Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Epson servisindeki hatalı davranış

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
EPSON R1400 MARKA YAZICIMI BİR EPSON SERVİSİNE GÖNDERDİM. GÖNDERDİĞİMDEKİ ARIZA ATIK MÜREKKEP HAZNESİNİN DOLU OLMASI İDİ. ANCAK YAZICI GİTTİĞİNDE SERVİSTEN İLK ÖNCE ŞU MAİLİ ALDIM...GEREKLİ TEMİZLEME İŞLEMLERİ YAPILACAKTIR ANCAK GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA TUTULACAKTIR. İŞLEM YAPILDIKTAN SONRA MAKİNENİZ ÇALIŞIR OLACAKTIR DEDİLER. ONAY İSTEDİLER EVET DEDİM. DAHA SONRASINDA BANA YAZICIMIN ANAKARTININ HATA VERDİĞİNİ SONRA DA YAZICI KAFALARINDA SORUN OLDUĞUNU SÖYLEDİKLERİNDE ARADIM VE BANA TELEFONDA OLMADIK HAKARETLER ETTİLER. SONRASINDA İSE YAZICIMI GERİYE GÖNDERMELERİNİ İSTEDİM. BENDEN 300 TL ÜCRET KARŞILIĞI DEĞİŞTİRECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. VE SONRASINDA DA YAZICIMI İADE ALDIM. YAZICIMA YURTDIŞINDAKİ BİR YAZICI SERVİSİNDEKİ ARKADAŞIMDAN ALDIĞIM PROGRAM İLE SERVİS BAĞLANTISI YAPTIM HATA KODUNU SORDUM...SONRASINDA BAKIN O 300 TL YE YAPILACAK İŞİN HATASI VERİLEN KODUN KARŞILIĞINI MANUAL SERVİS KATALOĞUNDA ŞU ŞEKİLDE YANIT BULUYORDU "CN9 BAĞLANTI KABLOSUNU KONTROL EDİNİZ." TALİMATNAMELERE UYARAK YAZICIMIN İLGİLİ BÖLÜMÜNÜ AÇTIĞIMDA SERVİSİN O KISIMDAKİ KABLOLARI YERİNDEN ÇIKARDIĞINI GÖRDÜM....YANİ KABLOSUNUN SÖKÜLEBİLECEĞİNİ TAHMİN BİLE EDEMEYECEĞİMİZİ DÜŞÜNEREK GELEN YAZICI ÇALIŞMIYOR DENİLİP HATA OLACAĞINI BİLİYORLARDI....ARAYIP DAHA ÖNCE KENDİSİNİ ÖVEN BU ŞİRKETE GEREKLİ SÖYLEMLERİMİ SÖYLEDİM...

HERKES YAPTIĞINDAN UTANSIN ÖNCE...!!!

YAZICILARINIZLA İLGİLİ SORUNLARINIZDA SİZE ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK VE İSTEYENE İSTEDİĞİ EPSON MARKA YAZICININ TEKNİK BAKIM KATALOĞUNU GÖNDEREBİLİRİM...BU ŞEKİLDE SİZDE GEREKLİ ŞEKİLDE BAKIM YAPABİLİRSİNİZ...AYRICA YAZICI KAFALARINI YURTDIŞINDAN GETİRMENİZE DE YARDIMCI OLABİLİRİM...

