Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dergi basımı hakkında

Byjust

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba
Edebiyat dersinden dönem ödevi aldım ödevimin konusu edebiyat dergisi hazırlamam..Herşey hazır sayılır kafamdaki 2-3 soru dışında bunlarıda umarım bu konuyla son bulduracağım.. şimdi sizlere sormak istediğim sorular şunlar:

1) Matbaaya gitsem bana özel olarak 1 tane arkalı önlü olarak 40-50 sayfalık renkli dergi basabilirmi ? (matbaa diyince aklıma büyük şeyler geliyor)

2) Dergiyi teker teker Microsoft Publisher programını kullanarak A4 kağıdı ölçülerinde hazırladım matbaacı için sorun olurmu ?

3) Dergi sayfaları ortalama 40 sayfa tuttuğunu düşünürsek matbaacının benden isteyeceği en düşük ve en yüksek fiyat aralığı ne kadar olmalıdır ?

Bu konuda bilgisi olan birisi varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa sevinirim hazırladıgım dergi sayfaları e-dergi olarak çıkarttım onu gösterip fikrini almak isterim..
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Benzer konular

hddntha

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dijital çıktı almaktan başka alternatifin yok. gerisini anlatmamama gerek yok matbacaıya gidip de bi tane dergi bastıracam deme döverler adamı :)

coreldeniz

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir tane dergi için matbaaya gidilmez dijital baskı merkezleri var oralara git onlar senin çalışman hangi programda olursa olsun kendi kullandıklara programa atar gerekli düzeltmeleri yapar ve basarlar gerisi onlara kalmış yani.Ben en son dijital baskı merkezine 60-70 sayfalık renkli bir iş bastırdım 45 tl ödedim 1 ay oluyor.Ama istediğin kapağa kağıt kalitesine ve sirrale falanda bağlı tabi ücret artabilirde düşebilirde.

Ejder'Graphıc

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Matbaa uğraşmaz zaten ama dijital her halukarda yapar. Fiyatı biraz yüksek olabilir çünkü dijitalde 1 tanede bassanız 2 tanede bassanız aynı fiyatı alıyorlar. 40 sayfalık bir dergi kapak dahil 26 ile 30 lira arası bir fiyat tutar. Kırımı, dikişi ve kesimi sana ait tabi.. 50 lirayı gözden çıkart derim..