Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

en iyi vektorize edn hangisi

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar vektore çevirme işi yapan okadar prog. varki hangisini indirip deneyeceğini şaşırıyo insan.corel demeyin okadar iyi değil.bu konuda bilgisi olan varmı.ayrıca vector magic diye bi progmudur sitemidir resmi yollıyon vectorize ediyo.kendisini en iyi diye de gösteriyo.ne dersiniz sizce de en iyisimi.eğer öyleyse bunun programını bilen varmı...saygılar

taksi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
konu epey zaman önce acilmis ama belki arkadaslarin isine yarar diye ben de birseyler ekleyeyim dedim.

Öncelikle corel firmasi yeni sürümüyle corel 13 ile bu konuda epey iyilestirme sagladi.

En iyi hangisi yapar diye sorarsaniz bu sizin aliskanliginiza ve becerinize bagli. Hicbir program sizin tam olarak ne yapmak istediginizi bilemez. Iste bu nedenle corel e haksiz elestiriler yapiliyor. Corel isin ucunu birakmayarak yine de corel x3 ile bu konuda gönülleri (en azindan benimkini) fethetti.
Illustrator kullanicilar icin "Silouette" diye bir plugin var. Shareware olarak tabiki. Ama bir süre isinizi görüyor. Sonuclar bence gayet güzel.
Bir de Adobe nin ne hikmetse artik gelistirmedigi bir program var "Streamline".

Ayrica Flexisign programinin vektörize özelligi de kaymaktir. Bu program tabelacilar icin gelistirilmistir.

Bana sorarsaniz ise: "Silouette" i tek gecerim

koma

🌱Yeni Üye🌱
Bir de Adobe nin ne hikmetse artik gelistirmedigi bir program var "Streamline".
Adobe streamline'ı geliştirmedi fakat son sürün illustrator'e yeni özellik olarak ekledi. Yıllardır corel'de olan trace özelliğine adobe de kavuşmuş oldu.

Bu arada stanford üniversitesinin geliştirdiği çok sağlam bir algoritma ile çalışan program var. ona da buradan bakabilirsiniz.

taksi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet gayet güzel bir hizmet. sirf bu isten ekmek yiyen insanlar var dünyada. bedava olmasi iyi. ama denedim bir ara 5 mb den yukari dosyalari kabul etmiyor :(

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
arkadaşlar bence corelin hakkını yemeden önce programın hakkını verebiliyormuyuz onu düşünmeli..

trace bu işin hakkını veriyor doğrusu -tabi bizde trace'nin hakkını verebilirsek..

Saygılar..

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vector magic program olarak bulunmuyo galiba arkadaşlar.online hizmeti var sadece.yoksa benmi yanılıyorum.bilen varsa söylesin lütfen

yerli_plaka

🌱Yeni Üye🌱
corel nasıl vectörize ediyor peki bu hangi menüden yapılıyor x3 için Soruyorum tabi

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
Eger İnce Ayarlarıyla Oynarsanız Daha Güzel Kalitede Yakalayabilirsiniz Resmi Sonra Grubunu Bozup Renkleriylede Oynama Yapabilirsiniz..
umarım beğenirsiniz...

graphic1gb1.jpg

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Yapcagın işe göre program seç streamline çok eskiden kullandım gayyet güzel sonuçlar elde ediyorduk özellikle yapacağın iş çok önemli burda yazıyımı(textimi)tek renk resim objeyimi yoksa çok renkli görselimi amacı nedir onu bildirirsen belki yardımcı olabiliriz

OFRİKA

🏅Acemi Tasarımcı🏅
font oluşturcaz inşallah.hattat arkadaşa arapça harfleri yazdırıyorum bulardan arapça font yapıcaz.aslında bu vectorizenin daha öncesi var.diyelimki hattat işini bitirdi ben bunları tarayarak pc ye atacam(19200 dpı lik bir canon tarayıcı almayı düşünüyorum.iş daha iyi osun diye ama yanılıyomuyum tarayıcının etkisi ne kadardır acaba).taradıktan sonra bu yazıları vectore çevircem.(şu vector magic in programı olsa ne iyiydi )sonrasında da hepsini tek tek eps formatında kaydedip font haline getirmeyi düşünüyorum.işte konu bu arkadaşlar. bu konular hakkında bilgisi olanların paylaşımlarını bekliyorum