İŞTE SERVİSTEN GELEN YAZICIMIN KABLOLARI
72418995.jpg

32013715.jpg

80605498.jpg

SAYGILARIMLA

callmann

🌱Yeni Üye🌱
EPSON R1400 MARKA YAZICIMI BİR EPSON SERVİSİNE GÖNDERDİM. GÖNDERDİĞİMDEKİ ARIZA ATIK MÜREKKEP HAZNESİNİN DOLU OLMASI İDİ. ANCAK YAZICI GİTTİĞİNDE SERVİSTEN İLK ÖNCE ŞU MAİLİ ALDIM...GEREKLİ TEMİZLEME İŞLEMLERİ YAPILACAKTIR ANCAK GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA TUTULACAKTIR. İŞLEM YAPILDIKTAN SONRA MAKİNENİZ ÇALIŞIR OLACAKTIR DEDİLER. ONAY İSTEDİLER EVET DEDİM. DAHA SONRASINDA BANA YAZICIMIN ANAKARTININ HATA VERDİĞİNİ SONRA DA YAZICI KAFALARINDA SORUN OLDUĞUNU SÖYLEDİKLERİNDE ARADIM VE BANA TELEFONDA OLMADIK HAKARETLER ETTİLER. SONRASINDA İSE YAZICIMI GERİYE GÖNDERMELERİNİ İSTEDİM. BENDEN 300 TL ÜCRET KARŞILIĞI DEĞİŞTİRECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. VE SONRASINDA DA YAZICIMI İADE ALDIM. YAZICIMA YURTDIŞINDAKİ BİR YAZICI SERVİSİNDEKİ ARKADAŞIMDAN ALDIĞIM PROGRAM İLE SERVİS BAĞLANTISI YAPTIM HATA KODUNU SORDUM...SONRASINDA BAKIN O 300 TL YE YAPILACAK İŞİN HATASI VERİLEN KODUN KARŞILIĞINI MANUAL SERVİS KATALOĞUNDA ŞU ŞEKİLDE YANIT BULUYORDU "CN9 BAĞLANTI KABLOSUNU KONTROL EDİNİZ." TALİMATNAMELERE UYARAK YAZICIMIN İLGİLİ BÖLÜMÜNÜ AÇTIĞIMDA SERVİSİN O KISIMDAKİ KABLOLARI YERİNDEN ÇIKARDIĞINI GÖRDÜM....YANİ KABLOSUNUN SÖKÜLEBİLECEĞİNİ TAHMİN BİLE EDEMEYECEĞİMİZİ DÜŞÜNEREK GELEN YAZICI ÇALIŞMIYOR DENİLİP HATA OLACAĞINI BİLİYORLARDI....ARAYIP DAHA ÖNCE KENDİSİNİ ÖVEN BU ŞİRKETE GEREKLİ SÖYLEMLERİMİ SÖYLEDİM...

HERKES YAPTIĞINDAN UTANSIN ÖNCE...!!!

YAZICILARINIZLA İLGİLİ SORUNLARINIZDA SİZE ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK VE İSTEYENE İSTEDİĞİ EPSON MARKA YAZICININ TEKNİK BAKIM KATALOĞUNU GÖNDEREBİLİRİM...BU ŞEKİLDE SİZDE GEREKLİ ŞEKİLDE BAKIM YAPABİLİRSİNİZ...AYRICA YAZICI KAFALARINI YURTDIŞINDAN GETİRMENİZE DE YARDIMCI OLABİLİRİM...

