Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

elif ba fontu arıyorum

hocca

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar çocuklara elif ba dediğimiz arap alfabesini öğretmeyi amaçlayan bir oyuncak tasarlıyorum.Bana latin alfabesinin 29 harfini nasıl kağıt üzerine çıktı alıp boyu eni üzerinde fikre sahip oluyorsam arap alfabesinin de kağıda çıkarabileceğim bir fonta ihtiyacım var.Ardağım olabildiğince sade bir font harfin orjinalini kesinlikle bozmayacak deforme etmeyecek klasik bir font.İnşallah hayırlı bir işin için kolları sıvadık.Yardımlarınızı bekliyorum. Selamlar saygılar.

Benzer konular

enzoryer

🌱Yeni Üye🌱
yanlız bu fonta uygun bi klavye olması gerektiğini düşünüyorum harflerin karşılıgını Q klavyede bulmak çok zor bu konuda bilgisi olan arkadaşlarda yardımcı olurlarsa işiniz daha kolay olur

hocca

🌱Yeni Üye🌱
kardeşim ilgine teşekkürler.Ancak klavye sorun değil sadece fontun adı önemli klasik ve harfin orjinalini bozmayan bir font olsun yeter.İllaki forumda bilgisi olanlar vardır, inşallah doğru kaynağa ulaşırım.

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
kardeşim ilgine teşekkürler.Ancak klavye sorun değil sadece fontun adı önemli klasik ve harfin orjinalini bozmayan bir font olsun yeter.İllaki forumda bilgisi olanlar vardır, inşallah doğru kaynağa ulaşırım.

yani sen latin olarak yazacaksın ama arapça yazacak öylemi istiyorsun

mudes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
enzoryer aslinda dogru yazmis

sen font olarak istiyorsun ama o fontu hangi klavye ile yazmayi düsünüyorsun
online arapca klavye ile kopyala yapistir mantigi kullanip yapmak en kolay yolu

zaten klavyedeki font en yalin ve düz font olur herzaman
onu yapamam diyorsan en basiti alfabe listesini arattirir bulursun wikipediadan felan

sana lazim olan sadece elifba ise bu mantik yeterli olacaktir gerisi sana kalmis fonta felan gerek yok yani