Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Enter ile oluşturalan boşluğun boyutu.

proiben

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba ,

Metinler arasındaki boşluğu program otomatik olarak satır aralıklarındaki boşluk ile aynı algılıyor ama ben satır arası boşluk 11 ise metin arası boşluğun 5 olmasını istiyorum. Uzun bir metni yapıştırdığımda tüm boşluklukları tek tek seçip 5 yapıyorum. Sadece metin boşluklarını istediğim değere otomatik getiren bir özellik varmıdır acaba ?

Tesekkurler.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
metin arası boşluk nedir? hangi metin? Paragraftan mı bahsediyorsunuz? satır aralarını leading ile düzeneleyebilirsiniz. Paragraf boyutunudu da parafran panelinden düzenleyebilirsiniz. Bu düzenlemeleri Style olarak kaydettikten sonra öyle tek tek uğraşmanıza gerek kalmaz...

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️

Anladığım kadarıyla paragraftan bahsediyorsunuz...
Resimde görüldüğü üzere
Paragrafı seçtiğinizde 1 olarak gösterdiğim kutuya girdiğiniz değer seçtiğiniz paragrafı üst paragraf ile arasını açmaktadır.
2 olarak gösterdiğim kutucuğa girdiğiniz değer ise seçilen paragrafın bir alt paragraf arasındaki boşluğu verir.
Metni komple seçip bu değeri vermeniz tümüne uygulanması demektir

İyi çalışmalar

proiben

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için teşekkürler,

linkte screenshot attım , başlıklar ve metinler arasındaki boşluğun 5pt olmasını istiyorum , Leading 11 olarak kalıyor bunda sorun yok.

Paragraf için vediğiniz bilgi aslında durumu çözebilecek gibi fakat - değer girilmiyor sadece mevcut durumu dahada açmaya yarıyor bu değerler.

https://img8.imageshack.us/img8/6128/picture5we.png

proiben

🌱Yeni Üye🌱
Anladığım kadarıyla metinleri arada hiç boşluk bırakmadan yazmak lazım ki program bunları görsün. Ama alt alta mesela fiyatlar var bunlarda alt alta satır olduğundan paragraf olarak görüyor ve aralarını açıyor fakat bunların arasında boşluk olmaması gerekiyor. O yüzden sadece boşlukları gören bir değerle oynamam işime geliyor yoksa yine manuel seçip değer girmek gerek bazı yerlerde yada style olarak kaydedip o kısımları oradan seçmek.

Sürekli Word dosyasından metin geliyorda , hep birşeyler değişiyor o yüzden direk kopyala yapıştır ile halletmek istiyorum. Birde herşey 4 dilde oluyor tek tek hepsini aç tekrar yap. Bütün zamanım kopyala yapıştırla geçiyor. Herkeste acrobat reader var pdf olarak kaydetsem tek bir dosya herkesin elinden geçip son halini alsa çok işime yarayacak ama readerinde edit özelliği yok.