İŞTE SERVİSTEN GELEN YAZICIMIN KABLOLARI
72418995.jpg

32013715.jpg

80605498.jpg

SAYGILARIMLA
Merhaba arkadasim, benzer bir olay benim de basima geldi. Gecen hafta 2.el bir epson 1400 aldim. Satici Sahibi, bir tasra kentimizde fotograf isi yaptıgini, bu sistemin oralar icin fazla pahali oldugu icin sadece bir kac baski yaptigini ama randiman alamadigi icin sistemi elden cikaracagini ve cihazin cok temiz oldugunu soyledi. Cihaz ve besleme sistemi bana geldi, sistemi kurdum ancak cikti alamadim. Cihaz calisiyor, ilk acilista kafa gidip geliyor, sonra ustteki iki isik surekli ve hizli yanıp sonuyor, power tusundaki isik sonuk vaziyette kaliyor, devami bir turlu gelmiyor. Forumlarda arastirdim, yuraridaki isiklarin hizli yanip sonmesi ve power isiginin sonuk olmasi, atik padlerinin dolu olabilecegi isareti oldugunu gosterir diyor. Bir de ekran uyarisinda kati bir cisim sikismis onu cikarin yeniden baslatin yaziyordu. Ben de Epson'un genel merkezini aradim, telefona cikan sahisa durumu anlattim, isaretlerden ve isiklardan bahsettim. Tabi ki tahmin edebileceginiz uzere beni en yakin teknik servise yonlendirdiler. Anadolu yakasinda bulunan Teknik servisi aradim, sorunumu en ince detayina kadar anlattim, sorun ne olabilir diye sordum kacamak cevaplarrin sonunda gormemiz lazim dediler ve beni oraya cagirdilar. Ben koca makineyi kucakladim ve servisin yolunu tuttum, oraya vardigimda soyle bir bakip bunun kartuslari yok, onlar olmadan bakmamiz mumkun degil dediler. Sublime sistemi oldugu icin tasimak zor geldi, dokulur falan dedim yanima almamistim. Tamam dedim yine geri donup kartus sistemini aldim geldim servise. Teknik bolume gecildi, beni de cagirdilar, ucuncu kez durumu anlattim, makineyi baglayip soyle sagina soluna bir baktilar, internete girip arastirdilar, sonra internetten bir reset programi indirip makineyi resetlediler, atik pad'i sıfırlandi ama calismiyor deyip, biz bu isi cozemedik dediler. Sasirip kaldim, dedim siz yetkili servis digil misiniz? evet yetkiliyiz ama biz daha cok laser makineleri taniyoruz dediler. Sinirlendim, biraz soylendim, ne olacak simdi diye sordum, Kadikoy de bir servis var oraya goturun dediler. Kardesim ben size durumu izah ettim, getirin dediniz, kalktim taksi tuttum 15 TL para verdim size getirdim, siz nasil bir servissiniz bu durum tuhaf degil mi dedim, tuhaf olmadigini soyleyip daha da cevap veremediler. Kadikoy servisini aradilar, onlara durumu anlattilar, onlar da buyursun gelsin biz cozeriz dediler. Ertesi gun kalktim oraya gittim, nedir bu rezalet diye sordum, o servis torpilli dediler, ama biz hallederiz makinenizi calisir durumda teslim ederiz, biz bu iste ustayiz dediler. İlk tespit, buyuk ihtimalle kafa tikalidir, pad'lar doludur, 2-3 gun cozucude bekletiriz kafa acilir, bu arada baska sorun var mi ona bakariz dendi. Tamam dedim gonul ferahligi ile oradan ayrildim. Tam yilbasi uzeriydi, bir kac gun sure verdim ve servisi aradim. 4-5 sefer aradim geri donmediler, en son yakaladim ve hastanin neyi var diye sordum, ozel sıvıya yatırmamiza ragmen kafa acilmadi ve anakartta sorun olabilir, bunun maliyeti de 350 euro+iscilik+servis+kdv dediler. Kardesim bu makinenin sıfırı zaten 330 euro+kdv siz neden bahsediyorsunuz. Cevaptan tatmin olmadim, atladim gittim servise, sadece sekreter var, baska kimse yok. Bu arada bu servise ilk gittigim gun bana makineyi kac liraya aldigimi sordular, 400 TL dedim. Cok vermissiniz biz de satis da var, yeni model B1100'ü biz size 575 TL'ye verebiliriz hem de garantili dedi servis yetkilisi. Velhasil ben makineyi aldim ve tiris tiris geldim ofise, su anda kuzu kuzu yatiyor oracikta, calismiyor.
Valla derdine ortak oldum, belki sen de benim derdime care olursun. Su bahsettigin tamir katalogunu gonderebilirsen, cok sevinirim. Elim yatkindir bu tur tamir islerine. Saygilarimla,

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
callman bana özelden iletişim bilgilerini gönderirsen sana Epson R1400 ün A'dan Z'ye tüm servis işlemlerinin nasıl olacağını anlatabilirim. Katalog vs sorun değil...Parçaları da dahil o yazıcıyı nasıl kullanabileceğini anlatayım...Atık mürekkep haznesine de çaremiz var...Sana sistemi sil baştan kurarım ne servis ararsın ne de başka kimseyi...Ayrıca Epson B1100 425 TL KDV Dahil...Garantili sıfır...Ama R1400 ün yerini tutmaz.aldanma...

transferbaskı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sıfırbeşyüzkırkbiraltıyüzdoksanyedisıfırbirkırkyedi

kofta

🌱Yeni Üye🌱
merhabalar bende r1400 kullanıcısıyım sublime sistem transfer baskı yapıyorum saydığınız tüm sorunları yaşadım hatta yedek yazıcı dahi aldım en son ssc dosyasını indirdim servis istiyor dedikçe restliyorum sorun yok ama şuanda sorunum siyah kafada 15 defa kafa temizleme yaptım saf alkolle temizlik yaptım bir türlü düzelmedi kağıdı çekme yönüne doğru siyah yazıda beyaz boşluklar oluşuyor bir türlü çözemedim kafa darbe mi yedi veya serviste kafamı değişti bilemiyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz memnun olurum. selamlar