Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Font Yönetim Programı

itanay

🌱Yeni Üye🌱
Slm arkadaslar,

yaklasik 15 yildir reklam ajanslarinda grafiker olarak calismaktayim.
Klasik adobe programlari ve freehand kullanmaktayim.
Macintosh'ta font yonetimi icin linotype font explorer kullaniyorum. Daha oncede suitcase vs. kullandm. Kisacasi hic sorunum olmadi.

Bazi islerimi evde laptopumda devam ettirmek istiyorum. Laptopum Dell inspiron 1520 t8100 (core2duo 2.1 ghz, 3 gb ram, 160 gb hdd, nvidia 8600m GT ekran karti). Uzerinde uzun sure xp kullandiktan sonra windows 7 rc1'e gectim.

Fakat linotype veya suitcase gibi fontlari yonetebilecegim, preview olarak gorup active veya deactive edebilecegim kullanisli bir program bulamadim. font things gibi programlar tavsiye ediliyor. Ama bu programin son gelistirilme tarihi 1999. Daha yeni versiyonunu bulamadim.

Kesinlikle aramizda butun islerini pc'den yapan arkadaslar var. Kendilerine iki soru soruyorum:
1- windows 7 uzerinde adobe cs4 kullanan var mi? Performans icin ne dersiniz?
2- kullanisli bir font yonetim programi var mi? Siz ne kullaniyorsunuz?

cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

iyi gunler.

Benzer konular

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
slm ben Corel kullanıyorum coreldeki font navigator bence hiç fena değil

itanay

🌱Yeni Üye🌱
sanırım bu programı corel ile birlikte kullanmak gerekiyor. tek başına kullanılmıyor diye biliyorum. benim aradığım bir programla ilgili olmadan bütün sistemin fontlarını yönetecek bir program.

slm ben Corel kullanıyorum coreldeki font navigator bence hiç fena değil

nosradamus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Font Manager X3 oldukça kullanışlıdır. Suitcase de kullanmıştım ama suitcase pc yi gereksiz yere kasıyo özellikle font yüklerken. Font Manager X3 de ise bu durumlar söz konusu değil. Programa font yüklemene gerek yok, doğrudan browser özelliği ile font klasörlerindeki fontları görebiliyosun.

FontManager X3

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
bence fontnavgator kullanıca windowsa cok font yüklemeye gerek yok zaten corel 400 den fazla kullanmıyor font gerektiğinde yedek fontlardan bakarak fontu ceçip kullanmalıdır
font windowsta fazla olduğunda mutlaka kasıntı yapıyor iyi çalışmalar

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Font Manager X3 oldukça kullanışlıdır. Suitcase de kullanmıştım ama suitcase pc yi gereksiz yere kasıyo özellikle font yüklerken. Font Manager X3 de ise bu durumlar söz konusu değil. Programa font yüklemene gerek yok, doğrudan browser özelliği ile font klasörlerindeki fontları görebiliyosun.

FontManager X3

bu linki yenilermisiniz

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
çok teşekkür ederim sağolun