki logoyu yan yana nasıl acabilirim?yanyana actıktan sonra eyedrop özelliğini kullanabilirim..

ThorN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
renk kodlarını ya da isimleri biliyorsun madem direk siyah beyaz olan logoya renkleri kendin ver bunun dışında nasıl bir birleştirme olayı olacak onu anlamadım. open yapma "import" la yada sürükle bırak

royykaan

🌱Yeni Üye🌱
hocam yardımların cok tesekkurler,son olarak sormak istediğim birşey var:

iki tane farklı renkte çubuk düşünün,bu iki cubuk kesişecek ve keştikleri alan bu iki rengin karışımı olacak,böylece bunu logonun çeşitli yerlerine ugulayabilirm..

ThorN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hocam yardımların cok tesekkurler,son olarak sormak istediğim birşey var:

iki tane farklı renkte çubuk düşünün,bu iki cubuk kesişecek ve keştikleri alan bu iki rengin karışımı olacak,böylece bunu logonun çeşitli yerlerine ugulayabilirm..

Eğer sorunu yanlış anlamadıysam şu şekilde yapacaksın:

Üsüste gelen iki nesneyi seçtiğinde yukarıdaki araç çubuğunda karşına çıkacak menüde "Intersect" (soldan 3üncü) fonksiyonuna basacaksın. böylece seçilen iki nesnenin kaba tabirle kesişim kümesini alacaktır. Sonra aldığın bu kümeye "Fountain Fill" ile (soldaki araç çubuğunda alttan 2nci olan "Fill" başlığı altında yine 2nci sıradaki ya da direk F11 le de açabilirsin) renkleri vereceksin.

Mesela renk 1 magenta, renk 2 cyan diyelim. karşına çıkan menüden bu iki renkgi seçip basit bir işlemle istediğin sonuca varabilirsin.

Geçiş stilini "Type" kısmından istediğin gibi ayarlayabilirsin. "Angle" açıyı değiştirecektir. "Edge Pad" geçiş sertliğini ayarlamaya yani bizim deyimimizle basamaklamaya yarayacaktır.

Hemen aşağıda bulunan oklar degradenin renk scala üzerinden nasıl olacağının (hangi yönde) ayarıdır.

Eğer ikiden fazla renk kullanmak istersen "Custom" kısmıyla bunu yapmalısın.

"Mid-Point" ise geçiş orta noktasını kaydırmana yarayacaktır. Yani yüzeyde hangi rengin daha fazla hangisinin daha az olmasını istiyorsan bunu kullanarak kolayca bu işlemide gerçekleştirebilirsin.

En alttaki "Presets" bölümünde hazır geçişler vardır. Bizler tarafından pek tercih edilmezler. Ama bilgin olsun diye söylüyorum.

Zaten ön izleme olduğu için bunu işlemleri hemen çözeceksindir.

Ama iki rengin karışımından kastın siyahla beyazı karıştırdık gri oldu :smile: gibi birşey ise yukarıda anlattıklarımı hiç okumadım farz et "Uniform Fill" den CMYK düzenini (işin baskı öncesi renk ayrımına gideceğini farz ederek böyle diyorum)kullanarak istediğin rengi bulabilirsin. :D

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi çalışmalar...

SerdarArge

🌱Yeni Üye🌱
F11 yap from ve to var..birine bi renk diğerine bi renk seç..heralde aradığın bu