Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ebru Fotoğrafları

Benzer konular

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ebru sanatına bayılırımm..Küçüklüğümden beri çok ilgimi çekmiştir...Geçmişden günümüze kadar gelmiş,üstadlarımızın yaptığı bi sanat dalı muhteşemm diyebilirim...Daha nice çalışmalar var ..Bu çaşılmalar size mi ait ??
Lisede Ebru Sanatı hakkında tez sunmuştum.O yılları hatırladım bi an:D Böyle güzel bi paylaşımda bulunduğun için tşkler.DErim ben:D

bykod

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler..

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
benim de çok ilgi duyduğum bir sanat ebru.. ama fotoğrafları bu şekilde tek tek yapıştırmak pek iyi olmadı sanki.. keşke farklı bir upload şekli bilseydim de, tek bir linkte hepsini görmenizi ya da indirebilmenizi sağlayabilseydim.. :(

bykod

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
oy oy devamıda geldi çok mersi derim ben sana :D

derim ben

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hele bunlar yapılırken yaşanan o transı ve bitimindeki haklı gururu düşünüyorum da, gerçekten mükemmel olmalı.. ben teşekkür ederim asıl ilginize.. :)

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
öff diyorum acaip bi keyif olsa gerek bunları yapabilmek
[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=j6mY6wOFH9w&NR=1[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=VjsRrUxAum4&mode=related&search=[/YOUTUBE]​

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir yanlışlığı düzeltmek isterim. ilk iki fotoğrafta gördüklerimiz ebru. ilki "neftli battal" tür olarak. ikincisi "şal zemin üzerine çiçekli". üçüncü ve dördüncü çalışma tezhip sanatına ait çalışmalar. kitap ve yazı süslemek için kullanılır. ebruyla alakası yoktur. fırçayla çalışılır. beşinci resimde ebrulu kağıt kesilip yapıştırılarak yapılmış bir "katığ" çalışması görüyoruz ki bunu batı sanatındaki kolajın karşılığı olarak alabiliriz belki.
altıncı resimde hat ve tezhip sanatının birlikte kullanımının güzel bir örneğini görüyoruz. yedi yine bir katığ çalışması. sekize geldiğimizde hat tezhip ve ebru sanatlarının bir levhada ustaca birleşimini görebiliyoruz. dokuz/on/on bir/ farklı tarzlarda çalışılmış tezhip örnekleri. onikinci, bir ebru yine. bu tip küçük motifli ebrulara "hatip" ebrusu denir. on üç, yine güzel ve çağdaş yorumla çalışılmış bir battal ebru.
arkadaşlar; ukalalık olarak almayın lütfen yalnızca bildiğimi paylaşmak istedim.

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
mrb asu
bilgilendirdiğin için teşekkürler.
bu kadar detaylı anlatımın için tebrik ediyorum ayrıca :artipuan:

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
rica ederim. bir zamanlar öğretmendim.

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
ebru tek kelimeyle büyüleyici bir sanat + su içinde renklerin biçimlenişi bi nevi sihir sanki:)

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
valla bravo biz mausu iki sdakika çevirince sıkılıyoz ya sigarea ya çaya sarılıyoruz insanlar neler yapıyo hayranım
bu sanata

Moment

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mahmutozpinar.com
ebru6im6.jpg

bu kadar simetrik bir çizimi elle yapabilmek
gerçekten çok etkileyici olmuş bu özellikle neredeyse sıfır hata var.

videolarda zevkle izledim
sahip çıkalım sanatımıza (;

tay karası

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu çok guzel resimleri nasıl yaptınız bahsedermisiniz. ben ebru sanatına yenı başladım...

mustafa_023235

🌱Yeni Üye🌱
slm ben serdar inanın sunduğunuz resimlerden çok etkilendim çünki ebru sanatı insanın içindeki gizemi ortaya çıkarıyor hayranlığımı sunuyorun size

asu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili moment, alıntıladığınız eser, hat ve tezhip sanatlarını birlikte içeriyor. bir hattat yazmış. bir müzehhip yani tezhip eden (süsleyen) çevresini güzelleştirmiş. şu gördüğünüz gibi bir çalışma aylarca sürüyor.

arkadaşlar bu çok guzel resimleri nasıl yaptınız bahsedermisiniz. ben ebru sanatına yenı başladım...

sevgili tay karası: birlikte çalıştığınız hocanız, en kısa zamanda ebrunun resim olmadığını anlatacaktır size. istiyorsanız yaşayan en büyük ebru ustalarından hikmet barutçugil'in sitesine bir bakın genel bir fikriniz olsun.