Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde Dergi Tasarımı

elsezg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corelde dergi tasarımı yapmam gerekiyor. Çalıştığım firma klima üreticisi. 10 tane çalışma yaptım beğenilmedi. Sade, modern olmalıymış. :sleepy: Ama çok renkli olmamalıymış yani kısacası renk geçişlerini bile alacalı böreceli olarak kabul ediyorlar. Yardım edebilir misiniz. Nasıl bir tasarım yapabilirm. Renkler ve tasarım düşünceleriniz içn yardım istiyorum :sadsmile:

Benzer konular

karakayasulo

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşım.... Klima için hazırlayacagın broşür ve kataloglarda ya gri tonlama kullan. Ya da grafikerler netteki konu ac butonunun altındaki renkleri uygun sekilde kullan. Ama tasarım da 3 rengi gecme. Bu şekilde başarılı olacagını tahmin ediyorum.... 3 renk derken yazı regi dahil.... (Fotolar hariç)

elsezg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim gri renkle başlayarak yeniden çalışma yapacağım bilgi veririm tekrar teşekkür ederim

elsezg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herşey hazır ama yazı fontlarını sizce manşet gibi mi yapmalıyım yoksa kenara bi dikdörtgen çizip küçük yazılar halinde mi yazmalıyım? dergide en hoş duran yazı fontu hangisi olabilir?

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herşey hazır ama yazı fontlarını sizce manşet gibi mi yapmalıyım yoksa kenara bi dikdörtgen çizip küçük yazılar halinde mi yazmalıyım? dergide en hoş duran yazı fontu hangisi olabilir?

Dergi yazılarında okuyucu gözünü yormayan ve okumayı zorlaştırmayan yazı
karakterleri seçilmelidir. Gazetede olduğu gibi, dergide de en çok üç karakterde yazı kullanılması çok iyi olur. Dergide metinlerin 10 punto, spotların ve ara başlıkların 12–14 punto, başlıkların da yer aldıkları sütun genişliğine göre 16–36 punto olması iyi bir denge sağlamaktadır. Başlıklandırmayı içerik ve biçimsel özellikleri göz önünde bulundurarak yap.

Dergi tasarımı zor iştir. Kitap ve gazeteye göre daha zordur. Ancak yaptıranlar bunu bilmez. dergide en zor kısım tasarımdır yoksa baskısı bir günlük iş.

Grafikerler KUŞE ye sıkışmış durumdalar. Eğer matbaa 88 sf derginin basımına 4-5 bin TL çekiyorsa , tasarımcınında yakın oranlarda kazanç sağlaması şarttır.

Allah yardımcın olsun

Ayrıca eğer 4-5 bin TL civarı maaşın varsa istedikleri çalışmayı yap. Ancak bin TL civarı alıyorsan , en iyisi benzer çalışmalara bak,kendini helak etme, çünkü asıl istedikleri budur. Yani senin özgün bir tasarım yapman değil , bir türlü söyleyemedikleri , '' işte şundan istiyoruz '' dedikleri bir çalışma beklerler.

Son düzenleme:

remedya

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Şöyle bir hesap yapalım 1 sf A4 önarka renkli broşür tasarlasak piyasası 100 TL civarıdır. Oysa işi alıp Topkapıda bastırsan toplamda 300 TL müşteriden alabilirsin.Baskısı 100 TL , tasarımı 200 TL ye ayarlandı .

Matbaa 1 sayfayı bu hesaptan ( 88 sf 5000 TL ) 56 TL ye yaparken
900 TL maaşla çalışan kişi 26 günde tasarımı bitirse günde 3,3 sf yapmış olur.
30 TL günlüğü olduğuna göre 1 sayfayı 10 TL ye yapmış oluyor :) yaklaşık hesap böyle.

uguruzuncelebi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla mantık güzel de işverene anlat bir de sen onu:rofl:

elsezg

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Binlerde değil malesef aldığım maaş. tecrubesiz olarak başladığım için az bir ücrete başladım dergiyi için önemli olan dış görünümdü ve gri renkte beyaz geçişleri olan bir dergi tasarladım manşet olarak yazıları bilerek umursamadan yazdım ki onlar bile pek önemli değilmiş ki göze batmadı. Tecrube için insanlar emeklerini göz ardı edebiliyorlar emin ol. bu arada hesap çok karışık geldi :)