Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fireworks: Yansıtma Efekti (Resimli Anlatım)

oGuzHan*

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar. Öncelerde paylaşmış olduğum resimlerin imageShack.us sitesinin gazabına uğradığı dersi tekrar görsele çevirip anlatacağım çok kısa ve öz. Herkesin rahatlıkla yapacağı bi uyguluma. Kesinlikle bir çok yerde rastladığımız ve yapılan işe ayrı bi' görsel güzellik katan bi efekt diyelim. Bende çok sıklıkla yansıtma efekti yapıyorum. Evet ben lafı çok uzattım hemen başlayalım isterseniz.

İlk olarak ben boş bi sayfa açıyorum kendime (450x170 px). Ardından hemen yazımızı yazıyoruz.

rbbqcg.png

Yazımızı yazdıktan sonra yazımızı seçip Kopyala/Yapıştır yapıyoruz ve ardından aşağıda ki işlemi takip ediyoruz. MODIFY > TRANSFORM > FLIP VERTICAL (yazı seçili olmalıdır.)

1zzrlfk.png

Evet şimdi ters çevirdiğimiz yazımıza COMMANDS > CREATIVE > Auto Vector Mask uyguluyoruz.

123qnfo.png

Şimdi hangi şekil efekt vereceğimizi seçiyoruz ve Apply tuşuna basıyoruz. Ardından ne kadar uygulayacağımızı manuel olarak ayarlıyoruz.

24bnuxd.png

ve son hali böyle olmuştur.

2s837sj.png

Şimdi size bir kaç bilgi vermek istiyorum. Bu efekti isterseniz resimler üzerinde de uygulayabilirsiniz. Mesela yazının yanında bi logonuz var o da yazıyla birlikte buna dahil olabiliyor. Ayrıca parlaklık ayarını iyi ayarlayabilmeniz efektin daha güzel görünmesine yol açar. En önemlisi aslında Yazı Tipi seçiminde. Çok abartılı fontlarda güzel durmadığını söylemek isterim. Umarım size yararlı bilgiler aktarabilmişimdir.

Soru ve sorunlarınız için çekinmeden yazabilirsiniz.

Orijinal Link