Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

figür çizimleri??

tateu

🌱Yeni Üye🌱
ben figür ve anatomi çizimlerine başlamak istiyorum, nerden başlamalıyım?bana kaynak olabilecek bir site veya e kitap biliyor musunuz? canlı figürlere bakarak mı çizmeye başlamalıyım? bütün bilgilerinizi benile paylaşırsanız çok sevinirim, gerçekten çok ihtiyacım var:):angel:

anti-alias

🌱Yeni Üye🌱
nereden başlamalısın hmmm öncelikle tembelliği bırakarak başlayabilirsin, ikinci olarak hic bir sey yapamıyorsan google a "figür ve anatomi çizimi" yazarak başlayabilirsin, istanbulda grafik öğrencisi olarak olarak profilin var, biraz çaba harcayarak başlayabilirsin. Şimdi kızıyor olabilirsin benide ukala olarak görüyor olabilirsin ama inan bana diğer cevapların "al linki burada veriyorum, ooo şunu oku bunu yap vs " gibi cevapların eğer gercekten sorunda sorduğun gibi öğrenmeye niyetli isen sana faydası yok. Sana yapabileceğim en büyük ve bedava yardımı boyle yaptığıma inanaıyorum.

murattanhu

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
blog.murattanhu.com
merhabalar,

Andrew Loomis'in 5-6 adet bulununan e-book'larını internetten indirebilirsiniz. telif sorunu yok. bunun üzerine kaynak henüz görmedim bu denli sistematik giden.

öncelikle bu kitaplardan başlayabilirsiniz, tabiki çok çok eskiz çizmeye de devam..

selamlar..

tateu

🌱Yeni Üye🌱
anti-alias sorumu yanlış anladınız heralde evet tembellik yapmamam gerektiğini bende biliyorum o yüzden bende okul müfredatındaki konuları 1 yıl önceden öğrenmeye çalışıyorum. asıl sormak istediğim kol, bacak, yüz olarak ayrı olarakmı çalışmalıyım yoksa bütün olarakmı, eğer ayrıysa hangisinden başlamalıyım. umarım şimdi anlamışsınızdır.

murattanhu ben bildiğim e book kitaplarını indirdim ama aradığımı bulamadım, umarım andrew loomis işime yarar:)teşekkürler:)

huseyinuzum1

🌱Yeni Üye🌱
sanatsal anatomi kitabından taklitler yaparak kas gruplarını çalışabilirsiniz.ama bunun öncesinde temel desen eğitimi almanız gerek 2-3 aylık üniversite hazırlık kursları temel olarak alabileceğiniz türden sonrasında bu tip kitaplardan çalışmak mümkün.ama temel eğitimi almadan ne anatomi ne oran orantı ne kompozisyon vs. çizemezsiniz.(doğuştan gelen süper bir göz yetiniz ve çizim yeteneğiniz yoksa )

emirkhan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.adobe.com
Bende antialias a katılıyorum gerçi o da konuya direkt girmiş fakat doğru söylemiş, senin verdiğin cevapta cok usluplu ama nasıl anlatsam bence bu işlerdeki, aslinda sanatın her alanında "yanlızlık, ön çalışma, duygu biriktirmek, detay biriktirmek, kimsenin bakmadığı taraftan bakabilmeye çalışma becerisi ama en önemlisi bence yanlız kalmanın, kendine güvenmenin ve bıkmadan usanmadan etüd-idman yapmanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Ama bir bakıyoruz ki biz iyi niyet çerçevesinde hep kolay olana kacıyoruz. Yani simdi google var bir suru internet sitesi var bir suru usta ve işi emrinde, bir sürü bilgi, üniversite, kitap emrinde. Senin sorduğun soru şöyle bir yanlışlık var, sorunun cevabı olarak burada yazılanların bir değeri olmayabilir ya da bunu sen değerlendiremeyebilirsin Mesela öncesinde biraz araştırma yapıp şöyle sorabilirsin " ben figür ve anatomi çizimlerine başlamak istiyorum, bu konuda x-y-z kaynaklarına ulaştım bu bilgime göre şuradan başlamak gerekiyor. Bu konuda bilgisi olana, yardımcı kaynak ya da fikre çok ihtiyacım var "

Çünkü bu sana; gerekli disiplini, yanlızlığı ve cok değerli olan ve her aşamasından senin sorumlu olduğun keyifli bir sonuç kazandıracağı gibi konu ile ilgisi net olanın sana cevap vermeside ve senin hızlı davranmanıda sağlayacaktır.

Şimdi soruna gelelim figür ve anatomi için öncelikle iyi desen çalışman lazım, sonrasında bu konuda kaynak çok, kas oluşumlarını çalışabileceğin gibi klasik modelleme, formda çalışabilir tercihine göre uzmanlaşabilirsin.

tateu

🌱Yeni Üye🌱
sanatsal anatomi kitabından taklitler yaparak kas gruplarını çalışabilirsiniz.ama bunun öncesinde temel desen eğitimi almanız gerek 2-3 aylık üniversite hazırlık kursları temel olarak alabileceğiniz türden sonrasında bu tip kitaplardan çalışmak mümkün.ama temel eğitimi almadan ne anatomi ne oran orantı ne kompozisyon vs. çizemezsiniz.(doğuştan gelen süper bir göz yetiniz ve çizim yeteneğiniz yoksa )

gerçekten çok sağol tam olarak aradığım kaynak, tekrar teşekkürler:smile:

tateu

🌱Yeni Üye🌱
bu forumda bilgi ve paylaşım için yapılmış ama sizler çok ters soru soruyormuş gibi yanıt veriyorsunuz. google un varlığından haberdarım ve gerekli araştırmalarımı zaten yaptım ama tam olarak istediğimi bulamadım. şimdi size şunu şunu buldum mu demem gerekiyor. ben sizden sadece bildiklerinizi paylaşmanızı istedim benim neyi yapıp yapmadığımı bilmeden yargılamanızı değil.çok yol göstericisiniz sağolun...