Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelden baskıya iş göndermek

by190

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba, işimiz gereği yüksek çözünürlüklü görseller ile sürekli kadrajlar hazırlayıp baskıya iş gönderiyoruz. Ben bu kadrajları hazırlarken resimlerin çözünürlüklerini düşürüp corel e aktarıyorum daha sonra pdf olarak hazırlayıp baskıya gönderiyorum. Aynı zamanda baskıcıda bu pdf ler üzerinden tekrar yüksek çözünürlüklü olarak kadraj hazırlayıp basıyor. Benim yüksek hazırlamamın yada hazırlayamamın sebebi corel ile yüksek çözünürlükte datalar ile hızlı çalışamıyorum hatta neredeyse hiç çalışamıyorum çok yavaş olduğundan tek corel sayfasında 50 adet sayfam olabiliyor. Acaba corel de indesign yada freehand deki gibi görseli dışardan gösterip import etmeden daha sonra o görselin kendi orjinal çözünürlüğünde pdf çıkışı yada benzeri bi formatta çıkış almam mümkünmü?

Benzer konular

nguler1905

🌱Yeni Üye🌱
pdf olarak bi çıktımı almak istiyosun?? freehandde falan pdf yapabiliyoruz ama corelde bu yok maalesef.ama çözüm yolu şu önce corelde tiff olarak kaydet sonra indesign da bunu pdf e çevirebilirsin.

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
pdf olarak bi çıktımı almak istiyosun?? freehandde falan pdf yapabiliyoruz ama corelde bu yok maalesef.ama çözüm yolu şu önce corelde tiff olarak kaydet sonra indesign da bunu pdf e çevirebilirsin.

Arkadaşım Corel'de maalesef pdf formatına çevirebiliyorsun. File-Publih to PDF menüsünden çok rahat pdf'ye çevirebiliyorsunuz çalışmanızı

musdi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mshekim.com
Resimleri importlamak ile link'lemek arasındaki fark

Arkadaşlar merhaba, işimiz gereği yüksek çözünürlüklü görseller .... ...elin kendi orjinal çözünürlüğünde pdf çıkışı yada benzeri bi formatta çıkış almam mümkünmü?

Merhabalar,

Öncelikle Ali arkadaşımızın da yazdığı gibi Corel'den File / Publish to PDF seçeneğinden çalışmalarınızı ister tek sayfa ister tümünü pdf olarak kayıt edebilirsiniz. Settings' den de bitmap ların dpi larını küçültüp büyültebilirsiniz.

İkinci olarak; resimleri CorelDRAW'a doğrudan import edebileceğiniz gibi import ederken açılan penceredeki Link bitmap externally seçeneğini işaretliyerek resmi linkle getirebilirsiniz. İmport ile link'le resim getirmenin arasındaki farka gelince: 1688 KB lık bir jpeg resim import edilerek kayıt edildiğinde dosya büyüklüğü 43.798 KB oldu. Aynı resim link verildiğinde kayıt edildi ve dosya büyüklüğü ise sadece 425 KB oldu.

Ayrıca çalışma esnasındaki farklılığa gelince; sizin de bileceğiniz gibi büyük dosya ile çalışmalar daha yavaş, küçük dosyalarla çalışmak daha hızlı, seridir.

İyi çalışmalar...

by190

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar aradığım şey freehand yada indesign gibi bitmap linkleme özelliği her ne kadar imajları linklesemde yüksek çıkışlı pdf oluşturamıyorum

nguler1905

🌱Yeni Üye🌱
benimde corelde pdf yapmam gerekti bana o yolu söylemişlerdi corelde pdf yapamıcamı ayrıca.. evet sayenizde kısa yoldan pdf yapmayı öğrendim ;) senin sorun daha farklıymış kolay gelsin..

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Merhabalar,

Öncelikle Ali arkadaşımızın da yazdığı gibi Corel'den File / Publish to PDF seçeneğinden çalışmalarınızı ister tek sayfa ister tümünü pdf olarak kayıt edebilirsiniz. Settings' den de bitmap ların dpi larını küçültüp büyültebilirsiniz.

İkinci olarak; resimleri CorelDRAW'a doğrudan import edebileceğiniz gibi import ederken açılan penceredeki Link bitmap externally seçeneğini işaretliyerek resmi linkle getirebilirsiniz. İmport ile link'le resim getirmenin arasındaki farka gelince: 1688 KB lık bir jpeg resim import edilerek kayıt edildiğinde dosya büyüklüğü 43.798 KB oldu. Aynı resim link verildiğinde kayıt edildi ve dosya büyüklüğü ise sadece 425 KB oldu.

Ayrıca çalışma esnasındaki farklılığa gelince; sizin de bileceğiniz gibi büyük dosya ile çalışmalar daha yavaş, küçük dosyalarla çalışmak daha hızlı, seridir.

İyi çalışmalar...

Dediğiniz yöntemle resim ımportladığımızda convert menüsü pasifleşiyor, dolayısıyla resmi cmyk yapamıyoruz. Bu sorunu nasıl çözeceğiz yardımcı olursanız sevinirim.

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
malesef resimleri import ile cagirdiginizda yani link atadiginizda convert secenegini kullanamassiniz, mantik olarak corel sayfaya sizin - calismayi bitirdiginiz - bir resimi cagirdigizi dusunuyor, kullanacaginiz resimler icin cok hassas calisma yapmayacaksaniz, link vermeden once bir macro ile corel'den yada bir action ile photoshoptan cozunurluk ve cmyk convertini yapip kaydederek sorununuzu cozebilirsiniz sanirim, kolay gelsin